Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
kaj ima spomnato za seminarski :S aj malku kolega ako sakas da objasnis ke ti bidam blagodarna

Лани правеле стручни трудови,
А и го прашав професорот ми рече да одам кај асистентот,иначе не сум идел на предавања па затоа прашувам да не рекол нешто.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Колеги, кој дел кажа Драган добро да се научи од теоријата, последниов час.. пошто не запишав... ? :S
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Колеги, кој дел кажа Драган добро да се научи од теоријата, последниов час.. пошто не запишав... ? :S
model na analiza na varijasna ili nesto sl :) koj ke mi kaze kako da razlikuvam analiza so 2 faktora od test za nezavisnost na modaliteti :S Fala

btw ke se odi li vecer vo crkva? SREKEN VELIGDEN! :)
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Мора да се иде!!! На сите им ги искршив јајцата :baeh:

Туку ај некој колега нека пише економика што е скратено,на насловите мислам зш ја имам старата книга !!!
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
46
Поени од реакции
1
PUFLA... Hristos Voskrese !! :)) Sreken Veligden na site <3:wink:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Христос Воскресе и среќен празник на сите христијани :smir:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Христос воскресе!!!Среќен празник!!!Нека е за многу години.:smir:
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
Тие што сме кај Калина што ќе правиме со формулите од регресивна анализа? Во ова купчево формули ги има, ама поинакви се, не се со SS. Нели не ни даваат да допишуваме. :toe:
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Колеги отворен ли е факултетот денес ?
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Статистика во вторник сите полагат во 10:30?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Тие што сме кај Калина што ќе правиме со формулите од регресивна анализа? Во ова купчево формули ги има, ама поинакви се, не се со SS. Нели не ни даваат да допишуваме. :toe:
jas ja prasav i re4e deka smeeme da dopiseme ama samo formuli ... da ne imalo nisto drugo zasto ke proveruvala ...
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Тие што сме кај Калина што ќе правиме со формулите од регресивна анализа? Во ова купчево формули ги има, ама поинакви се, не се со SS. Нели не ни даваат да допишуваме. :toe:
колеги , формулите од кај Славе и од кај Калина се различни , но на крај ако споредите (а јас ги изведував) , се истите , иста е постапката и се добива истиот резултат , така да од последната тема нема потреба да допишувате формули.
но , сепак ке пробам јас тоа да го сторам со некои формули од оценување и хипотезите , секако , доколку ми дозволат
 
Член од
19 април 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
kolegi znae li nekoj kaj mozam da gi najdam odgovorite od zadacite po statistika sto se vo knigata, za vtor kolokvium?
fala odnapred :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom