Европска Унија

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.880
Поени од реакции
8.697
Колку ми е мене познато од онаа што следам по нет и... вишеградска група е креирана (проект на САД) со цел да се држи РФ под изолација од еуропска.
И да се пресече северниот крак на Кинеската Belt and Road initiative што овие паметно искористија колку што можат да намалат увоз на архитекти и доктори од универзитетите во Конго и ПАкистан.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.270
Поени од реакции
18.094
Сите се за слобода и демократија, се дури не се ...

 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.916
Поени од реакции
15.902
Предлог до ЕУ како да се спаси: да предложи референдум до сите што не се задоволни од Брисел и да им овозможи да излезат. Услов, рефендумите да бидат навистина фер.
Ако е се како што пишува на интернет, би излеле Унгарија, Словачка, Бугарија, не знам за Чешка, Романија и Полска. Тие да формираат нов блок по урнек на покојниот Варшавски пакт, може да се придружат и Србија, Македонија, Црна Гора, пола Босна, Белорусија, нормално Русија и онаа половина од Украјина што ќе ја освојат Русите. Железната завеса пак да се монтира, да нема пребегнувања и сите ќе жвеаат во мир и спокојство.
Новиот Варшавски пакт, да го наречам така, секако ќе има мир спокојство и напредок, а во останатиот дел ќе има содома и гомора, ќе завладеат педерите и на крај ќе пропаднат под тежината на мигрантите од Африка и Блискиот Исток. Само ова е спас.
ако ИЗЛЕЗЕ Блгарија од ЕУ ќе биде Трагедија, ЊАМА Уставни Измени :eek:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.033
Поени од реакции
4.827
Интересно:
Не знам што има интересно?
... за да се види за каква личност се работи нема потреба од повикување на минатото доволно е да се проследат неколку изјави на Ана+Лена.
Првата и беше за пресврт од 360 степени...
Втора и беше дека во младоста морала да се проституира оти немала пари (сите девојки што немат пари веднага на Камени Мост)....
Трета и беше дека што и да одлучи германкиот електорат таа ќе водела војна заедно со Украина против Русија...

Такво нешто може да изјави само некој кој растел во духот на нацифашизмот!
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.666
Поени од реакции
21.615
Русите сакаат да ги ревидираат морските граници во Балтичкото Море.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.834
Поени од реакции
30.515
Западните „демократии“... :unsure:
@Vartolu ова го нема ни под Лукашенко (таму барем не ги тепаат до умирање).


 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.834
Поени од реакции
30.515
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom