Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
:) Во ист ден презентираме.
Јас се покајав што се пријавив.
Ај се надевам Снеки ќе нема некои поголеми забелешки и ќе се смилува и нема да ми залепи 0 поени.

Немој да се каеш.Што тема имате?Нашата е "препознатливост на брендот Винчини".Практичен труд плус презентација.целиме амбициозно за 20 поени:vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Јас имам Воведување нов производ во Асортиманот на едно претпријатије.
Практичен труд + презентација и целам на 20 поени :)
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
има некој од овде што бил денес на однесување на потрошувачи, дали кажала нешто за колоквиумот што, како, колку...и дали сеуште и важи тоа моделите да не ги учиме
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
јас сум на 20ти маркетинг со презентација ќе видиме како ќе биде, со орбит мастики е финтата.. инаку седам во прв ред (асоцира на ептем бубалица знам :D :D :D :D) и изгледам вака нешто: http://macedonomics.blogspot.com .. и баш сакам сите да ве запознаам од кајгана.. :D
 
Член од
10 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
3
pozdrav i od mene, kolegi-ekonomisti :helou:
...me interesira za angliski, kakov ke bide kollokviumot, ima li nekoj nekakvi prashanja, nekakvi info., bidejki ne sum prisustvuvala voopshto na chasovite po angliski, pa i wanna know dali ke mozhe da polagam nekako....:toe:
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
pozdrav i od mene, kolegi-ekonomisti :helou:
...me interesira za angliski, kakov ke bide kollokviumot, ima li nekoj nekakvi prashanja, nekakvi info., bidejki ne sum prisustvuvala voopshto na chasovite po angliski, pa i wanna know dali ke mozhe da polagam nekako....:toe:
ej da , i mene toa me zanima ...
ali slusham spisoci pushtala sekoj chas .... taka da k*r potpis sho kje zeeme :D
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Колеги економисти, мене ме интересира колку го усрав тестот прееска.
Значи, класични детерминанти на напредокот (croissance, напредок е ваљда) се земаат дека се инвестициите, демографските фактори, Capital humain (кој во анализите се разгледува еднодимензионално, на Образование само) и Иновациите. Врз што од ова може политиката да влијае и како?
Мислам дека не пропуштив ниедна детерминанта, толку беа ваљда
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Angliski rece deka ke imalo prevod od angliski na makedonski i obratno i nekoe pismo da sme sostavele ama se mislam deka ke dade CV da napiseme ali neznam ima eden kup pisma, a inaku sekoj cas pusta spisok i stava plusevi za aktivnost, ama neznam dali ke dade nekoj vezbi gramatika mozda kazala ali.....WHO KNOWS? :toe:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
Знае некој сметководство коа полагаме? има нешо закажано? :toe:
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Еее а има ли некој од форумо што уче економски во Штип ??
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
Англиски нема кажано ништо конкретно, се вика има време, ќе се договориме, ама не верувам дека ќе биде некој тежок тест. Викаше дека ќе биде со заокружување на оптички, ама ако има преводи и писма пишување не верувам, еден час пропуштив до сеа и тоа да сум го пропуштела:uvo:кузнае:nesvest:
иначе да си прашам пак, однесување на потрошувачи да не знае некој нешто за колоквиумот?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Денес од T-Mobile на 20-те најдобри дипломирани студенти им подариле мобилен телефон.
Што немам подобар просек и што не сум дипломиран :(
:pos::pos::pos::pos::pos:
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Денес од T-Mobile на 20-те најдобри дипломирани студенти им подариле мобилен телефон.
Што немам подобар просек и што не сум дипломиран :(
:pos::pos::pos::pos::pos:
немој немој.. просекот ич не е мерило :D Има камен јаки студенти што немаат просек, што разбираат и све, и утре ќе имаат најдобри работни места..

и има со 9.5 просек појма од животот што немаат ... освен болни амбиции, нула интерес, чисто механика бубање итн итн..
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Дајте бе одговорете ми го прашањето, не бидете шупци! Видете колку ве има од Економски.:nesum:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
немој немој.. просекот ич не е мерило :D Има камен јаки студенти што немаат просек, што разбираат и све, и утре ќе имаат најдобри работни места..

и има со 9.5 просек појма од животот што немаат ... освен болни амбиции, нула интерес, чисто механика бубање итн итн..
Се сложувам со тебе, ти си еден од тие :)
Ако е реално ти треба да имаш просек 11 :)

Дајте бе одговорете ми го прашањето, не бидете шупци! Видете колку ве има од Економски.:nesum:
Ќе ти одговорев на прашањето, ама стварно не го разбирам прашањето. Си полагала Англиски? И што сакаш да знаеш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom