Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
hehe da jas imav za Okta :) ne bese tesko:vozbud:nego daj kazete dali industriska zona e mikro ili makro lokacija???go mislev pola saat ....dankesen :smir::smir::smir:
Па да, тоа беше прашањето, и ја имав за Окта, ама се заебавам... Не дека беше "неодговорливо", ама не сум од Скопје, и стварно, од кај да знам... Немам слушнато, може нема пат до рафинеријата? :) :)

А индустриска зона, мислам дека е макро, ја така го заокружив.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
ZDRAVO na site , edna mala kosultacija -kolokviumot po menadzment na mal biznis utre vo 13 casot li e???
malku e cuden terminot za profesorot no se biva. FALA.
Да да тој е терминот ајде крши нога :)

Де Ве молам луѓе кажуј те ако имате некои прашања или тестови по Анализа на Финансиски извештаи...Ве молам многу.. ќе полагам а немам време да го научам..Однапред му благодарам на оној кој ќе ми помогне :)
Нема ништо конкретно за прв колоквиум така да ке видиме ако помине за втор и трет :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
hehe da jas imav za Okta :) ne bese tesko:vozbud:nego daj kazete dali industriska zona e mikro ili makro lokacija???go mislev pola saat ....dankesen :smir::smir::smir:
Јас мислам дека е микро кога има точна адреса и број, така да општината и инд. зона беа макро.... ваљда

Па да, тоа беше прашањето, и ја имав за Окта, ама се заебавам... Не дека беше "неодговорливо", ама не сум од Скопје, и стварно, од кај да знам... Немам слушнато, може нема пат до рафинеријата? :) :)

А индустриска зона, мислам дека е макро, ја така го заокружив.
Јас сум од Скопје, али Окта се наоѓа на патот Куманово-Скопје... а прашањето беше несватливо и лошо смислено, исто и како тоа за торти или тулумби:pos2:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Па да, тоа беше прашањето, и ја имав за Окта, ама се заебавам... Не дека беше "неодговорливо", ама не сум од Скопје, и стварно, од кај да знам... Немам слушнато, може нема пат до рафинеријата? :) :)

А индустриска зона, мислам дека е макро, ја така го заокружив.
okta e vednas do avtopat :smir: a za industriska zona site mi velat deka e mikro zasto nema broevi i sl....nego koga rez??

Јас мислам дека е микро кога има точна адреса и број, така да општината и инд. зона беа макро.... ваљда



Јас сум од Скопје, али Окта се наоѓа на патот Куманово-Скопје... а прашањето беше несватливо и лошо смислено, исто и како тоа за торти или тулумби:pos2:
tokmu taka a za torti-blizina do pazar taka????
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
okta e vednas do avtopat :smir: a za industriska zona site mi velat deka e mikro zasto nema broevi i sl....nego koga rez??


tokmu taka a za torti-blizina do pazar taka????
Не баш.... јас ги заокружив 3те освен Заштита на населението(или како и да беше)

Ако беше само близина до пазарот, тогаш нема потреба од близина до изворите на ресурси... нон сенс... незнам..... никогаш не сум работел во слаткара:toe:
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
se ubiv od u4enje koj sto rekol i spored koj sto kako za da mi se padne samo fajol sto go znaev od prvoto 4itanje :((( ne e fer se izma4iv za dzabe :D
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Не баш.... јас ги заокружив 3те освен Заштита на населението(или како и да беше)

Ако беше само близина до пазарот, тогаш нема потреба од близина до изворите на ресурси... нон сенс... незнам..... никогаш не сум работел во слаткара:toe:
ni jas ama torti se prehranbeni proizvodi koi lesno se kvarat, taka da treba da se blisku do potrosuvaci Beneamata me izmaci so makedonski :vozbud::vozbud::vozbud:samo mesam:smir:

se ubiv od u4enje koj sto rekol i spored koj sto kako za da mi se padne samo fajol sto go znaev od prvoto 4itanje :((( ne e fer se izma4iv za dzabe :D
da a onaa sto bese pretp kako sistem-4 prasanja imav:toe::toe::toe:a naj ne ja ucev :/
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
ni jas ama torti se prehranbeni proizvodi koi lesno se kvarat, taka da treba da se blisku do potrosuvaci Beneamata me izmaci so makedonski :vozbud::vozbud::vozbud:samo mesam:smir:


da a onaa sto bese pretp kako sistem-4 prasanja imav:toe::toe::toe:a naj ne ja ucev :/
Знаеш дека паметно размислуваш.... мене не ми текна на тоа, али ако паднам само за едно прашање, ќе се бунам, неможе да правам торта а работниците да ми доаѓаат од Брегот на Слоновата Коска....
(п.с. од инат ти пишувам на кирилица :smir: )
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Колеги, статистика последнава тема ја учите ? Паѓаат од таму прашања ?
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Утре сите што се на е-бизнис департманот полагаат статистика во читална од 10.30.
Денес колоквиумов економика беше буквално се што се вртеше по форумов како совет и помош.Благодарам за сите материјали и ,,tips and hints,, зашто без тоа ке учев се и денес фино лепо ке паднев.
Прашања со логичко размислување имаше две , и тие сите ги збунија , ама нема смисла луге да се жалите за нешто за кое е потребно да го вклучите мозокот 1 минута и да помислите.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Утре сите што се на е-бизнис департманот полагаат статистика во читална од 10.30.
Денес колоквиумов економика беше буквално се што се вртеше по форумов како совет и помош.Благодарам за сите материјали и ,,tips and hints,, зашто без тоа ке учев се и денес фино лепо ке паднев.
Прашања со логичко размислување имаше две , и тие сите ги збунија , ама нема смисла луге да се жалите за нешто за кое е потребно да го вклучите мозокот 1 минута и да помислите.
Се согласувам со све што кажа, ај и од мене едно фала за сите материјали, стварно помогнаа...

Само незнам колку логика имаше, и глеаш дечкото погоре што пиша незнае кај се наоѓа Окта:vozbud:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Се согласувам со све што кажа, ај и од мене едно фала за сите материјали, стварно помогнаа...

Само незнам колку логика имаше, и глеаш дечкото погоре што пиша незнае кај се наоѓа Окта:vozbud:
za okta ne se mislev ja gledam dva pati sekoj den kaj se naogja :):smir:

Знаеш дека паметно размислуваш.... мене не ми текна на тоа, али ако паднам само за едно прашање, ќе се бунам, неможе да правам торта а работниците да ми доаѓаат од Брегот на Слоновата Коска....
(п.с. од инат ти пишувам на кирилица :smir: )
se somnevas vo mene deka ne razmisluvam pametno????:kesa: :D:vozbud::vozbud::vozbud:

Утре сите што се на е-бизнис департманот полагаат статистика во читална од 10.30.
Денес колоквиумов економика беше буквално се што се вртеше по форумов како совет и помош.Благодарам за сите материјали и ,,tips and hints,, зашто без тоа ке учев се и денес фино лепо ке паднев.
Прашања со логичко размислување имаше две , и тие сите ги збунија , ама нема смисла луге да се жалите за нешто за кое е потребно да го вклучите мозокот 1 минута и да помислите.
e i da FALA NA SITE STO NI POMOGNAA:pipi:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Хммм...... :nenene:
taka i si mislev :pipi::smir:
nego za TORTA sega mi tekna..prasanjeto glasese koj e Najvazen faktor-znaci trebase samo eden odgovor! e sega nie mozeme da mislime do utre, a asistentot najdobro znae sto mislel:toe::toe::toe:
aj otidov po statistika:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom