Евровизија 2012

Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
да беше се политика како што викаат некој овде тогаш Шведска немаше сигурно да направи разлика од 113 поени и немаше да има 18 дванаесетки (нема толку соседи:D ).
песната си беше стварно супер, значи беше единствена, посебна поразлична од другите од тој тип и затоа си победи
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Добро само мене ли не ми се сфиѓа песнава на Шведска? Мислам како секоја обична хаус/денс трака со добар вокал. Ништо ново, ништо интересно и спектакуларно.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.538
Поени од реакции
22.598
Добро само мене ли не ми се сфиѓа песнава на Шведска? Мислам како секоја обична хаус/денс трака со добар вокал. Ништо ново, ништо интересно и спектакуларно.
рековме.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.760
Поени од реакции
11.738
Не беше лоша Швеѓанката, не ми е криво што победи... башка и пред тоа се знаеше.

Ама дугите 4 од тие топ 5 беа смешни...
Калиопа, Шпанија и Италија заслужија многу повисоко место.
Што е до мене Шпанија требаше да бидат 1. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Според интервјуво, Калиопи дома може со Турчинов ќе се врати :icon_mrgr:
 

Флојдерка

Together we stand, Divided we fall..
Член од
7 април 2012
Мислења
336
Поени од реакции
340
Победничката песна не ме воодушеви воопшто, обична диско песна. Освен Калиопи немав други фаворити и не ми се допадна скоро ништо. Лошо од Италија што има прекрасен јазик, а пееше на англиски, Кипарката одвратна, Јужната соседка(исто така од Кипар) права дро*а! Жељко прекрасно испеа, немам коментар, убава песна, мали примеси од Парадајз(веќе знаете), песната на Британија чист плагијат на Меланхолик мен од Моди Блуз(освен рефренот), Албанката страшно се дереше(видов една слика погоре со чајот баш ме насмеа), ништо не испеа освен тоа дерење. Па и Лорен не испеа кој знае што, само покажа кунг фу вештини. Само да додадам дека ми се допадна како изгледа Лорен, убава е и скромно делува. Бабушките ко бабушки, атракција беа и имаа баш добар акцент “Камон ан данс!!!“ :) И ако добро избројав само 4-5 држави пееа на својот јазик: Македонија, Србија, Босна, Франција и не знам дали имаше уште некоја, а да - Британија! :) :) :)

Не дека наша ама Калиопи ми се чини беше најмоќна со својот глас. Не се ни сомневав дека ќе настапи најдобро што може. Е сега, ми се чини дека делот без гитара подобро го испеа во полуфиналето, а затоа пак многу помоќна беше вчера баш во тој дел. Во секој случај, совршено до нота.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ако имате некое интервју со Софи, споделете не се срамете :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.788
Овие се морони и не знам зашто сметаат дека треба да се преувеличува пласманот:
"Калиопи се пласираше на одличното 12.место, повторувајќи го успехот на Елена Ристеска од Евросонгот во Грција."
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Што песна ќе беше ова францускава... цел ден неа ја слушам :D
 
A

Antigona

Гостин
Ајде здравје наредната година ќе ја пратеме Гулабица на Евровизија :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И коментарот: Леле, циците ѝ к'де са!! :pos:
Да и се обесам на обетките чергарски и да и го јадам капчето:pos:
--- надополнето: 27 мај 2012 во 21:21 ---
Од сите земји претставниците имале ваква кариера, пееле ваму, музички образовани, ова она, кај оние што ни дадоа два поени резиме играла по маси цел живот:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom