Експертска влада за македонско национално единство

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A albancite napravija dezavu so magacinite za oruzje ili??
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
гоцо, кога го спомна наркози (саркози)

веќе вчера реков, треба да играме ко држава.

протесна нота. и потегнување на лавина, како неој може поради тоа што некој му посветил или го спомнал во книга, да ги става личните симпатии пред националните интереси на државата?

не се сеќавам францускиот парламент и влада да имаа седница на која што одлучуваа каков став ќе завземат по прашањето!!!

значи, посекако е и самиот по себе виц фигура, односно дискредитиран, треба да му се помогни на францускиот народ да си ги отвори очите и да види што има за председател.

имаат они традиција на ѓиљотини... јес дека пола или повеќе револуции им беа иницирани и спонзорирани од разни дубиозни кругови, ама пак, имаат и покажано дека знаат да практикуваат улична демократија по мој вкус: обеси го, или сечи му ја главата, и прашај кој сака да биде следен цар / владетел :)

само така се дресираат скотовите жедни за власт :)
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Прва вест
... Како што соопшти Кабинетот на претседателот, во одговорите на писмата што пристигнале, меѓу другите, и од претседателот на Француската Република Никола Саркози, од италијанскиот претседател Џорџо Наполитано, од претседателот на Романија Трајан Басеску, од холандската кралица Беатрикс и од министерот за надворешни работи во британската Влада Дејвид Милибанд, се евидентира исполнувањето на критериумите и се дава поддршка на приемот на нашава земја за добивање покана на претстојниот самит во Букурешт....
Втора вест, четири часа подоцна:
Францускиот претседател Саркози експлицитно ја поддржа Грција во спорот со името. Денеска во Брисел по средбата со грчкиот премиер, Караманлис, Саркози изјави дека таквата поддршка и ја должи на Грција пред се поради книгата Саркози од Солун. Треба да бидам солидарен вели, францускиот престедател.
Денешната француска поддршка за Грција, дополнително го охрабри премиерот Караманлис, кој на самитот на Европската Унија повторно порача - нема решение, нема покана, нема НАТО. Грција не сака лажно решение, кое би произлегло поради политичката криза во Македонија. Караманлис со француска поддршка е дециден. Решение е само едно име за секаква употреба со географска одредница.
Грчкиот премиер, вели дека вчера се поздравил со премиерот Груевски, но иако не разговарале, било јасно дека ќе му ја пренел јасната грчка позиција.
Посебно е индикативна вторава вест, каде Саркози натапува чисто субјективно а не од интересите на Франција и нејзината начелна политика. Вели бил роден во Солун и затоа ќе треба да биде солидарен за името со Грција. Доколку беше на пример роден во Драчево, ќе беше ли солидарен за името со нас Македонците?




п.с. он е евреј
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Mozebi poradi evrejskata zicka da bide solidaren so bashevreiet (vlasite) kaj nas i da ni dade poddrska. Treba da mu se spomene toa.


P.S. Koga veke jademe burek na temava.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Нормално како и сите други кој работат на нашето исчезнување и тој е евреин!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
мислиш до евреите е ...!? треба дефинитивно да ни пуштат нуклеарка , ќе се спасат од нас МАКЕДОНЦИТЕ ... само им е жал за Албанците кои им се миленичиња ...
Всушност тоа се Хазарите кој станаа Семити(евреи) а потекнуваат од едно друго место каде биле измешани со Албанците,па одтаму е врската денешна и љубовта помеѓу нив.Уште овде немаа контрола која очигледно полека но сигурно ја превземаат во свој раце преку своите познати "добротворни" фондови,светски банки,кризни групи или медијатори на разговори при одземање на национални идентитети како и очигледни напори за прекројувања на граници.
Всушност сите инволвирани во случајот Македонија,ама буквално до еден се Хазари со еврејска маска.За да тоа некој овде го разбере треба едноставно да напише едно име кое има и најмала допирна точка со Македонија последниве 20тина години па да биде изненаден доколку дотичната личност не е Хазар.Такви всушност нема колку што јас ги следам работиве,сите се со еврејски акцент пред нивното име.:toe:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
ABC, Goco, na druga terma toa, ne na ovaa, oti brisam, aman.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
јаска сум ОПТИМИСТ , шо и да се случи ќе биде на арно...
почнав да ја согледувам состојбата од поинакув агол...
косово борби...
кипар борби ...
а во јавноста ни гласче ...
значи си ја тераат работата ...
сега едно цунами во грција добро ќе ни дојде ...
французов заслужена клетва си доби ...
конкретен ми вети опрема , каде е !?
Se trkala prema odredistata.....brzo ke bide oprativna i podignata na bewaffnete rezim.......................... drugoto veke zavisi od belosvetskite pedofili :)
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Sarkozi e edna obicno dvorski arlekino.Kaj go najde onaaa manekenka pu da i se pluknem u pametot zenski.:pusk: aj na temata.GARFILD losi predlozite za expertska vlada:( kako takva nema da ima podrshka od opozicijata.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Da, ama moze da ima poddrska od site drugi.
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
215
Поени од реакции
0
Саркози веќе ни во Франција не го сметаат за озбилен.Таму популарноста му е во голем пад.Со своите гафови се поише личи на Буш.Тој мислам ни е најмал проблем.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Makedonija vo srceto!!!

Sakam da ve pozdravam vas(site clenovi na forumot, prv pat se javuvam) i bas mi se dopaga forumot, go pratam veke nekolku meseci mnogu ste dobri vo svoite komentari.Dozvolete da go iskazam moeto mislenje:
Nasata mala zemja e primorana postojano da se dogovara i pregovara bez ogled koj e na vlast, pa ne mu se lutam ni na Kiro ni na Branko za privremenata spogodba za imeto(tolku bile togas vo sostojba na pitisok da napavat) a se gordeam so cvrstiot stav deneska na Grujo da ne go smeni naseto edinstveno ime, ama iskreno da kazam veruvam deka toj ke go napravi najpametnoto vo momentov denesen da dobie sto moze za nasiot napaten narod. a na nas ni treba razvoj na site polinja a toa znaci investicii... pozdrav:helou:


 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
А јас пак мислам дека груевски, исто како и многу политичари пред него ќе го продаде името Македонско... како лесно се вршат преговори за туѓо име... па кои сте вие, да ми одредувате како јас да се викам...
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Всушност тоа се Хазарите кој станаа Семити(евреи) а потекнуваат од едно друго место каде биле измешани со Албанците,па одтаму е врската денешна и љубовта помеѓу нив.Уште овде немаа контрола која очигледно полека но сигурно ја превземаат во свој раце преку своите познати "добротворни" фондови,светски банки,кризни групи или медијатори на разговори при одземање на национални идентитети како и очигледни напори за прекројувања на граници.
Всушност сите инволвирани во случајот Македонија,ама буквално до еден се Хазари со еврејска маска.За да тоа некој овде го разбере треба едноставно да напише едно име кое има и најмала допирна точка со Македонија последниве 20тина години па да биде изненаден доколку дотичната личност не е Хазар.Такви всушност нема колку што јас ги следам работиве,сите се со еврејски акцент пред нивното име.:toe:
Хазари има и денес. Се викаат Азери и си живеат во (пра)татковината им, Азербејџан. Инаку хазарите се турско племе исто како и чувашките тролови на исток од нас. Токму затоа евреите (од кои 90% се всушност Хазари - Турци, а едвам 10% се вистински Евреи - Семити) беа поштедени во болгаристан. Ќе ме извините вака вон тема шо отидов :smir:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Хазари има и денес. Се викаат Азери и си живеат во (пра)татковината им, Азербејџан. Инаку хазарите се турско племе исто како и чувашките тролови на исток од нас. Токму затоа евреите (од кои 90% се всушност Хазари - Турци, а едвам 10% се вистински Евреи - Семити) беа поштедени во болгаристан. Ќе ме извините вака вон тема шо отидов :smir:
Знам бе Световиде,знам,а и ти знаеш дека општа тактика па и практика на 13тото племе на Источните Евреи како се нарекуваат Хазарите е да присвојуваат историја,култура,традиција па и религија од мудрите Евреи а со тоа и наследството нивно,што на некој начин се совпаѓа со Бугарските ставови на денешницата.Впрочем најголеми заслуги за членство во НАТО за Бугарија има Соломон Паси за кого и самото име ти кажува колку е "Православен".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom