Евролига 2010 - 2011

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Група А

Каха Лаборал
Макаби
ПАРТИЗАН
Проком
Жалгирис
КВ. Б


Група Б

Олимпијакос
Реал
Уникаха
Виртус Рома
Брос Баскет
КВ. А


Група Ц

Барселона
Монтепаски
Литвос
Фенербахче
Цибона
Шоле Баскет


Група Д

ЦСКА
Панатинајкос
Валенсија
Ефес Пилсен
Армани Џинс
Олимпија
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
OLY е време да освои оваа година.
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Oлимпијакос - Реал, Барселона - Монтепаски, ЦСКА - Панатинајкос. Ова ке бидат многу интересни натпревари а посебно овој ЦСКА со ПАО каде ке се сретнат Дуле и Жељко :)
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
хммм група А е само "лесна" група на вид во која сите имаат можност иако мој фаворит за група а е ПАРТИЗАН и во ТОП16 фаза ќе продолжат :Партизан,Каха Лаборал,Реал,Олимпијакос, Барса,Монтепаски,ЦСКА И Паок :))) годинава пак ќе биде тешко на Ф4
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
хммм група А е само "лесна" група на вид во која сите имаат можност иако мој фаворит за група а е ПАРТИЗАН и во ТОП16 фаза ќе продолжат :Партизан,Каха Лаборал,Реал,Олимпијакос, Барса,Монтепаски,ЦСКА И Паок :))) годинава пак ќе биде тешко на Ф4
Од секоја група влегуваат по 4 екипи :smir:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.908
На Партизан „лесна’’ група гледајќи според имињата на екипите, но знак прашалник е колку играчи ќе останат од ланскиот состав, тоа малце потешко, но мислам дека има реални шанси за Топ 16 фазата.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
костурот на екипата останува...Марич,Кецман,Весели,Рашич,Божич сега новодојдените Клобучар,Милосављевич оформуваат солидна екипа ;)
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
На Партизан „лесна’’ група гледајќи според имињата на екипите, но знак прашалник е колку играчи ќе останат од ланскиот состав, тоа малце потешко, но мислам дека има реални шанси за Топ 16 фазата.
Секоја година е така.Правиме добра екипа заминуваат најдобрите играчи и кога сите мислат дека Партизан ке одпадне уште во групите тој доага до Ф4 :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.908
Секоја година е така.Правиме добра екипа заминуваат најдобрите играчи и кога сите мислат дека Партизан ке одпадне уште во групите тој доага до Ф4 :)
Не е секоја, секоја втора :)
Барем на мене така ми личи, можда грешам еве вие сте фанови повеќе го пратите може да кажите поеќе, јас колку можам пратам и знам нешто од нешто што се дешава и тоа можам само да го кажам, нема да биди како лани, тоа сум сигурен.
Но останува да видиме, можда ќе изненадат.
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Не е секоја, секоја втора :)
Барем на мене така ми личи, можда грешам еве вие сте фанови повеќе го пратите може да кажите поеќе, јас колку можам пратам и знам нешто од нешто што се дешава и тоа можам само да го кажам, нема да биди како лани, тоа сум сигурен.
Но останува да видиме, можда ќе изненадат.
Е да сега си одите и Дуле, но системот останува.Се повеке од ТОП 16 е успех :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Беше бог во Србија и пошироко,тренеерски велемајстор.Барем јас не познавам поголем од него.Партизан без него нема да остане истиот,затоа и се прашувам зошто замина?Се надевам дека и оваа година ќе имаме такви убави спомени и ќе догураме до самиот крај со најјаките во Европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom