Европско првенство - Шпанија шампион

Статус
Затворена за нови мислења.

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.458
Поени од реакции
1.808
На спортски вести Врба изјави дека става крај на својата кариера-клубска,но и дека би продолжил да игра за репрезентација:vozbud:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
На спортски вести Врба изјави дека става крај на својата кариера-клубска,но и дека би продолжил да игра за репрезентација:vozbud:
Браво !!! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Ајде нека игра до 74-та година !!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
На спортски вести Врба изјави дека става крај на својата кариера-клубска,но и дека би продолжил да игра за репрезентација:vozbud:
Mislam deka ne si go razbral dobro, rece: Ako i trebam na Reprezentacijata tuka sum. Citaj medju redovi se ponudi za funkcija.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.371
Поени од реакции
322
Ajde Turcija deneska!!!Pa da se cudat posle Ciganive zosto izgubile,i zosto im ja pustija na Rusija!!!
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.371
Поени од реакции
322
Pa koga ke izgubat deneska,ke gi boli uste povejke...:)bidejki izgubile od omrazenite im "prijateli" posle nas sigurno!!!A sigurno povejke boli poraz od Turcija,nego od Spanija..Iako vo sustina seedno e:)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ajde Turcija deneska!!!Pa da se cudat posle Ciganive zosto izgubile,i zosto im ja pustija na Rusija!!!
Не разбирам од каде тоа дека им ја пуштиле на Русија?
Тоа нема никаква врска не ми е јасно зошто луѓево лечат комплекси на спортски натпревари изгубивме тоа е тоа.
Сега ако изгубат од Турција ќе играат за пласман од 5-8. место што за нив ќе биде неуспех.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.371
Поени од реакции
322
Не разбирам од каде тоа дека им ја пуштиле на Русија?
Тоа нема никаква врска не ми е јасно зошто луѓево лечат комплекси на спортски натпревари изгубивме тоа е тоа.
Сега ако изгубат од Турција ќе играат за пласман од 5-8. место што за нив ќе биде неуспех.
Pa namerno izgubija i od Rusija i od Francija,samo za da ne im se padne Spanija vo 1/4 finale(Otkako bese jasno deka spanija ne moze povejke od 4 mesto vo drugata grupa)..Ne deka sakaa nas da ni nastetat,nego si se stitea samite!Valjda mislea deka Spanija ,e pojaka od Turcija (so vo sustina se pokaza)..Samo sakam da izgubat od Turcija,da gi boli uste povejke:):)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Лелееееее педериве глеј ги, кај најдоа баш сега да погодат тројка. Ајде Турција можете вие да ги отепате овие. Мора да се погоди нападов:vozbud:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За жал погодив дека циганиве ќе победат. Како и секогаш на крајот успеваат иако со големи тешкотии да се извлечат.
Сепак утре очекувам Шпанија да ги симне на земја, иако со нив никогаш не се знае.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Туркоглу ја заеба работава кога беа на само три разлика шутна од никаква позиција 2 пати еднаш за тројка кога сакаше одма да ја врати тројката на Спанулис и еднаш на влез кога одеше а немаше ни 5-6 секунди поминато од 24 што им се дадени.
 

novstofar

Makedonec vo dusata
Член од
5 август 2009
Мислења
116
Поени од реакции
0
Криво мие е ептен што испаднаја Хрвативе,ептен немаа среќа!И утре очекувам Србите 100% да ги победат на Словенциве.

Финале:Шпанија-Србија
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Србија, Шпанија и Словенија. Три репрезентации кои се натпреваруваа во иста група на почетокот. Само ја одсликува ситуацијата која беше претходно типувана. Очекувам финале Србија - Грција
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
АУУУУУ сега гледам леле еј ми се направи кејфот изгубила Хрватска :pos2::pos2:
После големото водство мило ми е што ги спуштија на земја ајде сега дома.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom