Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Брат не заебавај, боза беше. :)

Единствена лоша работа беше тоа што имаше околу 5 прашања што со учење од презентациите не би можеле да ги одговориме, односно такви податоци немаше во презентациите. Јас не верувам ни дека 5 саати учев, уморен бев и не се замарав многу, ама дека беше лесно, беше. :)
Абе ја реков тешко за ваѓање 10-ка, не реков дека е тешко да поминиш.


И без да читаш нешто знаеш да одговориш за трговски друштва и договори.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Трговско сите прашања лесни ми беа, од скрипта учев и од презентации, сосема доволно да се одговорат 99% од прашањата, сега и малку логика треба, ама во глобала трговско право беше најлесно од сите.

--- надополнето ---

Па резултатите од Драги сигурно повеќе ќе ми допаднат од овие економија :pos2:. Така да, да е до мене не мора ни да ги истакнат.
И мене исто! Не сакам ни да ги видам економија, а до сега не слушнав некој да се пофали дека економија поминал добро.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
52
Поени од реакции
1
Kolegi aj nekoj koj sto bil na uvid menadzment neka mi gi kaze tocnite odgovori na kejsovite pls....:se_ molam
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Корпоративно финансиско известување(Фин. сметководство 2)????????????????????Што се паѓа,книжења,теорија,тешко,лесно????Некој да каже нешто,сите се во заблуда плсссссссс
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Каков е начинот на полагање на Основи на е-бизнис?
Јас знам дека има пола заокружување/пола објаснување.
И какви се тие прашања за кои треба да објасниш 2-3 реченици? И дали презентацииве ќе ми се доволни или морам и на учебник да се фокусирам?
Тие на дополнување се уствари некои најбитни цртички од презентациите/учебникот. (на пр: наброј на каков начин претпријатието може да стекнува приход(revenue models) или според што се разликуваат brick and mortar и click and mortar) Дозволено е да се одговараат и на македонски, или ако пишуваш на англ, а не можеш да се сетиш на некој збор слободно си го пишуваш на мак и идеш даље :) 80% од нив се набројуванки, многу ретко даваат да напишеш некоја дефиниција и да ја поткрепиш со пример...
За тие на заокружување во заграда имаш колку точни треба да има.
Уживај, боза е ако си учел/а! Со лесно :smir:
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
granica ke vi kaze na predavanje lani bese 40 ama site ke odat na vtor

--- надополнето ---


lani gi pusti site na vtaor so toa da vratis poveke na vtor a ako ne ke ti kazel koj del da prepolagas
Ja imam 49. Mislite deka imam sansi da me pusti??? I ustvari kolku e granicata? 50 ili ja bez veze se nerviram samo po doma :angry3:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom