Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
колеги има ли некој материал за 1 кол менаѓмент на мал бизнис
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
На огласната табла на списокот за полагање има други датуми за трговско право и е-бизнис.Трговско е на 5 март а е-бизнис на 6 март.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
колеги има ли некој материал за 1 кол менаѓмент на мал бизнис
Книгата не ти е доволна !!! :)

Ај нека не оправи некој МАТЕМАТИЧКИ МЕТОДИ на факултетов зашто никој не ја следи професорката,сите се надеваат на вежби а од вежбите ни трага ни глас зашто нема асистенти а уште помалку демонстратори...како било лани прелани???:jaj:
Секоја година е исто никој нема МУЖ да биде демонстратор и поради тоа сами се снаоѓаме иначе лесно поминат предмет мислам треба да ти биде релаксација :) за детали и материјали повели на пп позз
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
kakov e kolokviumot? kakov tip prashanja se pagaat ? spusta li granica ?
dali pusti spisok za zapisuvanje na kolokvium ili si zima spisok od studentski prasanja ? i za seminarska do koga moze da se priajvi ?
Колоквиумот е ист како менаџмент (за нијанса полесен), прашањата се на ист начин... лани на првиот колоквиум спушти граница на 40 поени, но на третиот зачисти троа од студентите... Тие што се квадрат (а можеби и вонредни, не сум сигурен) треба да се запишат на список кај Столе... За стручни трудови (со и без презентации) треба да имаш тим од пет члена и да му испратите e-mail на Столе со тема, студенти и број на индекси... и то, ќе чекате да ви ја потврди :)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Kolegi kako e Teorija na odlucuvanje na kolokvium? Kolku e granica i dali ja spusta i od kakov tip mu se prasanjata? Zs vo knigata na dolgo i siroko e sve napisano taka da pretpostavuvam treba da se filozofira prilicno ili? I toa na cas sto go pisuvame go bara na kolokvium ili samo od knigata...fala:smir:
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Кога се пријавува семинарска, онаа што е за во индекс, темата МОРА асистентите да ја одберат... или можам сама да си изберам тема?!???
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
На огласната табла на списокот за полагање има други датуми за трговско право и е-бизнис.Трговско е на 5 март а е-бизнис на 6 март.
Па нели основи на е-бизнис на 27-ми февруари полагаме? Или направиле измени??
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Па нели основи на е-бизнис на 27-ми февруари полагаме? Или направиле измени??
Е ајде де и јас така мислев дека ќе биде на 27 февруари ама по се изгледа направиле измени.
Утре веројатно ќе каже професорот што и како:toe:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
i na oglasna pishe deka na 27mi ke polagate :)
Пише основи на е бизнис 1 -06.03.2010.Последен предмет е на тој список.
На истиот список пишува економика на 1 март, статистика на 2 март и трговско на 5 март...:toe:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Е ајде де и јас така мислев дека ќе биде на 27 февруари ама по се изгледа направиле измени.
Утре веројатно ќе каже професорот што и како:toe:
Вчера асс.Санта рече дека ке преземат нешто поради тоа што во ист ден се полага Е-бизнис и Информатички технологии:toe::toe:
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
1

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Пише основи на е бизнис 1 -06.03.2010.Последен предмет е на тој список.
На истиот список пишува економика на 1 март, статистика на 2 март и трговско на 5 март...:toe:
Ако идеш утре на предавања потпитај го професорот што е работава со полагањево и до која страна треба да се учи:smir: ја не планирам да идам зашо до сеа буквално се комирам на неговите предавања :)
:back:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Не има друг на огласната табла...

Ако идеш утре на предавања потпитај го професорот што е работава со полагањево и до која страна треба да се учи:smir: ја не планирам да идам зашо до сеа буквално се комирам на неговите предавања :)
:back:
Ќе идам утре на предавање па веројатно ќе ја разрешиме дилемава и ќе ви соопштам што биднало:smir:
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
1
Не има друг на огласната табла...



Ќе идам утре на предавање па веројатно ќе ја разрешиме дилемава и ќе ви соопштам што биднало:smir:
аха епа океј, јас тој го немам видено :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom