Енергетска криза во Европа

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.316
Поени од реакции
21.775
Само со ЕУ пасош ако сакаш.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.877
Поени од реакции
35.700
Прегледај го приврзокот 363576

dajte ako ima nekoe baustele da se mska po dzermania, i energetikata ne e toa so bese :pov:

pink hidrogen be, od barbi i ken li e, ili od panterot
Nemacka se odi za socijalka, ne za baustelle ;)
Ima dovolni ludi sto ke rabotat za tebe, ti krckaj si na makedonska smetka freelance, i tepaj socilajnoto :D
Автоматски споено мислење:

Само со ЕУ пасош ако сакаш.
Ova EU po novo ti se Silite na Oskata?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.316
Поени од реакции
21.775
Nemacka se odi za socijalka, ne za baustelle ;)
Ima dovolni ludi sto ke rabotat za tebe, ti krckaj si na makedonska smetka freelance, i tepaj socilajnoto :D
Автоматски споено мислење:


Ova EU po novo ti se Silite na Oskata?
Да и не. Да скратиме бирократија само.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.877
Поени од реакции
35.700
Да и не. Да скратиме бирократија само.
Какво кратење, таман работа, да сум на ваше место би зголемил уште малку и би им дигнал уште 5% данок на тие што работат.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.316
Поени од реакции
21.775
Какво кратење, таман работа, да сум на ваше место би зголемил уште малку и би им дигнал уште 5% данок на тие што работат.
Treba da znaes da skratis danok, neka plati drug.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.906
Поени од реакции
7.298
Австралијанци кои се под штиклата на кралицата, се смеат дека Германците биле нечија кучка.:aplauz:

Остајте вие Европа, глејте таму кај вас, 17% поголема смртност, + пророкот Гејтс се јавил
1674557303172.png
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.897
Австралијанци кои се под штиклата на кралицата, се смеат дека Германците биле нечија кучка.:aplauz:

Остајте вие Европа, глејте таму кај вас, 17% поголема смртност, + пророкот Гејтс се јавил
Прегледај го приврзокот 363617
bafi uste so covid si preokupiran? :pos: AUS na miljon ima pomalku od 420 zrtvi, germanija koja e edna od najdobrite vo EU nad 1700 pa ti vidi...

inace AUS ne plaka nisto na kralicata a toa deka sme so niv, APSOLUTNO sme, 5te oci sekogas ke bidat zaedno, drugite ste u najbolja raka gragani od vtor, tret ili petti eshalon.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.906
Поени од реакции
7.298
inace AUS ne plaka nisto na kralicata a toa deka sme so niv, APSOLUTNO sme, 5te oci sekogas ke bidat zaedno, drugite ste u najbolja raka gragani od vtor, tret ili petti eshalon.
Ништо не плаќале на кралицата, важи нема гајле, така е :pos:. Колониите сигурно за друго служат. :facepalm:

Другите сме биле граѓани од 2...5 ешалон. Ти си ист ко оној црнецот што му било дозволено да престојува во куќата на белецот, кој ги кодошел другите црнци, ги лижел мадињата од газдата и се гордееш со тоа :aplauz:, но сепак останува фактот дека си црнец и си роб.

П. С не сум преокупиран со ковид, не сум ни бил, ама па оти сеир да пропуштам. :toe:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.897
Ништо не плаќале на кралицата, важи нема гајле, така е :pos:. Колониите сигурно за друго служат. :facepalm:

Другите сме биле граѓани од 2...5 ешалон. Ти си ист ко оној црнецот што му било дозволено да престојува во куќата на белецот, кој ги кодошел другите црнци, ги лижел мадињата од газдата и се гордееш со тоа :aplauz:, но сепак останува фактот дека си црнец и си роб.

П. С не сум преокупиран со ковид, не сум ни бил, ама па оти сеир да пропуштам. :toe:
ok ti znaes povise od nie ovde sto ziveeme dali plakaat ili ne plakaat... daj bas da vidime od tie tvojte dokazi

bafi toa so crncite i robovite odamna zavrsi. sega sosema normalno zivee sekoj sto moze da dojde ovde. aj koga ke ni se pridruzis vo ovoj milenium ke razglabame takvi temi sega koncentriraj se na crncite i misli dali go sobrale pamukot.

ti ne si preokupiran ti si opsednat so gluposti... vo tema za energetska kriza u evropa postiras za covid i bil gejts :pos:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.906
Поени од реакции
7.298
ne si preokupiran ti si opsednat so gluposti... vo tema za energetska kriza u evropa postiras za covid i bil gejts :pos:
Кога ти од Австралија постираш разни глупости во повеќе теми, оти па ја да не... Кога ти од Австралија ни објаснуваш како треба во Македониа или во Европа да правиме, можеме и ние од тука да ти вратиме, сепак не си чистокрвен енглез, што би рекол ти, граѓанин од 2 или 3 ред си таму.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.897
Кога ти од Австралија постираш разни глупости во повеќе теми, оти па ја да не... Кога ти од Австралија ни објаснуваш како треба во Македониа или во Европа да правиме, можеме и ние од тука да ти вратиме, сепак не си чистокрвен енглез, што би рекол ти, граѓанин од 2 или 3 ред си таму.
tolku od dokazite be bafi?

pa nie tuka sme multi kulti :icon_mrgr: i za razlika od drugi mesta tuka si raboti toa. edno e koga e praven sistemot od englez drugo koga e od evropska budala... zatoa ni edna kolonija ne im ostana i funkcionira ko sto treba i nikoj ne gi saka... i nema tuka vtor, tret red pravailata vazat za site i 99% od vremeto si e taka. zbor da nema ne e perfektno ali e svetlosni godini ponapred i podobro od ostatokot na svetot. vo mkd imas banderi postari od aus, i pak ovde za eden den jas zarabotuvam poveke od prosecna mkd plata... smeski bafi ali toa e realnosta...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.316
Поени од реакции
21.775
Види таму ургирај со МКД пасош да дадат социјалка, 1.5 милион чекаат на тој закон, нека плаќаат швабите данок ;)
Ti ne plakas danok?
Автоматски споено мислење:

bafi uste so covid si preokupiran? :pos: AUS na miljon ima pomalku od 420 zrtvi, germanija koja e edna od najdobrite vo EU nad 1700 pa ti vidi...

inace AUS ne plaka nisto na kralicata a toa deka sme so niv, APSOLUTNO sme, 5te oci sekogas ke bidat zaedno, drugite ste u najbolja raka gragani od vtor, tret ili petti eshalon.
Kano, sve e prasanje na metodologija. Plus postaro naselenie plus imavte restrikcii najbeter vo cel demokratski svet. So Kina se trkavte za prvo mesto sto bi rekle. Ili mislis vo Kina ima 5.000 zrtvi?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom