Електрични скутери и тротинети

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Poso nema otvoreno tema za ova eve jas ke otvoram. Strmno raste proizvodstvoto i prodazbata na elektricnite skuteri i posebno trotinetite, prav urban i moden bum. Pa eve, pisuvajte, modeli, dostrel, cena, kade da se kupi itn..
Eve za pocetok, edna recenzija za eden od najfalenite trotineti xiaomi mija 365
https://www.envyride.com/xiaomi-mijia-m365-review/
 
Последно уредено:
Член од
27 октомври 2017
Мислења
512
Поени од реакции
743
Бреј за тие пари ќе си купам кола од немачка од валво. без зезање.
се чудам како плаќаат толку пари за тротинет.
[DOUBLEPOST=1556128465][/DOUBLEPOST]Краткотрајна мода, ќе помине многу брзо
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.102
На оваа сообраќајна (не)култура?
Тешко помодарство и кич.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.749
за буржоазијата се овие ствари, исто како тесла и другите електрични ствари. Кога еден тротинет ќе чини 100 евра може да правиме муабет.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
јас подолго време го меркам овој модел на :motorce: , според ова Recharge energy consumption 1 - 1.8 Kwh, мислам дека бадијала излегува возењето, е сега ако има некоја заебанција што јас не ја приметувам
 
D

Deleted member 12196

Гостин
јас подолго време го меркам овој модел на :motorce: , според ова Recharge energy consumption 1 - 1.8 Kwh, мислам дека бадијала излегува возењето, е сега ако има некоја заебанција што јас не ја приметувам
Сега и мене ме зарази со него. Малку е скап, ама ми го фаќа око.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Прво, малце совеста да ви работи. Струјата 70% ни доаѓа од Битола, а таму стапката на заболени од рак знаете колку е и економичноста... Сфаќам за постари лица и со проблеми ама млади и способни? Абе земи врти точак, нема поубаво чувство.
 
Член од
30 април 2019
Мислења
17
Поени од реакции
11
Знае некој кај ги има сега ( тешко веројатно ) , или кај ќе ги има новите Xiaomi m365 PRO верзија ?
Имав некои дојави за Анхоч, идам денес , ќе им стигнеле 1000 парчиња средина Мај, Xiaomi,
кој модел не знаат, дигаат раменици..

Ако го нема кај нас, знаете бар дал го има по Солун, Софија, Белград, негде во близина??
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Знае некој каде можат низ Скопјево да се најдат tubeless гуми за Xiaomi тротинет?
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Има ли некој да даде препорака од искуство за некој ваков скутер? Бидејќи наскоро ќе живеам на 10 минути пешки од работа, сакам да ги пензионирам полека колите и да си станам мобилен со вакво чудо - па ми треба некое корисно инфо ако некој го има.

Точаци не се за мене, а ова ми делува полесно за маневрирање отколку мотор.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Има ли некој да даде препорака од искуство за некој ваков скутер? Бидејќи наскоро ќе живеам на 10 минути пешки од работа, сакам да ги пензионирам полека колите и да си станам мобилен со вакво чудо - па ми треба некое корисно инфо ако некој го има.

Точаци не се за мене, а ова ми делува полесно за маневрирање отколку мотор.
Јас си купив Xiaomi M365 пред некоја недела за last mile до на работа.
Одам со воз до центар и после со скутер уште 2км до работа.
Отприлика домет им е 30км со едно полнење и максимална брзина им е околу 25кмч, јас секако го полнам на вечер па немам проблем со тоа.
Многу се брзи, забавни се за возење, обавезно купи си slime за превенција ако ти се дупне гума додека возиш.
Една кацига, обавезно добри нараквици за точак и шибај. :)
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Јас си купив Xiaomi M365 пред некоја недела за last mile до на работа.
Одам со воз до центар и после со скутер уште 2км до работа.
Отприлика домет им е 30км со едно полнење и максимална брзина им е околу 25кмч, јас секако го полнам на вечер па немам проблем со тоа.
Многу се брзи, забавни се за возење, обавезно купи си slime за превенција ако ти се дупне гума додека возиш.
Една кацига, обавезно добри нараквици за точак и шибај. :)
Фала на одлично инфо. Мене ми го нудат во Vip баш тој модел, па место телефон се мислев дали да го земам него. Како што тргнало следнава недела ќе одам да се подновам :)

Уште нешто: го имаш ли пробано на благи угорници како се однесува?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Фала на одлично инфо. Мене ми го нудат во Vip баш тој модел, па место телефон се мислев дали да го земам него. Како што тргнало следнава недела ќе одам да се подновам :)

Уште нешто: го имаш ли пробано на благи угорници како се однесува?
Не сум имал шанса да го пробам на угорници ама отприлика 5-7% нагон го искачува без проблем.
Лесни се за туркање, ако има потреба од тоа.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Каде може да се купат тубелес гуми за електричен тротинет пошто кинескиве кратко траат
 
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763
Screenshot_20221002-151527-291.png

Ова го земав 10,4Ah литиумска батерија има и се поминуваат околу 40км со едно полнење а и брзичко е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom