Европско секс првенство (European Sex Championship)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.966
Поени од реакции
35.442
4c3fb660e38dec46281252d1f410a24a_XL.jpg

8 јуни 2023, Шведска,
Шведска како прва земја во светот која официјално го регистрирала сексот како спорт.

e16560a9-d40b-4bf5-a711-ba789d1223bd.jpeg high.jpeg

„Исто како и секој друг спорт, за постигнување на посакуваните резултати во сексот е потребен тренинг. Затоа, сосема е логично луѓето да почнат да се натпреваруваат и во овој аспект“, објасни Драган Братих, претседател на Шведската федерација за секс.

16858682451943.jpg

... секој контакт ќе траело од 45 минути до еден час, односно дневно до шест часа.
... дваесет преставници од различни земји ќе се натпреваруваат, а победниците на настаните ќе бидат оценетеи од страна на судиска комисија со бодови од 5 до 10 но и од публика.

FxswlKGWcAAbKrw.jpg

... на натпреварот, учесниците можат да заработат дополнителни поени со демонстрација на своето теоретско знаење за Камасутра.

Sweden-Sex-Championship-637x435.jpg

... потврдени учесници на Европското првенство во секс:
Селва Лапиедра (Шпанија), Ен Џој (Финска), Секси Лекси (Португалија), Господин Лоренцо Виота (Франција), Нек Синер (Грција), Метју Мајер (Украина), Барби Синс (Велика Британија). ), Мистер Ридл (Русија), Свит Мери (Хрватска) и Мугур (Романија).
Sweden-declares-sex-as-sport.jpg

...кога ќе удрат гендерите транс има да биде каша попара.

...темата ја поставив во ,,секс,, оти секс си е секс, мора да има чувства, предигра, љубов, симпатија, но ако се мисли дека е навистина ,,спорт,, може да се префрли во подфорумот за Спорт :D
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.323
Прегледај го приврзокот 380970

8 јуни Шведска,
Шведска како прва земја во светот која официјално го регистрирала сексот како спорт.

Прегледај го приврзокот 380971Прегледај го приврзокот 380972

„Исто како и секој друг спорт, за постигнување на посакуваните резултати во сексот е потребен тренинг. Затоа, сосема е логично луѓето да почнат да се натпреваруваат и во овој аспект“, објасни Драган Братих, претседател на Шведската федерација за секс.

Прегледај го приврзокот 380973

... секој контакт ќе траело од 45 минути до еден час, односно дневно до шест часа.
... дваесет преставници од различни земји ќе се натпреваруваат, а победниците на настаните ќе бидат оценетеи од страна на судиска комисија со бодови од 5 до 10 но и од публика.

Прегледај го приврзокот 380974

... на натпреварот, учесниците можат да заработат дополнителни поени со демонстрација на своето теоретско знаење за Камасутра.

Прегледај го приврзокот 380975

... потврдени учесници на Европското првенство во секс:
Селва Лапиедра (Шпанија), Ен Џој (Финска), Секси Лекси (Португалија), Господин Лоренцо Виота (Франција), Нек Синер (Грција), Метју Мајер (Украина), Барби Синс (Велика Британија). ), Мистер Ридл (Русија), Свит Мери (Хрватска) и Мугур (Романија).
Прегледај го приврзокот 380976

...кога ќе удрат гендерите транс има да биде каша попара.
Bjonsic!
Ne mi kradi informacii :pos: :pos:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.966
Поени од реакции
35.442
Штета Драги шпага умре, ќе го пратевме да не претставува..
...се оценува издржливоста и креативноста, треба помлади, инаку Бог да го прости Шпага го ,,изеде,, коронавирусот.
...инаку сигурно ќе победел во некоја дисциплина со неговиот перфоманс на ,,хеликопотер,,.
Bjonsic!
Ne mi kradi informacii :pos: :pos:
...па што не отвори тема имаше фора цел ден, а пак што е важно еве нека те стави Луси као ти да си ја отворил, не се лутам.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.323
...се оценува издржливоста и креативноста, треба помлади, инаку Бог да го прости Шпага го ,,изеде,, коронавирусот.
...инаку сигурно ќе победел во некоја дисциплина со неговиот перфоманс на ,,хеликопотер,,.

...па што не отвори тема имаше фора цел ден, а пак што е важно еве нека те стави Луси као ти да си ја отворил, не се лутам.
Ne be ne se lutam, beshe samo vic,;)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.966
Поени од реакции
35.442
lapiedra2-300x300.jpg

...ајде да почнеме со запознавање на секс спортистка Selva Lapiedra од Шпанија.

16860285087685.jpg

...да видиме каков сексуален спортски потенцијал праќа Шпанија.

selva_lapiedra (1).jpg

...предиспозиции :

46651_big.jpg 16859579787248.jpg

...симпатично лице,

quien_es_selva_lapiedra.jpg

...долг јазик :D

0.jpg images - 2023-06-07T005644.965.jpeg :)

...слаба цицка :D

selva_lapiedra.jpg

....за време на тренинг :D

450x340.jpg

....и напорни спортски подготовки за европското првенство! :vozbud:
 
Последно уредено:

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.699
Поени од реакции
905
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.966
Поени од реакции
35.442
... оценки ќе имало и од публика, значи замислувам огромна сала како при шампионат на бокс натпревар, на средина ринг во вид на огромен кревет и како ,, секс спортистиве ,, ќе се соочат спортски сексуално меѓу себе, а публиката нели треба да навива како во секој спортски натпревар, па мора и судија да има ако се испотепат со секс реквизити спортистите меѓу себе во некои таму садо дисциплини?:eek:

...како би било навивањето од публиката на некој секс натпревар? :D

...дали ќе има звучни и визуелни пренос на трибините, а кога ќе ги гледаме натпреварите на ТВ ли? :ROFLMAO:

...теорија од Камасутра посебно ќе се оценувало! :несвест:
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.726
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.323
Eve vi vo koi kategorii ce se natprevaruvaat "Atletite" :LOL: :LOL:


A eve i koi Atleti se prijaveni . Najzaebano ce bidi da se gledaat vo direktni dueli prestavnicite na Ukraina i Rusija!
Sigurno ce padni krv do kolena Jajca.

Ann Joy (Finland),
Selva Lapiedra (Spain),
Sexy Lexy (Portugal),
Monsieur Lorenzo Viota (France),
Nek Sinner (Greece),
Matthew Meier (Ukraine),
Barbie Sins (Great Britain),
Mister Riddle (Russia)
Sweet Mery (Croatia),
Mugur (Romania)

A za gospodata sto ne mozhat bez kladilnici i glasanja povejce ovde
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.966
Поени од реакции
35.442
1686244031_577_Inside-the-European-championship-of-sex-Tournament-kicks-off-in.jpg

...,,спортскиот" терен каде ќе се одржуваат секс спортските натпревари. :ROFLMAO:
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.309
Поени од реакции
3.104
Зошто нема претставник од Македонија? 32 години веќе има национално првенство и огромен број на граѓани се добро испраксирани од страна на системот.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.076
Поени од реакции
12.647
Негде прочитав коментар - Само да не падне хрватицава у група на смртта ако се пласира на светско со габон,камерун и нова гвинеја :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom