Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
Кога влегаш на факултетот, возиш десно, па лево, па возиш право, право, право, на крааааааааајот, десно.
Или ако знаеш кај е од Драги Јанев, еееее малце погоре :)
:pos2::pos2: ФАЛАААААА ваљда ќе се снајдам ....
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
дечки ова со расположението за пријавување врска нема...

Скоро секое предавање ги носеше пријавите за семинарска.. мало формуларче се пополнува што точно сакаш да направиш...

друго.. најдобро пошто не можите да се пријавите за време на предавање... најдобро е да се најавите кај професорката, може и не мора во приемно време како што кажа проф. ... најдобро да се најавите на емаил или тел. број... мислам има во студискиот програм ако нема кажете го имам запишано ќе ви го пишам

треба да знаете точна тема што ќе пријавувате... да одберите дали е практичен/теоретски со или без презентација и да ги запишите сите кои се во групата мислам... така нешто беше формуларчето
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
дечки ова со расположението за пријавување врска нема...

Скоро секое предавање ги носеше пријавите за семинарска.. мало формуларче се пополнува што точно сакаш да направиш...

друго.. најдобро пошто не можите да се пријавите за време на предавање... најдобро е да се најавите кај професорката, може и не мора во приемно време како што кажа проф. ... најдобро да се најавите на емаил или тел. број... мислам има во студискиот програм ако нема кажете го имам запишано ќе ви го пишам

треба да знаете точна тема што ќе пријавувате... да одберите дали е практичен/теоретски со или без презентација и да ги запишите сите кои се во групата мислам... така нешто беше формуларчето
cek cek malce... znaci ako i pratam mail i i kazam se koja tema kako so demek ke me zapise? pa ako ne mora u priemno vreme ke i idam use utre... i tamu kaj nea se ke si popolnam xaxa MOZE TAKA?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Ај пиши и ти денес, ја ќе и пишам утре :pos:
Се мислам како точно да ја формулирам темата :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
znaes so? ke i odam ja utre okolu 11 i pol... ako ne ja najdam ke i pisam...zaso nekako ne mi e sigurno preku mail...
И да и пишиш сигурно ќе го прочита маил-от утре. Ама мораш да одиш, не верувам дека ќе и се допадне по маил да завршиш работа за семинарска :)
Ако успее со тебе, јас ќе одам во Петок, да не и дојде многу наеднаш :)
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
Фаш немој никако сама ...
Викај ме мене коа ќе идеш , не за друго да не те нападне :pos2:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
Фаш немој никако сама ...
Викај ме мене коа ќе идеш , не за друго да не те нападне :pos2:

xaxaxaxaxaxaxa vazi ... ako nemas so da prais idi do BRUNO SHOP kupi korpa takva za kucinja i doi utre ti da i ja stais:pos2::pos2::pos2:PA KE VLEZAM JA POSLE...xaxaxaxaxa
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Decki abe da ve prasam:kako e granicata na smetkovodstvo za polaganje od kolku do kolku e 10,9.8,7 i 6? znae li nekoj da mi kaze?Denes samo poeni imase
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Е чекај де, има уште два колоквиуми :)
На трет ќе ги испопаѓа како круши :pos:
патем колку поени имаш, ќе ти кажам од прилика.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
sakas da kazes deka na kraj se sobiraat site poeni od kolokviumi, i sega nema da imam ocena, samo poenite mi se?A neso ko zavrsna vezba imame?
imam 90 poeni
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Да, на крај се собираат поените од сите колоквиуми и ти пишуваат оценка. За десетка вкупно треба да имаш нешто околу 270 горе-доле :)
Колку поени имаш ти?
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Не да пријавите семинарска по емаил...

Туку да се најавите односно да прашате кога можи да одите за да пријавите семинарска... најдобро по телефон да се договорите кога можи да одите да се договорите за семинарска...

ваљда ќе ја изнервирате ако и пуштите податоци по емаил а таа да треба да поплнува формулар место вас...


леле јас кинга немам фатено меѓународна и финансики....
ќе се ваѓам со основите до математика,економија,сметк... :D :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Не да пријавите семинарска по емаил...

Туку да се најавите односно да прашате кога можи да одите за да пријавите семинарска... најдобро по телефон да се договорите кога можи да одите да се договорите за семинарска...

ваљда ќе ја изнервирате ако и пуштите податоци по емаил а таа да треба да поплнува формулар место вас...
И јас мислев на најавување.
Малце ми е глупо да и се јавам на телефон :)
Подобро на маил или да одам директно :)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Шуклев мислам дека уште нема истакнато колку ја спуштил границата и мислам дека тоа ќе го каже во понеделник на предавање.
А Маркетинг стручниот труд или семинарската работа мора да ги изработиш сам/а :)

update: @Chains брат, не ја слушај многу на Марина, ептен голема фалбаџика е.

Мислам дека рече дека може и во група,од 3 најмногу ако не се лажам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom