Економски факултет (reloaded)

Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.083
Основи на менаџмент на испит од скриптите за колоквиуми се проаѓа ??
 
Член од
21 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
5
Ми се чини деκа ниκогаш нема да ги положам упρавувачκо и науκа :busi:
И мене така ми изглеа за управувачко, среќа од наука се спасив. На што личеше денес испитот. Ужас:shok2:[DOUBLEPOST=1452544524][/DOUBLEPOST]
Da ke idam utre, i ke ti kazam :)
Колега дали памтиш нешто од управувачко отворените прашања и задачи да ми пишеш пп. :vozbud:
 
Член од
10 март 2014
Мислења
24
Поени од реакции
6
Колеги, може некој да сподели искуство (во врска со присуство, тежина на материјалот, презентирање, дали треба нова книга, колоквиуми) за следниве изборни предмети:
  • интернет маркетинг
  • применета економија
  • економија на работна сила
  • менаџмент на човечки ресурси
  • теорија на одлучување
  • информациони технологии
  • меѓународна економија
  • економска статистика
  • анализа на временски серии
  • корпоративно управување.
Благодарам.
Јас лани го имав МЧР , супер предмет е, доста интересни работи предава професорот, а и он е фин и убаво предава. Материјалот е околку 150страни за колоквиум и се учат глевните наброкуванки и дефиниции.
 
Член од
30 октомври 2012
Мислења
74
Поени од реакции
172
Колеги, Основи на економија што е најбитно? на што да обрнам внимание повеќе за на испит?
фала однапред :D
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Дали ќе може некој од книгта основи на смедтководство страна 153-154 да ми ја слика :cuc::nesumjas::semolam:
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
25
Поени од реакции
2
Се паѓаат прашањата од либро за испит финансиски менаџмент?! Благодарам однапред :)
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Nekoj da mi kaze finansiski menadzment dali e neophodno da se uci celava kniga od 500 strani ili moze da se polozi so prasanja i nekoi skripti, ako voopsto gi ima?? Za ispit.

Колеги, Основи на економија што е најбитно? на што да обрнам внимание повеќе за на испит?
фала однапред :D
Osnovi na ekonomija prvo procitaj ja celata kniga ednas za da ti se razjasni. Navidum golema kniga ama ustvari pojse od pola od knigata se tekstovi so primeri za razjasnuvanje. Posle inicijalnoto citanje, mozes samo glavnite raboti da gi citas, tie so se boldirani i so crveno napisani. Isto taka poglavnite grafici i krivi se pagjaat.

а мене математика :(:mad::place::toe:
Matematika bese prviot predmet so go poloziv. Bukvalno koga zavrsi januarska sesija samo matematika mi bleskase maloto shesce i mi go krasese indexot :D kolku da ne e prazen hehehh :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Nekoj da mi kaze finansiski menadzment dali e neophodno da se uci celava kniga od 500 strani ili moze da se polozi so prasanja i nekoi skripti, ako voopsto gi ima?? Za ispit.



Osnovi na ekonomija prvo procitaj ja celata kniga ednas za da ti se razjasni. Navidum golema kniga ama ustvari pojse od pola od knigata se tekstovi so primeri za razjasnuvanje. Posle inicijalnoto citanje, mozes samo glavnite raboti da gi citas, tie so se boldirani i so crveno napisani. Isto taka poglavnite grafici i krivi se pagjaat.


Matematika bese prviot predmet so go poloziv. Bukvalno koga zavrsi januarska sesija samo matematika mi bleskase maloto shesce i mi go krasese indexot :D kolku da ne e prazen hehehh :D
Јас лани у јануар така положив,ме мрзеше цела книга да ја читам па си прочитав до кај 150-200 негде,најдов скрипта онлајн 120 страни,таа до 100-та ја прочитав види по групите треба да ја има и најдов нешто прашања...Господ еден знае како положив :pos:
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
И мене така ми изглеа за управувачко, среќа од наука се спасив. На што личеше денес испитот. Ужас:shok2:[DOUBLEPOST=1452544524][/DOUBLEPOST]
Колега дали памтиш нешто од управувачко отворените прашања и задачи да ми пишеш пп. :vozbud:
А пошто глеам дека инвестиционен сте го средиле, некоја помош и совет околу тој предмет? :D
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Ако може предлог за изборни предмети за летен семестар прва година?
 

;-)

Член од
31 октомври 2011
Мислења
48
Поени од реакции
8
Nekoj da mi kaze finansiski menadzment dali e neophodno da se uci celava kniga od 500 strani ili moze da se polozi so prasanja i nekoi skripti, ako voopsto gi ima?? Za ispit.



Osnovi na ekonomija prvo procitaj ja celata kniga ednas za da ti se razjasni. Navidum golema kniga ama ustvari pojse od pola od knigata se tekstovi so primeri za razjasnuvanje. Posle inicijalnoto citanje, mozes samo glavnite raboti da gi citas, tie so se boldirani i so crveno napisani. Isto taka poglavnite grafici i krivi se pagjaat.


Matematika bese prviot predmet so go poloziv. Bukvalno koga zavrsi januarska sesija samo matematika mi bleskase maloto shesce i mi go krasese indexot :D kolku da ne e prazen hehehh :D
Секоја чест ајде можеби и јас ќе положам сега во јануари..:)
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Јас лани у јануар така положив,ме мрзеше цела книга да ја читам па си прочитав до кај 150-200 негде,најдов скрипта онлајн 120 страни,таа до 100-та ја прочитав види по групите треба да ја има и најдов нешто прашања...Господ еден знае како положив :pos:
Zadacite od prasanjata se pagjaat neso ili epten na srekja si polozil? Ucam menadzment momentalno me interesira dali ke iam vreme i ova da go ucam...
 
Член од
23 декември 2012
Мислења
64
Поени од реакции
21
Знае некој каков ќе биде испитот Теорија на организација, отворени, на заокружување??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom