Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
93 за у државна квота?
Пред да ги прошират квотите немаше шанси да влезеш со овие бодови во државна, а имаше големи шанси ни во приватна да не влезеш. Ја кога се запишував пред 2 год, со 96.016 немаше да влезам во државна ако пробав на финансиски, а имаше луѓе со 92 - 93 што воопшто не влегоа. Сепак лани ја проширија државната, а сега се збори дека и вкупно ќе се прошири така да не знам како што ќе биде.

megunarodna ekonomija da ne znae nekoj koga ke ima rezultati
Имаше денес резултати, веќе и оцени даваше мислам.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Ме нервирате веќе еве ви го конкурсот информирајте се па после мудрувајте колку души примаат на ебизнис, а колку на економија.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Бре бре машала, е - бизнис ќе примат 170 луѓе во државна квота. Пред 2 - 3 години само 34 беа за во државна.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Бре бре машала, е - бизнис ќе примат 170 луѓе во државна квота. Пред 2 - 3 години само 34 беа за во државна.
ако се усоврши телепортацијата ќе тркнам да им кажам на моите да ме зачнат три години покасно.. ;)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
ако се усоврши телепортацијата ќе тркнам да им кажам на моите да ме зачнат три години покасно.. ;)
Причекај малку, слушам муабети и дека ќе станува факултетов 3+2, таман и тоа да го фатиш :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Него знаеш дека сега имаш бесплатна слободна ако си средно? :pos:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Него знаеш дека сега имаш бесплатна слободна ако си средно? :pos:
И тоа важи и за приватните автобуси :toe:

Ај вие не толку, ама моја генерација мислам дека сме најбаксуз за се. Нови книги, нови програми, експерименти, матура, сега слободна за автобуси, па нови автобус. Калимеро нема правда.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
И тоа важи и за приватните автобуси :toe:

Ај вие не толку, ама моја генерација мислам дека сме најбаксуз за се. Нови книги, нови програми, експерименти, матура, сега слободна за автобуси, па нови автобус. Калимеро нема правда.
Лути им се на твоите :) Ај вас не ве фати законот за возачка дозвола(утеха) :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па тој за возење до 21 година ме фати. Него ај доста беше оф - топик одам да гледам кошарка :)

Да има и нешто он, да си прашам уште еднаш случајно некој да не имал финансиска математика да каже што како е.
 
Член од
10 април 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
Ае ако има некој статистика нешо ко скрипта теоријата за испит..или нешо слично (прашања) за теоријата, да остави...благодарам однапред :smir::pipi:
 
Член од
7 јули 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
Здраво колеги, ај ќе замолам ако има некој од Е-БИЗНИС што полагал МАРКЕТИНГ МЕНАЏМЕНТ на испит да сподели искуство :) какви испити дава, дали дава задачи, тешко-лесно... итн

Однапред благодарам :)
 
Член од
27 април 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Kolegi dali znae nekoj vo kolku casot e ispitot po trgovsko vo petok? Blagodaram odnapred :smir:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Ај ако има некој од постариве колеги што се префрлил на ебизнис да ми каже кога можам да се префрлам,дали останувам ве иста квотата,се бара ли просек и итн.
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
aj da zamolam nekoj od postarite kolegi sto ima iskustvo da mi pojasni kako se boduva ispitot po e-bisnis,kolku boda nosat prasanjata so zaokruzuvanje a kolku tie so dopolnuvanje?so kolku boda se pominuva?fala odnapred:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom