Елитни хотели во Македонија

G

guestMK

Гостин
Претпоставувам нема човек кој не би сакал да помине неколку денови во елитен хотел со најмалку **** а по можност и повеќе...
Малку тинтрање никогаш не е на одмет. Доручек шведска маса, ручек и вечера а ла кард и послуга во соба... Спа со добра финска сауна и амам, топол затворен базен и масажа... :)
Колку вакви хотели има во Македонија и дали може да се направи некое рангирање на истите... Ова со класификацијава на * во МК е катастрофа. Гледам у Охрид на еден приватен апартман во стариод град закачено *****...

:cool:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Претпоставувам нема човек кој не би сакал да помине неколку денови во елитен хотел со најмалку **** а по можност и повеќе...
Малку тинтрање никогаш не е на одмет. Доручек шведска маса, ручек и вечера а ла кард и послуга во соба... Спа со добра финска сауна и амам, топол затворен базен и масажа... :)
Колку вакви хотели има во Македонија и дали може да се направи некое рангирање на истите... Ова со класификацијава на * во МК е катастрофа. Гледам у Охрид на еден приватен апартман во стариод град закачено *****...

:cool:
Tie * za apartmanite se razlicni nego tie na hotelite, si imaat posebni kriteriumi.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
F

Flatter

Гостин
Кој не би сакал обично се што е добро кошта пари. Доколку има епа ајде кажете што знаете да слушнеме :)
 
G

guestMK

Гостин
Stone, Double & Park ако ги цениме по сопствениците ?!?[DOUBLEPOST=1546365960][/DOUBLEPOST]По мене во МК:Радика, Аурора и Руссиа ми се онака нај...[DOUBLEPOST=1546366538][/DOUBLEPOST]
Tie * za apartmanite se razlicni nego tie na hotelite, si imaat posebni kriteriumi.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Знам, Заев ми кажа...
 
Последно уредено од модератор:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Во Скопје се: Duoble Tree, Russia, Stone Bridge, Aleksandar Palace.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.750
Поени од реакции
10.271
Во Скопје се: Duoble Tree, Russia, Stone Bridge, Aleksandar Palace.
па и Мериот
по реноме секако дабл три
е сеа локацијата е утната ептен, корне на канализација кога и да поминам од таму


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 април 2020
Мислења
152
Поени од реакции
182
Hotel Izgrev vo Struga, mnogu dobar spa centar shto raboti cela godina, golem akvapark (leten period). Imaat opshirna shvedska masa, pravat palacinki americki za dorucek si stavas med, eurokrem po zelba i opsto golem izbor na jadenja. A-la-cart restoranot im e isto taka kvaliteten a i sobite se prostrani i ubavo organizirani (preporaka - soba so kupatilo so kada). Privatna hotelska plaza za vo leto a isto taka i okolinata e interesna za proshetki.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom