Економски факултет (reloaded)

Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
Fala mnogu, a prasanja od libro nesto treba da zemam?


Sent from my iPad using Tapatalk
Па можеш да си земеш, паднаа сега да не те лажам, пола или малку помлаце од пола. Не се плашете од предметов, јас многу ми беше страв, викаа само 50 положиле за сите три испитни сесии незнам што, ако учиш со разбирање немаш гајле верувај. Само сфати ги работите, а матријалот е добро напишан што те тера така да го научиш :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ekonomika ima Ii I skripta plus od materjalot ili mislish na skriptata so prashanja od libro?
Кога јас полагав во Либро имаше скрипта со издвоени само набројуванки и најбитни дефиниции, тоа со прашања друго е.
 
Член од
18 јануари 2015
Мислења
12
Поени од реакции
3
Па можеш да си земеш, паднаа сега да не те лажам, пола или малку помлаце од пола. Не се плашете од предметов, јас многу ми беше страв, викаа само 50 положиле за сите три испитни сесии незнам што, ако учиш со разбирање немаш гајле верувај. Само сфати ги работите, а матријалот е добро напишан што те тера така да го научиш :)
Super, fala mnogu uste ednas


Sent from my iPad using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.540
Поени од реакции
43.006
Кабинетите на Шуклев и на Михаил по ФПИ кај се знае некој? И кога имаат приемно? И дали може било кога да одам по оценка? :D И дали даваат? :D
 
Член од
18 јануари 2015
Мислења
12
Поени од реакции
3
Кабинетите на Шуклев и на Михаил по ФПИ кај се знае некој? И кога имаат приемно? И дали може било кога да одам по оценка? :D И дали даваат? :D
Na Mihail kabinetot mu e kaj hodnikot posle A2, na gorniot kat od desno.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2015
Мислења
12
Поени од реакции
3
Кабинетите на Шуклев и на Михаил по ФПИ кај се знае некој? И кога имаат приемно? И дали може било кога да одам по оценка? :D И дали даваат? :D
Mihail kje ti dade ocenka bez problem


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Кога плаќаме административна такса за испит не прават проблеми, ама дали истото важи и за заверување/пријавување семестар? Се ми се чини мрчеа теткицине од студентски :unsure:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Колеги, озбилно ќе има од овој семестар полагање и усно или шпекулации се? Така едно другарче ми пренесе сега, мада нема нигде соопштение за тоа.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Колеги, озбилно ќе има од овој семестар полагање и усно или шпекулации се? Така едно другарче ми пренесе сега, мада нема нигде соопштение за тоа.
Како мислиш полагање и усно? По кој предмет? :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Како мислиш полагање и усно? По кој предмет? :)
Од овој семестар наводно сите предмети и усно ќе се полагале.
По сите предмети од мајско-јунска сесија па натаму. Така вчера кажа Шуклев на предавање.
Имаш подетално инфо за ова?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Значи само лупаат они испити и колоквиуми и страни на квантитет да има што повеќе, а не им текнува малку да обрнат внимание на квалитетот на тоа што го предаваат. :facepalm:

Се фалиме постојано како имаме најдобар факултет, а некој да види од што учиме и од колку застарени материјали...Битно да се земаат пари за казни, пријави, таксени марки, книжни фондови...
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Имаш подетално инфо за ова?
Шуклев ни кажа дека веќе бил донесен законот и на наставнички совет се дискутирало демек, а Љупчо-МЧР ни кажа дека на пример ако извадиш 8ца преку писмено оценување, кога ќе одиш да ја земеш оценката ќе ти постави едно-две прашања како за 8ца, чисто за да си ја потврдиш оценката.

Искрено се надевам дека нема да испадне ништо од ова. Ако е така, ќе треба цело лето да полагаме. Не е изводливо на пример демографија што го имаме избрано 1200 луѓе да поминеме усно. За тоа треба минимум 10 дена, освен ако не планираат од утро до мрак да седат на факс професориве.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Шуклев ни кажа дека веќе бил донесен законот и на наставнички совет се дискутирало демек, а Љупчо-МЧР ни кажа дека на пример ако извадиш 8ца преку писмено оценување, кога ќе одиш да ја земеш оценката ќе ти постави едно-две прашања како за 8ца, чисто за да си ја потврдиш оценката.

Искрено се надевам дека нема да испадне ништо од ова. Ако е така, ќе треба цело лето да полагаме. Не е изводливо на пример демографија што го имаме избрано 1200 луѓе да поминеме усно. За тоа треба минимум 10 дена, освен ако не планираат од утро до мрак да седат на факс професориве.
Точно...и не е логички да се спроведе сето тоа на сред година.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
И МТС Катерина го спомна усново, се надевам се само шпекулации, ама штом и Шуклев спомнал ништо чудно да е сериозно зборувано. Јбг, кај сеа баш на година и некој месец пред завршеток ова ми го прават, али од друга страна ако биде чисто онака разговор околу темата и не ми е страв малце, сметам дека нашиот смер Надворешна трговија бар по тоа што имаме отворени прашања и многу пишувања полесно ќе биде да се дискутира за одредени теми, али сепак многу лош потег е ова усното, според мене треба да има повеќе отворени прашања а намалување на оптички тестови, а не усни испити.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom