Електрични скутери и тротинети

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од valvoline, 23 април 2019.

 1. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.844
  Допаѓања:
  2.684
  Poso nema otvoreno tema za ova eve jas ke otvoram. Strmno raste proizvodstvoto i prodazbata na elektricnite skuteri i posebno trotinetite, prav urban i moden bum. Pa eve, pisuvajte, modeli, dostrel, cena, kade da se kupi itn..
  Eve za pocetok, edna recenzija za eden od najfalenite trotineti xiaomi mija 365
  https://www.envyride.com/xiaomi-mijia-m365-review/
   
  Последно уредено: 23 април 2019
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. PituGuli55

  PituGuli55

  Член од:
  27 октомври 2017
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  111
  Бреј за тие пари ќе си купам кола од немачка од валво. без зезање.
  се чудам како плаќаат толку пари за тротинет.
  [​IMG]
  --- Споено дупло мислење, 24 април 2019 ---
  Краткотрајна мода, ќе помине многу брзо
   
  Последно уредено: 24 април 2019
 3. Saladin

  Saladin

  Член од:
  5 февруари 2007
  Мислења:
  9.926
  Допаѓања:
  10.423
  На оваа сообраќајна (не)култура?
  Тешко помодарство и кич.
   
 4. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.804
  Допаѓања:
  8.910
  за буржоазијата се овие ствари, исто како тесла и другите електрични ствари. Кога еден тротинет ќе чини 100 евра може да правиме муабет.
   
 5. dastan

  dastan

  Член од:
  7 јуни 2014
  Мислења:
  609
  Допаѓања:
  556
  јас подолго време го меркам овој модел на :motorce: , според ова Recharge energy consumption 1 - 1.8 Kwh, мислам дека бадијала излегува возењето, е сега ако има некоја заебанција што јас не ја приметувам
   
  На Паланчански му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Паланчански

  Паланчански ГРЕбач

  Член од:
  12 јануари 2008
  Мислења:
  424
  Допаѓања:
  87
  Сега и мене ме зарази со него. Малку е скап, ама ми го фаќа око.
   
  На dastan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. a9mkd

  a9mkd Out of Space

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  252
  Прво, малце совеста да ви работи. Струјата 70% ни доаѓа од Битола, а таму стапката на заболени од рак знаете колку е и економичноста... Сфаќам за постари лица и со проблеми ама млади и способни? Абе земи врти точак, нема поубаво чувство.
   
  На zigi812 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gorjana30

  Gorjana30

  Член од:
  30 април 2019
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  6
  Знае некој кај ги има сега ( тешко веројатно ) , или кај ќе ги има новите Xiaomi m365 PRO верзија ?
  Имав некои дојави за Анхоч, идам денес , ќе им стигнеле 1000 парчиња средина Мај, Xiaomi,
  кој модел не знаат, дигаат раменици..

  Ако го нема кај нас, знаете бар дал го има по Солун, Софија, Белград, негде во близина??
   

Сподели преку: