Економски факултет (reloaded)

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
444
Поени од реакции
273
Ќе може помош малку? Значи со се дипломска треба да имаме 240 кредити? А зошто пишува најмалку 31 предмет? Збунета сум, немам појма колку треба да земам овој семестар..
Ако знаеш те молам одг ми дали треба да се исполнат и 2та услови (240 кр + 31 предмет) или доволно е само еден?
Ќе може помош малку? Значи со се дипломска треба да имаме 240 кредити? А зошто пишува најмалку 31 предмет? Збунета сум, немам појма колку треба да земам овој семестар..
Ако знаеш те молам одг ми дали треба да се исполнат и 2та услови (240 кр + 31 предмет) или доволно е само еден?
Треба двата услови да бидат исполнети
 
Член од
30 јануари 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ќе може помош малку? Значи со се дипломска треба да имаме 240 кредити? А зошто пишува најмалку 31 предмет? Збунета сум, немам појма колку треба да земам овој семестар..
Ако знаеш те молам одг ми дали треба да се исполнат и 2та услови (240 кр + 31 предмет) или доволно е само еден?
Мора да имаш 31 предмет+240 кредити. Ако имаш 31 предмет+235 кредити си доплаќаш 5 кредити, а дипломскиот труд посебно се плаќа т.е не е вклучен во тие 240.
 

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
444
Поени од реакции
273
Јас сега запишав електронски дипломска знае некој до кога имам рок да ја завршем и дали се плаќа казна нешто?иначе имам уште 3 предмети и со нив ќе имам 236 кредити и на крајот планирам да си доплатам 5 кредити за дипломска
 
Член од
21 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
5
Јас сега запишав електронски дипломска знае некој до кога имам рок да ја завршем и дали се плаќа казна нешто?иначе имам уште 3 предмети и со нив ќе имам 236 кредити и на крајот планирам да си доплатам 5 кредити за дипломска
До октомври е рокот да ја одбраниш без казна, потоа казна се плаќа.
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
13
Поени од реакции
2
Мора да имаш 31 предмет+240 кредити. Ако имаш 31 предмет+235 кредити си доплаќаш 5 кредити, а дипломскиот труд посебно се плаќа т.е не е вклучен во тие 240.
Да, сега знам, ја прашав вчера раководилката.. кај мене проблем е што имам 230кредити до сега, но 29 предмети..значи ми фалат 2 изборни.. е сега во тие 29 ми се и три што сега ќе ги презапишам. Затоа вчера прашав да ли може да ми дадат да запишам 36 кредити(5 предмети), т.е. еден повеќе. Ти се случило тебе или на некој др. со молба да му одобрат? се работи за еден кредит, кој може да ме спречи да завршам порано.. таа ми вика не може, ни молба не помага.. сепак јас да си прашам може некој има позитивно искуство со ова.
Плус со ова, за да имам 31 предмет, ќе морам да имам и 242 кредити..ќе плаќам плус дипломска?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Да, сега знам, ја прашав вчера раководилката.. кај мене проблем е што имам 230кредити до сега, но 29 предмети..значи ми фалат 2 изборни.. е сега во тие 29 ми се и три што сега ќе ги презапишам. Затоа вчера прашав да ли може да ми дадат да запишам 36 кредити(5 предмети), т.е. еден повеќе. Ти се случило тебе или на некој др. со молба да му одобрат? се работи за еден кредит, кој може да ме спречи да завршам порано.. таа ми вика не може, ни молба не помага.. сепак јас да си прашам може некој има позитивно искуство со ова.
Плус со ова, за да имам 31 предмет, ќе морам да имам и 242 кредити..ќе плаќам плус дипломска?
Mislam deka prosekot treba da ti bide nad 8,5 za da ti odobrat poveke krediti
 
Член од
21 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
5
Да, сега знам, ја прашав вчера раководилката.. кај мене проблем е што имам 230кредити до сега, но 29 предмети..значи ми фалат 2 изборни.. е сега во тие 29 ми се и три што сега ќе ги презапишам. Затоа вчера прашав да ли може да ми дадат да запишам 36 кредити(5 предмети), т.е. еден повеќе. Ти се случило тебе или на некој др. со молба да му одобрат? се работи за еден кредит, кој може да ме спречи да завршам порано.. таа ми вика не може, ни молба не помага.. сепак јас да си прашам може некој има позитивно искуство со ова.
Плус со ова, за да имам 31 предмет, ќе морам да имам и 242 кредити..ќе плаќам плус дипломска?
Не одобруваат ни со молба, сеа колешка имаше дадено за да запише 5 предмети и беше одбиена.
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
ПРОДАВАМ
статистика за бизнис и економија : книга копија + прашања + задачи + таблици + формули
економика на претпријатие : книга копија + скрипти за прв и втор колоквиум + прашања
социологија : книга копија + скрипта + прашања
еколошки менаџмент : скрипти + прашања
 
Член од
30 јануари 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Да, сега знам, ја прашав вчера раководилката.. кај мене проблем е што имам 230кредити до сега, но 29 предмети..значи ми фалат 2 изборни.. е сега во тие 29 ми се и три што сега ќе ги презапишам. Затоа вчера прашав да ли може да ми дадат да запишам 36 кредити(5 предмети), т.е. еден повеќе. Ти се случило тебе или на некој др. со молба да му одобрат? се работи за еден кредит, кој може да ме спречи да завршам порано.. таа ми вика не може, ни молба не помага.. сепак јас да си прашам може некој има позитивно искуство со ова.
Плус со ова, за да имам 31 предмет, ќе морам да имам и 242 кредити..ќе плаќам плус дипломска?
Не даваат 36 кредита да се запишат ќе мора 4 предмети да запишеш ама мислам дека има опција откако ќе ги положиш тие 4 и ќе ти остане еден изборен, да поднесеш молба да го полагаш во испитна сесија без да слушаш предавања зошто ти е последен и да не запишуваш нов семестар. Не сум сигурна за ова така имам слушнато, а иначе да дипломската си ја плаќаш плус.
 
Член од
18 март 2014
Мислења
19
Поени од реакции
1
Ќе може некој да сподели искуство со предметот Планирање и развој на веб и Менаџмент на е-бизнис ?
Благодарам однапред
 
Член од
1 септември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Колеги, да споделите искуство со бранење дипломска кај Кирил Постолов?
 
Член од
30 октомври 2012
Мислења
74
Поени од реакции
172
Статистика дали мора да ја имаш книгата за да ги решиш задачите? или ако имаш научено решаваш, ако не, не?
не знам дали да ја зимам оригинал зошто нова излезе..
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
14
Поени од реакции
0
dali moze da se dobie dobra ocenka 9 ili 10 bez koristenje kniga.Ne mi se kupuva original kniga na novo, a od naredna god nova kje izdava prof a na staro ne mozev da najdam pa mislev kopija da si zemam. Imam slusnato deka kejsovite gi rabotat na predavanje i potoa istite tie se pagjaat i na kolokvium, pa dali postoi shansa da resham dobro i bez kniga?
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
dali moze da se dobie dobra ocenka 9 ili 10 bez koristenje kniga.Ne mi se kupuva original kniga na novo, a od naredna god nova kje izdava prof a na staro ne mozev da najdam pa mislev kopija da si zemam. Imam slusnato deka kejsovite gi rabotat na predavanje i potoa istite tie se pagjaat i na kolokvium, pa dali postoi shansa da resham dobro i bez kniga?
A za koj predmet prasuvas..?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom