Единствена опција

Член од
28 јануари 2007
Мислења
209
Поени од реакции
1
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
Тој СЛАТКАР, ај што се фура ЕПТЕН, ај што го мутира гласот за да звучи како нешто што не е (ни ќе биде) а е таков исушен, слаб, па уште ДИГА БЕНЏ типот (20 кг) а у живо, една СВОЈА песна неможе да си изрецитира пошто, нели он си го мутира гласот!
Срамота, на концертот, чоекот изрецитира една или 2 песни, и се сокри пошо немаше душа ради ЅВЕРСКИОТ глас!

..... кога у гс` добиваш клоца,
......кога за рецитирање ти треба ВОЗДУХ БОЦА!!!

од ЏАКА

А Скит си е ЅВЕР чоек, почит за типот!
Nema vrska se znam so Slatkar,Tipot si e priroden 100:%
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
a za sto si e priroden tipot????
Ne te svakam sto sakas da kazes so toa "Tipot si e priroden 100%"!
Go imam i slusano kako si zbori tipot, kako se ponasa, ama koa recitira izglea kako debil so toa sto go mutira glasot, neznam kako ne se slusa coekot ili nikoj ne mu kazal deka ne cini toa sto go pravi....
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Deckite se top.... Nema sto bravo za niv, stanaa mnogu popularni za kratko vreme i se slusaat mnogu nivnite pesni. I albumot "rap tvrdina" e mnogu popularen kaj mladinata. nema sto samo bravo sto go napravija popularen toj pravec vo muzikata na nasite prostori.Nema nisto loso kaj niv, iako mnogu od populacijata poveketo postarite ne ja pocituvaat mnogu, mnogu taa muzika..
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
209
Поени од реакции
1
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
a za sto si e priroden tipot????
Ne te svakam sto sakas da kazes so toa "Tipot si e priroden 100%"!
Go imam i slusano kako si zbori tipot, kako se ponasa, ama koa recitira izglea kako debil so toa sto go mutira glasot, neznam kako ne se slusa coekot ili nikoj ne mu kazal deka ne cini toa sto go pravi....
Dobro ako imas prilika zapoznajgo i ke praime muabet:zlo:
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
И ја ептен случајно дојдов до албумот,и сеа стално си го слушам у кола.убави ритамчиња имаат,е сеа за римите мислам дека можат и подобро,ама здравје,мислам дека треба да им се даде шанса на дечките.
А башка и двајцата ги познавав лично коа ми се мотаа пред маало као копиљаци,и знам дека уште од тогаш го вртеа тој филм,и мило ми е што извадија албум.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.373
Dobro sum slusnal nemoj da gi spomnuvas tie iminja oti ke napravis belja ke gi skaras na kraj
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Ne deka mi smeta rapot,ama ovie za koi zboruvate(ne znam ni dali vredat da se spomnat)se katastrofa.Stvarno mozele da se potrudat da napravat podobar tekst,ako ne drugo.Kako i da e,nasi se, pa so sreka neka im e vo muzickiov svet i ako mozat neka postignat nesto ili neka go slusaat poveke 2pac:)
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Crazy_Rasmus напиша:
Ne deka mi smeta rapot,ama ovie za koi zboruvate(ne znam ni dali vredat da se spomnat)se katastrofa.Stvarno mozele da se potrudat da napravat podobar tekst,ako ne drugo.Kako i da e,nasi se, pa so sreka neka im e vo muzickiov svet i ako mozat neka postignat nesto ili neka go slusaat poveke 2pac:)
Какви треба да бидат текстовите според тебе... ? За кучки, пари, коли.. ? На песната "Полтрон" , или пак на "Еден Живот", не им чинат текстовите ? Ако речиш дека не чинат текстовите на тие две песни, тогаш две чисти немаш од тоа што е вистински рап.
А за ова со спотовите и такви работи... мислам дека на дечките ќе им удри славата во глава наскоро... ( Затоа запрашајте се зошто АГО не прави спотови ) ...
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
MkForces напиша:
Какви треба да бидат текстовите според тебе... ? За кучки, пари, коли.. ? На песната "Полтрон" , или пак на "Еден Живот", не им чинат текстовите ? Ако речиш дека не чинат текстовите на тие две песни, тогаш две чисти немаш од тоа што е вистински рап.
А за ова со спотовите и такви работи... мислам дека на дечките ќе им удри славата во глава наскоро... ( Затоа запрашајте се зошто АГО не прави спотови ) ...
јас ја имам слушано ново лисиче будало и се разочарав и не слушав други нивни текстови,а згора на се сама кажав дека не се разбирам во рап многу и не го слушам.сакав само да дадам мислење за каков впечаток ми оставија тие.А најдобри и најпоетски текстови според мене се на рок и метал групите,ама за вкусови не се дискутира така да ...Како натрапник се надевам нема да ме бркате:helou: поздрав
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Crazy_Rasmus напиша:
јас ја имам слушано ново лисиче будало и се разочарав и не слушав други нивни текстови,а згора на се сама кажав дека не се разбирам во рап многу и не го слушам.сакав само да дадам мислење за каков впечаток ми оставија тие.А најдобри и најпоетски текстови според мене се на рок и метал групите,ама за вкусови не се дискутира така да ...Како натрапник се надевам нема да ме бркате:helou: поздрав
Не, не бркаме ние никого :). Секој има право да си го кажи своето мислење. Затоа е и форумов, нели ? Само јас не сакам кога некој ќе коментира во врска со андерграунд рапот а ја нема стварно сватено неговата смисла, па ако сака некој да му објаснам повеќе за тоа, имам мсн и ќе си направиме убав муабет. Значи, јас не слушам рок или метал музика, и немам право да коментирам за неа... Колку и да мислам дека не чини таа музика, јавно тоа не го кажувам, затоа што можеби сум грешка, и не сакам да давам предрасуди. Поздрав
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Konecno nekoja asolna rap grupa vo Makedonija vo posledno vreme. Mnogu se cool, samo neka prodolzat taka
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
respekat za edinstvena ...albumot im go bendisuvam poso se zapazeni dosta temi,i skeet si go biva za produkcija prvo a posle za em cee... a inaku za spotovi bolje bese VNIMANIE od NL BUDALO...ajtttttttt
 
Член од
1 март 2007
Мислења
127
Поени од реакции
0
Noviot album na Edinstvena opcija e neverojatno dobar
eden od najdobrite rap albumi
nema sto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom