Економски факултет (reloaded)

Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги, кај вас во електронскиот индекс активна ли ви е опцијата за пријавување на вторите колоквиуми?
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Колеги , тие што слушаа управувачко сметководство во зимски семестар.
Може некој да ми напише до која страна ( до која глава ) треба да се учи за испит.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.490
Поени од реакции
10.691
Некој да не има прашања по Економика на претпријатие од прв колоквиум да ми прати по пп? :love:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Дали постои таков колега, што ќе биде дарежлив и ќе испрати проект Хартии од вредност од лани?! Чисто за ориентација!??!?!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.889
Колеги , тие што слушаа управувачко сметководство во зимски семестар.
Може некој да ми напише до која страна ( до која глава ) треба да се учи за испит.
Управувачко сметководство заклучно со 10та глава (од 1ва до 10та глава).
Сметководство на трошоци заклучно со 8ма глава (од 1ва до 8ма).
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Управувачко сметководство заклучно со 10та глава (од 1ва до 10та глава).
Сметководство на трошоци заклучно со 8ма глава (од 1ва до 8ма).
Сигурно?
На групата на zephyr има презентации за 1-8 глава , 10 глава и 14 глава.
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Има ли некој што полагал Деловно комуницирање ?
Како е тој испит ?
Има ли книга и прашања во Зоки и Либро ?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.079
Поени од реакции
15.714
Управување со ризик - Дали некој знае до кога и кај кого може да се пријави семинарска? :)
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
273
Поени од реакции
218
Економисти дај пратете некоја книга по сметководство, ревизија или кажете од каде можам да сибнам
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Државна регулација испит кај Славески....
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Едно прашање до постарите колеги :)

Јас сум сега прва година, и од Јуни не тераат на пракса да одиме.

Е сега, ако јас се одлучам сега да одам на пракса и да завршам пред Јуни со неа, дали при запишување на година ќе ми прават проблем ?
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Едно прашање до постарите колеги :)

Јас сум сега прва година, и од Јуни не тераат на пракса да одиме.

Е сега, ако јас се одлучам сега да одам на пракса и да завршам пред Јуни со неа, дали при запишување на година ќе ми прават проблем ?
Не, мислам дека само битно е да однесеш потврда дека си бил на пракса ! ама ако планираш да одиш додека има сеуште предавања...не сум баш сигурна.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.889
Едно прашање до постарите колеги :)

Јас сум сега прва година, и од Јуни не тераат на пракса да одиме.

Е сега, ако јас се одлучам сега да одам на пракса и да завршам пред Јуни со неа, дали при запишување на година ќе ми прават проблем ?
Не би требало. Јас лани бев во јануари-февруари на пракса дури бев трета година, и при упис на 4та ја однесов таа потврда без никаков проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom