Економски факултет (reloaded)

Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Редовни и вонредни студенти кои за првпат го полагаат испитот при пријавувањето ги поднесуваат следните документи:
  • пријава за испит
  • таксена марка од 50 денари
  • индекс
Студентите кои ќе го пријават испитот после рокот за пријавување освен горенаведените документи треба да достават и:
  • уплатница од 400 денари за секој испит на сметката на факултетот
Документите се поднесуваат до службата за студентски прашања во објавениот рок од 10:30 до 14 часот.
Уплатница за повторно/задоцнет пријавен испит
Трансакциска сметка: 100000000063095
Сметка на буџетскиот корисник: 1600103697 – 788 – 10
Приходна шифра и програма: 723013 – 41


Ова од странта на екомонски, значи сега за прв испит не треба уплатница од 400? Само доколку не го запазиме рокот, а после тоа ( не дај боже :D) за Мај и Август се плаќа 400 ден? Пријавите и марките од книжара.. колку се пријавите?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Пријавите и марките од книжара.. колку се пријавите?
30 денари се пријавите, плус уплатница од 50денари за администативна такса. Не треба 400 денари да се плаќа, почекај ќе има рок за пријавување на испитите, а може да биде и електронски, и пријавата со администативна такса да се носи на полагање.
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Знае ли некој ФПИ кој ден ќе дава потписи??
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Многу тешки задачите по Основи на сметководство од збирката.
Такви се паѓаат на колоквиум ???
 
Член од
2 март 2011
Мислења
72
Поени од реакции
4
Колеги ќе ве замолам да ми пишете дали постојат прашања за вториот колоквиум по Аграрна политика, и кои текстови се за втор колоквиум по Англиски јазик 1. Благодарам многу.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Колеги ќе може ли да ми кажете какви задачи има на вториот колоквиум по математика ?

Благодарам однапред.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
5
Колеги знае ли некој кога му е приемно време на Трајко Славески?
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Дали има некој кој ке полага Инвестиционен менаџмент во јануарската сесија,сакам да прашам нешто?
И ако може да ми прати ,доколку има материјали од вежби.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
kolegi ako znae nekoj da mi kaze od koja strana pocnuva vtoriot kolokvium Straegiski menagment vi se zablagodaruvam odnapred
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Колеги кажете некоја информација ако знаете во врска со вториот колоквиум по Економија на инвестиции дали е потежок или полесен од првиот, и како што разбрав повеќе задачи ќе имало а не прашања ? :D
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
колеги мозе некој да ми казе со да праам со ситуацијава маркетинг ми стаила потпис у графата за менадзмент дали треба на студентски да идам или професорката да ја прашам или некој ми рекоа со коректор само предметите да ги прескртам со требаа мозе некој да ми казе ако имал вакво искуство
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
колеги мозе некој да ми казе со да праам со ситуацијава маркетинг ми стаила потпис у графата за менадзмент дали треба на студентски да идам или професорката да ја прашам или некој ми рекоа со коректор само предметите да ги прескртам со требаа мозе некој да ми казе ако имал вакво искуство
Ништо страшно како што ти кажале направи со коректор среди кај графата за предметот (y)
 
Член од
1 ноември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Колеги ако знае некој да ми каже дали утре среда ќе даваат потписи Арарна политика и Управувачко сметководство (професорот посебно затоа што Марина за вежби потписи ќе дава во петок) ?
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
Ништо страшно како што ти кажале направи со коректор среди кај графата за предметот (y)
фала:)
--- надополнето: 11 декември 2012 во 20:38 ---
Ништо страшно како што ти кажале направи со коректор среди кај графата за предметот (y)
фала:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom