Економски факултет (reloaded)

Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
ке мозе некој да писе некое прасанје дур е тазе економија од 2риов колоквиум ако не го мрзи нека писе и на кој теми да се посвети вниманиее :)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
19
Поени од реакции
1
Колеги дали некој учи маркетинг од 9 изменето издание, издадено во 2009 год. Некако ми се чини како да не е ист учебникот со поновото издание и како да ги нема сите потребни лекции или се лажам :)
 
Член од
24 август 2011
Мислења
15
Поени од реакции
0
Kolegi dali sega koga ke se zapisuva letniot semestar ke mozam da ja zapisam cela godina normalno i togas da ja platam cela god. a ne samo vtorata rata? Mene mi se bitni nekolkute predmeti vo letniov semestar ama ne sum zapisana i sea ke treba da ja cekam slednata god. da se zapisam i pak da go cekam letniot semestar ili?
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Колеги дали некој учи маркетинг од 9 изменето издание, издадено во 2009 год. Некако ми се чини како да не е ист учебникот со поновото издание и како да ги нема сите потребни лекции или се лажам :)
2010 е последното издание..МАРКЕТИНГ :Теорија и Практика.. од тоа мора да се спреми испитот.
 
Член од
2 март 2011
Мислења
72
Поени од реакции
4
da ama samo do zalihi gi ima ako znaes nesto poveke i kaj ima pisi. fala pozdrav
Јас ги купив во Зоки доле што е фотокопирницата ќе ти дадат еден поголем куп материјали има 2 теорија и сите теми што требаа за колоквиум се решени плус една што не требаше да ја учиме зашто некои теми ги прескокнавме не требаа задачите требаше само теоријата.
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Јас незнам што малер генерација ќе бевме, макро да ги смени за нас прашањата некои сосема 11ти да се паднат... Мое искрено сочуство кој сите што полагавте Макро како и јас, и едно браво за Трајко, јака заебанција ни уди :)
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Последниот испит треба да го полагам на 31 јануари но не го пријавив нити со казна неможам сега...
Шо мислите дали ке ми дозволат некако да пријавам ??
некое слично искуство ??
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Дали попушта Трајко по Макроекономија за 1-2 поена или тешко ? дали ги компензира поените од домашно ?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Дали попушта Трајко по Макроекономија за 1-2 поена или тешко ? дали ги компензира поените од домашно ?
Мислам дека не прави проблем за 1-2 поени :)

Да не знае некој како оди границата за оцени по ФПИ ?

Фала
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
ФПИ на испит, полесно или потешко од колоквиум?
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Ke mi kaze nekoj kako moze rezultati da gledam Teorija na organizacija na zephyr ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom