Евиа - Пефки

Член од
24 јули 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој бил на Евиа? Мислење некое...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Бев... ништо посебно... плажа ситни камења, вода стварно чиста...
Една улица е Пефки, нема нешто посебно да се види... Гиро тек после 2, се е затворено од 2 до 5 освен ресторани и некои маркети. Нешто поефтино е во однос на краците.
Убава база да се шетне до Скиатос и Атина. Организираат тури до таму некоја српска агенција.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Дали некој бил на Евиа? Мислење некое...
Моите се моментално таму, како што ти кажа членот погоре, место само за одмор, ако сакаш забави прескокни го. Конкретно моите се презадоволни од местото.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.914
Поени од реакции
15.902
не е само Пефки на северна Евиа...србите одат и во Едипсос , Ореи и други места ...
 
Член од
11 јуни 2014
Мислења
159
Поени од реакции
92
Се двоумам со девојка ми дали да одиме пефки или да не одиме.ваше мислење и искуство од местово???
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Како што се цениве огин годинава по Халкидики, Лефкади.... Евиа ќе го види зенитот. Смештај за четворица има за 30 евра и тоа околу 1ви Август.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.914
Поени од реакции
15.902
почнаа и нашите агенции со аранжмани за Едипсос... бев еднаш од Пефки со автобус, ама во септември... сега планирам во август од 25... да не е претопло морето поради бањата што извира во него ??
Дали некој бил на вулканскиот остров во своја режија, со локалниот автобус, па кајче од најблиското село ???
Тогаш слушав едни срби како се договараа, со кола беа,дури пешки да прегазуваат на островчето од најблиското место, 250м, 1м било длабоко, со пластични сандали, купуваа кај кинезот во Едипсос. Т.е. сакаа да плаќаат само лежалка или ништо, ако одат до помалото островче каде нема бич бар... тогаш не беа скапи ни излетите, но сега цените се сигурно бајаги отидени, едино е ризично како е со враќањето со локален бус. На пример на Скиатос и Крф добра беше автобуската врска, а еднаш од Ханиоти со бус во Паљури отидовме, за назад беше тарапана...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.914
Поени од реакции
15.902
почнаа и нашите агенции со аранжмани за Едипсос... бев еднаш од Пефки со автобус, ама во септември... сега планирам во август од 25... да не е претопло морето поради бањата што извира во него ??
Дали некој бил на вулканскиот остров во своја режија, со локалниот автобус, па кајче од најблиското село ???
Тогаш слушав едни срби како се договараа, со кола беа,дури пешки да прегазуваат на островчето од најблиското место, 250м, 1м било длабоко, со пластични сандали, купуваа кај кинезот во Едипсос. Т.е. сакаа да плаќаат само лежалка или ништо, ако одат до помалото островче каде нема бич бар... тогаш не беа скапи ни излетите, но сега цените се сигурно бајаги отидени, едино е ризично како е со враќањето со локален бус. На пример на Скиатос и Крф добра беше автобуската врска, а еднаш од Ханиоти со бус во Паљури отидовме, за назад беше тарапана...
бев од 25 до 01, убаво но напорно, да е барем 9 дена...здравје догодина ако одам дупла тура, 14 дена... но Јагма е од наши а и срби таму, а има и чеси, пољаци....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom