Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
И тебе, ама и мене нека ми е наздравје новиот потпис :)

хахах епа ајде нека ти е и на тебе наздравје новиот потпис :vozbud:
Со тој семоќен потпис си како Семоќниот Брус хахахаха
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Сеа шала на страна, ама факултетот ни е одличен.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
МИСИЈАТА НА ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ СКОПЈЕ-
Визија, мисија и цели

Континуирано образование на високостручен кадар способен компетентно да решава проблеми, да им излегува во пресрет на предизвиците на новиот милениум и да ја зајакнува конкурентноста на претпријатијата на европско и меѓународно ниво преку високо квалитетни програми од бизнис и економија. Факултетот, исто така, обезбедува професионални услуги и истражувања за претпријатијата и јавниот сектор. Во тој контекст факултетот е лидер на национално ниво и постојано ја јакне својата репутација на меѓународно ниво.:pehar::eek:lee:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Леле, како се нервирам, не можам да учам, се ми идат некои идеи за блогот, ццц... :(
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Леле, како се нервирам, не можам да учам, се ми идат некои идеи за блогот, ццц... :(
Па размисли дека ако не се потрудиш да научиш, ако не дај боже паднеш ке бидеш исфрустриран, а со тоа на блогот ке има субјективни информации :pipi:
Мое мислење! А ако сеа научиш и се зафркнати прашањата ке имаш мотив за критики!
Наум седи учи :coffee:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
ај да прашам да не има некој што ке полага менаџмент во пред 2 :salut:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Менаџмент сите сме од 9 саат?

Затворен денес беше факсот,ме прелажа Бобек. :()
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Леле шо се случува овде бе...само се жалите и дремете на форум:pos:
Инаку совет од мене: нека ве фаќа паника, сеќирајте се, не спијте цела вечер. И ова не се заебавам. Јас лани така не се замарав, учев ама не како шо треба и на крај од толку безгрижност се успав за на колок:pos: После во фебруари неможев да го полагам оти го имав Статистика за полагање и друго не ми беше дозволено, у јуни пак не се замарав, лето идеше....и коа да видиш уште сум со менаџмент книгата во раце. Затоа луѓе ЗАМАРАЈТЕ СЕ:pipi:
А оти на повеќето кејсови во книга нема прашања со избор, туку такви за орговарање, а на колок убаво кажаа ќе има само 2 прашања нели со неколку можни одговори...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мислите дека професорот ги знае сите поделби? :|

Или затоа на предавања,не предава според книгата,туку кажува интересни случки од животот и телетекс? :)
Зашто не верувам дека има некој,кој се,ама баш се би запомнил.
И да запамти,ќе му се измеша,се е толку слично.

Него,зборевме со колегите,следната година ќе има нова книга,9и издание.

Ќе биде 6500 денари,и ќе доаѓа со Blu-Ray двд,посветено на Исланд (зашто толку го спомнува).
 
N

NeMiRnA

Гостин
Значи како сто ме посреќиле значи.Алал ви вера:nesum:
Него,како што ги гледам прашањава...набројуванките се најбитни,НО интересно е што се повторуваат на повеќе различни места,во различен контекст со минимални разлики.Вака лесно е си мислиш се знаеш,а башка тоа што една реченица ќе ја сретнеш едно 2000000 пати повторена.
Друго,зошто лани имав другарки кои полагаа статистика во фев.и плус предмети од втора?!Ај немојте пред време да ме вадите од памет ви се молам!!!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.197
Поени од реакции
915
Значи како сто ме посреќиле значи.Алал ви вера:nesum:
Него,како што ги гледам прашањава...набројуванките се најбитни,НО интересно е што се повторуваат на повеќе различни места,во различен контекст со минимални разлики.Вака лесно е си мислиш се знаеш,а башка тоа што една реченица ќе ја сретнеш едно 2000000 пати повторена.
Друго,зошто лани имав другарки кои полагаа статистика во фев.и плус предмети од втора?!Ај немојте пред време да ме вадите од памет ви се молам!!!
Да не случајно тоа биле поправни на третите колоквиуми?

Бидејќи и јас колку што знам, не може да се полага ништо друго освен тоа што ти е останато за чистење. Знам колеги што одеа да прашуваат да им дозволат и уште нешто да полагаат, но не им дозволија. Веројатно зависи кој предмет сакаш да го полагаш.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Значи како сто ме посреќиле значи.Алал ви вера:nesum:
Него,како што ги гледам прашањава...набројуванките се најбитни,НО интересно е што се повторуваат на повеќе различни места,во различен контекст со минимални разлики.Вака лесно е си мислиш се знаеш,а башка тоа што една реченица ќе ја сретнеш едно 2000000 пати повторена.
Друго,зошто лани имав другарки кои полагаа статистика во фев.и плус предмети од втора?!Ај немојте пред време да ме вадите од памет ви се молам!!!
Абе може полагале некои други предменти, го замолиле проф и им дозволил, али за менаџмент и маркетинг не се надевај ич. Еве јас сум во таква ситуација. Ми остана статистика за во фебруари како на тебе сеа, маркетинг и менаџмент не ги положив на колок и во фебруари не ми дозволија за полагам ништо друго освен статистика. Значи ти за во фебруари само статистика ќе си го спремаш, шо ќе ти остане од 3ти семестар дури у јуни. Прашај ги убаво тие другарките дали полагале друго и како полагале...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе сите ќе положиме утре.
Проверете си хороскоп,таму пишува,жими асистентите на Економски :helou:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Мац ме читаш ти на мсн?!
Ти пишав дека полагаш од 9,најверојатно во предавална 3,ама најверојатно.
Оф,оф,оф зошто вакви работи не кажувате порано.А јас па уште финансиски менаџмент не го ни допрев...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom