Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
сигурно од понеделник почнуваме со предавања? дека јас ко што разбрав има испити до 18ти, а логично е да се почнува после испитите. или грешам?
Колега погрешно си разбрал, еве сега го прегледав распоредот за полагање на испити и ниту еден испит нема после 15 февруари. Распустот е од 15 јануари до 15 февруари, единствено нешто што е логично е на 16 февруари да се појавиме на настава на нашиот драг факултет.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
фак.. имам испит на 14ти.. многу лошо.. подобро е да имам барем 10тина дена пауза да можам да набијам ентузијазам и желба за учење... вака веќе прегреан треба да се почни со предавања....:tapp:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
да не знае некој Таки во колку часот дава утре оценки?
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
10-30 Amfiteatar 1 ke zimaat oceni site onie sto polozile ekonomija preku kolokviumi...
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Da moze od ponedelnik pa nataka kaj taki ili kaj vlado u kancelarija!!!
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Таки Фити, ти си кретен. Верувале или не, единствената причина поради која немам повисока оценка е мојот пол. Не очекував дека ќе ми се случи вакво нешто, никогаш.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Таки Фити, ти си кретен. Верувале или не, единствената причина поради која немам повисока оценка е мојот пол. Не очекував дека ќе ми се случи вакво нешто, никогаш.
Машко си или женско ???

Не плачи во секој случај, јас кога бев прва имаше и машки и женски и со 10ки и со 6ки.
Така да можно е и како машко и како женско да добиеш 10ка кај Таки...


И ако некој мисли дека женските туку така поминуваат се лажи. Додека не достигнеш одредено ниво на знаење по економија таќи секогаш ќе ти вика..."абе меѓу 5 и 6 си, ама ај ќе дојдиш наредната сесија само за макрото"... и така додека навистина не научи..
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Таки Фити, ти си кретен. Верувале или не, единствената причина поради која немам повисока оценка е мојот пол. Не очекував дека ќе ми се случи вакво нешто, никогаш.
Кажи ги поените и оценката и ќе ти кажам дали има врска твојот пол.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Jas pa imav sreka sto otidov kaj Taki da zemam ocena, zaso ako otidev kaj Vlado ke mi ja stavese poniskata, a vaka Taki mi popusti eden bod i si zemav osmica meraci
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Кај тој што си бил на предавања ли треба да се оди за оценка, или нема врска ? Мислам за економија...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Кај тој што си бил на предавања ли треба да се оди за оценка, или нема врска ? Мислам за економија...
Треба да земеш оценка кај професорот кој си го напишал во пријавата.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Таки Фити, ти си кретен. Верувале или не, единствената причина поради која немам повисока оценка е мојот пол. Не очекував дека ќе ми се случи вакво нешто, никогаш.
Sto zboris be TAki ke ti stavi 10 oti si zenski vs masko, nema sansi, tocno e da poveketo se pedofili ali nemojte do tolku da bidete kreativci:nenene:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Таки Фити, ти си кретен. Верувале или не, единствената причина поради која немам повисока оценка е мојот пол. Не очекував дека ќе ми се случи вакво нешто, никогаш.
Аиде колега,пиши си ги поените.

Ова му доаѓа како муабетот дека на сите математика им паѓала елиминационата група :)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Аиде колега,пиши си ги поените.
2 бода до 8 (која почнува од 106). сосе стручен труд (кој наводно ќе ми донесеше оцена +). немаше да се нервирам ако сите ги оценуваше реално. работата е што на женски им попушташе за многу поголема разлика од мојте бодови и им ставаше повисока оцена (со взаемна насмевка). екстремен случај: 90 бода и стручен труд, 8!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom