Економски факултет (reloaded)

Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Дали некој памти прашања од Меѓународен менаџмет од сесија кога е на раскажување?
 
Член од
18 јануари 2015
Мислења
12
Поени од реакции
3
Zdravo kolegi! Polagam finansisko smetkovodstvo ispit na 28 januari, pa ako moze nekoj da mi kaze od prethodnite generacii odprilika kakvi prasanja dava, libro,zbirka?
Fala
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
За еколошки менаџмент што ќе кажете? Лесен? тежок?
Бара да се оди на предавања за да добиеш потпис?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
angliski 2 moze da se zeme u 4 semestar? I gledam 5 krediti nosi,taka ke imam 29..treba uste nesto dopolnitelno da se zeme? Inace neam Angliski 1 slusano ke moze da go slusam Angliski 2? I dajte nekoj sovet za uste eden izboren..planiram sociologija vo ovoj semestar, a i korporativno mi zvuci interesno ama deka kaj Suklev..Еj da i pomos ako moze okolu MCR i Menadzment na mal biznis..sto se uci/kako se uci/lesno,tesko?
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
angliski 2 moze da se zeme u 4 semestar? I gledam 5 krediti nosi,taka ke imam 29..treba uste nesto dopolnitelno da se zeme? Inace neam Angliski 1 slusano ke moze da go slusam Angliski 2? I dajte nekoj sovet za uste eden izboren..planiram sociologija vo ovoj semestar, a i korporativno mi zvuci interesno ama deka kaj Suklev..Еj da i pomos ako moze okolu MCR i Menadzment na mal biznis..sto se uci/kako se uci/lesno,tesko?
Мислам дека може да се земе.. иначе не смееш повеќе од 35 кредити да имаш така да освен ако не одбереш уште еден јазик дополнително, други предмети не можеш.
Социологија ако е уште стариот професор е прелесно иако малку е досаден материјалот.
МЧР е исто лесно, има набројуванки, ама ако си го имал менаџмент кај шуклев ова боза ќе ти биде :D и не бара редовност.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
Мислам дека може да се земе.. иначе не смееш повеќе од 35 кредити да имаш така да освен ако не одбереш уште еден јазик дополнително, други предмети не можеш.
Социологија ако е уште стариот професор е прелесно иако малку е досаден материјалот.
МЧР е исто лесно, има набројуванки, ама ако си го имал менаџмент кај шуклев ова боза ќе ти биде :D и не бара редовност.
Иначе читам погоре,еколошки менаџмент лани доста лесно поминале,ама годинава рекол демек книга ќе вадел па немало да биде како претходните години..Барал редовност на предавање за плус поени
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
За еколошки менаџмент што ќе кажете? Лесен? тежок?
Бара да се оди на предавања за да добиеш потпис?
Еколошки е прелесен. За потписи не прави проблем. Дава околу 20-30 прашања со одговори и тоа едно од нив на пример беше: Кој е најголем загадувач на животната средина? -Човекот.
И само од нив дава прашања на колоквиум. Да пушта список, ама немаш потреба да одиш кога секако ќе имаш висока оцена, доволно ти е да учиш 1-2 сата и пред да те прочитаат на список да полагаш. Мене ми фалеа поени за 10 и го замолив ми стави иако немав присуства. Полесен предмет мислам не може да се најде. Плус рекол дека на ист принцип ќе е и оваа година без нова книга, вратил на некој колега на меил.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
5
Дали би ми го препорачале теорија на одлучување за изборен? На кој принцип се колоквиумите и испитите, и дали е задолжително присуството?
Јас го имав меѓутоа не би ти го препорачала бидејќи е на пишување ги менува прашањата,плус бара доста одгворени за да можес да положиш со минимум.Мислам по 25 прашања му се колоквиумите сите на пишување,а за испит нз колку има.Имаш доста полесни предмети...тоа е мое мислење..Иначе не бара редовност.[DOUBLEPOST=1421615813][/DOUBLEPOST]Помош при изборни предмети два ми требааат...Се мислам помеѓу Управување со ризик,Анализа на финансиски извештаи,Еколошки менаџмент,Управување со резлутати...Кои се најнајнајлеснииии :):pos:
 
Последно уредено:
Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Колеги, организациско држат вежби, бидејќи пишува 4+2?
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Фала. А, дали бара редовност? Читам нешто лани се плаќало и потпис и тешко се положувало организациско.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Фала. А, дали бара редовност? Читам нешто лани се плаќало и потпис и тешко се положувало организациско.
Јас кога го имав, пред две години, не бараше редовност и ни даде на сите потписи, ама ете лани ги заебал. И оваа година можно е да бара. Иначе лесен е за положување.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
Кај се наоѓа фоно лабораторија? :oops:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom