Екипа за Ultra Music Festival - Split

Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Точно дека има тема веќе за фестивалот, но сметам дека таа е општо за тоа, нека биде оваа за полесно да можеме да се собереме екипа и да се организираме за превоз

Значи сега за сега сме 3-4ца, кој е заинтересиран нека ми пушти порака со профил од фб, ќе се аднеме имаме направено група ќе се договриме се убаво

Модератори, ако може темава да иде sticky, супер ќе биде :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.144
Поени од реакции
5.275
Еве ја го кршам мразот .. ОДАМ 100%
EDIT: Кој мисли да оди нека се организира побрзо за да се резервираат поефтини карти :)
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Колку отприлика би чинело ultra искуството? За цени на билети, најдов на нет но незнам за престој, превоз итн... :)
 

Никола АМО

Онисифор Мечкојад
Член од
2 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
33
http://www.eventim.hr/hr/ulaznice/ultra-europe-split-stadion-poljud-295112/event.html
еве ви линк за влезници...за тие што сеуште бараат
Имате различни цени за различни места..
за превоз врска неам како идат цените...ама највеќе ви се исплати сами да си се организирате и да си изнајмите едно комбенце 15-16 души.
Барем ние така за ASOT 600 Sofia направивме и не фати скоро упола цена за пат. (y)

Edit: http://www.euromusicfestivals.com/booking/
eве ви уште еден линк..каде што има неколку опции за камп,хотел и хостел. ;)
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Точно дека има тема веќе за фестивалот, но сметам дека таа е општо за тоа, нека биде оваа за полесно да можеме да се собереме екипа и да се организираме за превоз

Значи сега за сега сме 3-4ца, кој е заинтересиран нека ми пушти порака со профил од фб, ќе се аднеме имаме направено група ќе се договриме се убаво

Модератори, ако може темава да иде sticky, супер ќе биде :)
За превоз, со комбе е 50 евра повратно, само да се собереме 20тина луѓе (претпоставувам слична цена би била и со автобус).

Инфо за кампот:
http://www.travel2ultra.com/en/accommodation?date_from=2013-07-11&date_to=2013-07-15&types[]=Camp&zones[]=Camp

Ако може мод да го префрли ова во првиот пост и да додаде во насловот: (Инфо за превоз и смештај во прв пост)
 
Член од
6 јуни 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво дечки, гледам дека организирате превоз за со комбе да се фати поефтино. Епа јас сум ЗА, планирајте ме доколку постои ваква опција. Сама сум, таму ќе ме чека друштво. И ве молам повеќе инфо ако имате во инбокс или тука... :)
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
Здраво и од мене, и јас сум за , инфо ако може инбокс нешто ? ја гледав апартмани за смештај има 2 +1 49е е најниско што има, тоа е од апартман не од човек, така да ако идеме повеќе луѓе и превозот да ни искочи "гага" :) онда се исплати и нема скапо да биде, јес да таму за јадење и пиење се изгор хрватите али тоа е :))))))
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Има некој пресметано колку иде од прилика вкупно за 1 личност? Камп+пат+автобус до фестивалот+трошоци
 
Член од
6 јуни 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
само да знаете дека се убив од барање смештај, ништо нема слободно,посебно за 2-3 дена! сред сезона е, а има туристи кои сакаат да седат по десет дена и не им се исплатело. 10 места ме одбија за смештај.. дали некој може да препорача агенција, или било што за да побарам сместување? :/ фала :)
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
ej.. jas idam 100% dali imate nesto za prevoz, kako se planovite ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom