Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 октомври 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ve molam za pomosh......Sakam sega vo vtora god da se prefrlam od menadzment na ekonomija..sto mislite za toa, kolku mi e dobra idejava?

A i kako sto gledam koga ke gi prezapisam matem i stat vo vtora god i koga ke minusiram po eden predmet od sekoj semestar na kraj na godinava od niv ke imam 50 krediti ( 4 zadol.predmeti po 8 kr.+ 2ta ostanati od 1va po 9 kr.= 50kr ) t.e ke nemam moznost da zapisam 2 izborni predmeti vo nikoj slucaj, zaso togas bi imala poveke od 60 krediti. Fakti4ki ke moram i uste eden predmet da go prezapisuvam vo 3ta taka ??? ...wtf se slucuvaaaaa???

Zboruvam za smer ekonomija ako se prefrlam...

--- надополнето ---

T.e kako moze vo eden semestar do 35 krediti a godisno max 60?? Logicno bi bilo da e 70 ./....
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
[/COLOR]T.e kako moze vo eden semestar do 35 krediti a godisno max 60?? Logicno bi bilo da e 70 ./....[/QUOTE]

Во секој семестар треба да запишеме предмети кои носат кредити минимум 21 а максимум 35, но на крај збирот од кредитите да изнесува 60 кредити за една година.Значи ако имаш во првиот семестар 35 кредити во наредниот семестар ке мора да имаш 25, за да на крај вк. имаш 60 кредити[и точно е ова со кредитиве на офц.сајт на економски пишува]:salut: ..
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Lele,kolku najglup i najdosaden ispit e ova ekonomikava,da ti se odmili i fakultet i se,sto gluposti nepotrebni znaci nema vo nea............vie so vikate,imate nekoj poglup ispit sretnato????????Hahahahaha:):):):)))
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Se soglasuvam so tebe :) A ucis od skripta ili ucebnik??? Najdosadno nesto i kako da ucam koga mi se seta? :)))Aj so BOzja volja moze ke pomineme hahaha
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Se soglasuvam so tebe :) A ucis od skripta ili ucebnik??? Najdosadno nesto i kako da ucam koga mi se seta? :)))Aj so BOzja volja moze ke pomineme hahaha
Hahahahaha,a be ja procitav ednas knigata i skriptite uste 100 000 pati,ama mi bega mozokot od sto ima premnogu glupi raboti vo niv,i mi ispagja kako da ne sum ucel,hahaha:):):):)))))))

--- надополнето ---

А кој испит е интересен ??? Според мене нема таков
Hah,nema bogami takov,ali bar drugite se za nijansa pointeresni od ovoj:):):):)))))))
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ve molam za pomosh......Sakam sega vo vtora god da se prefrlam od menadzment na ekonomija..sto mislite za toa, kolku mi e dobra idejava?

A i kako sto gledam koga ke gi prezapisam matem i stat vo vtora god i koga ke minusiram po eden predmet od sekoj semestar na kraj na godinava od niv ke imam 50 krediti ( 4 zadol.predmeti po 8 kr.+ 2ta ostanati od 1va po 9 kr.= 50kr ) t.e ke nemam moznost da zapisam 2 izborni predmeti vo nikoj slucaj, zaso togas bi imala poveke od 60 krediti. Fakti4ki ke moram i uste eden predmet da go prezapisuvam vo 3ta taka ??? ...wtf se slucuvaaaaa???

Zboruvam za smer ekonomija ako se prefrlam...

--- надополнето ---

T.e kako moze vo eden semestar do 35 krediti a godisno max 60?? Logicno bi bilo da e 70 ./....
Седи си бе на менаџмент, добро е за духот и телото да се челичиш кај Шуки малце :)

А за кредитиве, не ми е баш најлогично да може да имаш максимум 60, мислам дека докај 70 има опција. ЗНам дека лани на филолошки имаа дури и вишок кредити, над 60 и после си исфрлија некој предмет за да не се мачат, а инаку од факултетот не им рекоа дека мораат да тргнат него ги оставија сите да ги слушаат.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
V

Viktor g

Гостин
Мислам дека грешиш. Не ми иде логично ако го имаш условот кој ти го спомнуваш дека можеш цела наредна година плус тој предмет што ти останал да си го полагаш. Касј нас вакво нешто, тешко. Во право си дека е важно дали е летен или зимски семестар, но не и дека е задолжително заради останатиот предмет да исфрлиш друг со ист број на кредити. Можеш да играш како сакаш со кредитите се додека го почитуваш тоа зимски, летен и да е до 35 кредити во семестар

--- надополнето ---


Еј ај де како да не ни се збори кога работава е толку измешана...... Инаку и јас утре ќе си ја пробам среќата на факултет да ми разјасни некој нешто, ама се прашувам колку среќа ќе имам пошто ни они немаат поима
Ај баш да ни кажеш што ќе ти кажат ја му објаснував на раководителот па види сега ти со кој ќе се расправаш
 

ripcence7

ripcence
Член од
26 јануари 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
Nekoooooj bilo koj da mi gi kaze naslovite na lekciite znaci od kade do kade bilo za vtor kolokvium, i od kade do kade za 3, zboram za delovna etika :(:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom