Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, колеги сакам да ве прашам ако може некој да ми одговори, како е на смерот Менаџмент, пошто сум прва година и би сакал да дознаам дали е лесен или тежок, онака општи информации ако може некој да ми помогне...
Фала, однапред. :nesum:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Здраво, колеги сакам да ве прашам ако може некој да ми одговори, како е на смерот Менаџмент, пошто сум прва година и би сакал да дознаам дали е лесен или тежок, онака општи информации ако може некој да ми помогне...
Фала, однапред. :nesum:
I jas sum na menadzment vtora godina....Kako smer ne e bas lesen...imas tri predmeti kaj Suklev taka da moze da si zamislis hehe... u sekoj slucaj za dosega mozam da ti kazam deka 3 semestar ni bese mn tezok....i vikaat deka 3tiot semestar e najtezok za menadzment smer(imas menadzment, marketing, finansiski menadzment....predmeti sto se dosta teski) ali deka ponatamu ke bide polesno...Vo ovoj cetvrt semestar jas licno imam 3 predmeti i mi e mnoooogu polesno od prethodniot....A za naredni godini neznam ke vidime....hehehhe pozz
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Здраво, колеги сакам да ве прашам ако може некој да ми одговори, како е на смерот Менаџмент, пошто сум прва година и би сакал да дознаам дали е лесен или тежок, онака општи информации ако може некој да ми помогне...
Фала, однапред. :nesum:
Ако знаеш да учиш на памет, немаш гајле со најтешките предмети (според мене), кај Шуклев. Трет семестар е екстремно тежок, а еве четвртиов е доста полесен.
 
Член од
15 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
2
На Менаџмент си во блага предност со тоа што ако му влезеш во очи на Бобек (во позитивна смисла) може да те препорача за работа во некои од компаниите каде самиот е во управен или надзорен одбор...

Напамет ќе се изнаучеш (ако не ти оде учењето напамет - тешко тебе, од искуство), па кога ќе ти дојде предмет каде што треба да употребиш логика, а не да го учеш ко стихотворба со милина ќе го спремаш... :smir:

Е кога ќе завршиш здравје, шансите да работиш стрикно на струката како менаџер во Македонија мислам дека се 1:100000 :toe:
 
Член од
13 јануари 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
mislam so ova so jas i ti se prepucavame ne mu pomognuvame na kolegava a mene toa mi bese namerata.....kako i da e se gleda deka si masko i ne razbiras nekoj stvari za dragi janev poso ne te zamaral zato i ne pram poveke muabet.Site vikat deka e prelesno otkako polozile ama nikoj ne priznava deka ne go vikale istoto duri si ja tupale glavata !

дај прати ми те молам број од анка пошо како шо гледам повеќе луге ја зборат. Благорадам однапред:smir:

а за Петар не идам зашо ја брат уопште везе неам математика.
ми треба некој шо ке ме седне очи у очи или евентуално очи у 6 очи да ми објасни а не копија од предавања да ми се дешава.



на битпазар у стан нгде во зградите држел часевите ????

братучтка ми ми збореше (ваљда) за него и ми рече морало кај него да идам.

ако е тој пиши ми број те молам.

благодарам и тебе однапред

EVE TI OD ANKA BROJ :02 31 33 610 , 075 47 58 89 ILI 070 67 57 57

a AKO SAKAS TAKA OCI VOCI :) BI TI JA PREPORACAL SLAVICA TAA TAKA PREDAVA I E DOBRA CIMERKAVA POLOZI SO 10 KA MN JA FALI AKO TREBA KE TI PRATAM BROJ
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
gi znae nekoj datumite za polaganje 2r kolokvium po statistika, ekonomika i trgovsko.. ili bilo koe od ovie tri :)


Ekonomika asistentot reche deka kje se polaga na 13 april (vtornik) a za ovie drugite mislam deka seushte nemaat kazhano :)
Ова за Економика 100%?За да знам ич да не го учам сеа , да го остам за после Велигден...
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
ima staveno zadaci statistika :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
се наоѓа некој тука шо се појавувал на ебизнис и располага со информација до каде треба да се учи за 2 кол?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom