Економски факултет (reloaded)

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Колеги по која книга учите? И да не знаете што е скратено дали кажал..?
1994 - за скратено не знам, уште не сум ни почнал Социологија.[DOUBLEPOST=1392917393][/DOUBLEPOST]До постарите колеги прашање, Кикеркова за Меѓународна економија бара ли примери да и даваш во одговорите, или доволно е само објаснување на поимот или разлики помеѓу еден поим и друг? И да, дали бара набројуванки при детално објаснување или прашање од типот да ги наброиш само?
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Се вρатив 10 стρ. назад и ниκој нема κонκρетен одговоρ на пρашањево :D Дали е доволно за пρв κолоκвиум по еκономиκа на пρетпρијатие да се научат сκρиптата и пρашањата од либρо?
Κаκо што гледам пρашањава ги има во сκρиптата иаκо изгледа мала.Само 52 стρани :)
Фала многу...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Се вρатив 10 стρ. назад и ниκој нема κонκρетен одговоρ на пρашањево :D Дали е доволно за пρв κолоκвиум по еκономиκа на пρетпρијатие да се научат сκρиптата и пρашањата од либρо?
Κаκо што гледам пρашањава ги има во сκρиптата иаκо изгледа мала.Само 52 стρани :)
Фала многу...
Прв колоквиум учи од книга, втор од скрипта. Вториот беше многу лесен и имаше доста прости набројуванки, првиот ептен заебани работи даваше.
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Да не знае некој што треба да се учи за прв колоквиум по управување со ризик???
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.232
Поени од реакции
6.737
Шо треба да се учи економика на претпријатие?
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Дали знаете некој што дава часови по економетрија ?
Ако имате тел, во ЛП пишете ми
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Колеги, ако може да ми кажете која книга и од кој автор да ја набавам за предметот Осигурување, зошто ни напоменаа некоја од Тихомир Јовановски...Фала од напред.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Колеги, ако може да ми кажете која книга и од кој автор да ја набавам за предметот Осигурување, зошто ни напоменаа некоја од Тихомир Јовановски...Фала од напред.
Ако Осигурување го држи Драге, во книжарата што е доле, една бела книга, таа треба да ја земеш, авторот не ми текнува кој беше. Теорија учење од скрипта, до душа не ни мораш да учиш теорија, пошто дава две прашања на заокружување што не се битни воопшто, а некогаш знае и да не даде воопшто прашања теорија. И така :)
 
Член од
2 август 2013
Мислења
8
Поени од реакции
2
дали знаете што треба да се учи управувачко сметководство за прв колоквиум (за сметководство и ревизија). И дали некој има решени задачи, вонредно сум, а на zephyr спомнуваат 9 и 10 глава??? од кај да фатам да учам :confused: очај
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Статистика доволни се задачите од вежби за положување или да ги барам и тие од кај Баже? :)
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Статистика, задачите воопшто не се проблем, обрни внимание на тие од книга и од вежби, скоро исти дава, додека теоријата е таа која мене ми задаваше поголем проблем.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
Статистика доволни се задачите од вежби за положување или да ги барам и тие од кај Баже? :)
Ако имаш од кој да ги земеш тие од кај Баже, земи ги. Лани доста исти скроз се паднаа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom