ЕУРО 2020 - Група Ф (Франција, Германија, Португалија, Унгарија)

Кои две репрезентации ќе се пласираат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    19
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.370
Поени од реакции
16.985
Колку е појака левата страна од десната... мора некои промени да направат, секое првенство е вака, едната страна дава многу полесен пат од другата.
Појака е на хартија :)
Досега на првенството Данска, Шведска, Холандија па и Украина изиграа добар фудбал, исто и Велс.
Е сега од другата страна ги имаме сите фаворити ама освен Белгија и Италија другите ме разочараа, можеби се штедеа за во нокаут фаза, ќе видиме.
Италија имаше лесна група ќе видиме со посериозна репрезентација како ќе изиграат ама дефинитивно се фаворити од сенка.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.293
Поени од реакции
21.743
Werner tri pati ja imase topkata ja batali i 2 kontri na svoite im naredi.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.789
Поени од реакции
13.204
Појака е на хартија :)
Досега на првенството Данска, Шведска, Холандија па и Украина изиграа добар фудбал, исто и Велс.
Е сега од другата страна ги имаме сите фаворити ама освен Белгија и Италија другите ме разочараа, можеби се штедеа за во нокаут фаза, ќе видиме.
Италија имаше лесна група ќе видиме со посериозна репрезентација како ќе изиграат ама дефинитивно се фаворити од сенка.
Како бе само на хартија? Смешни се репрезентациите на таа страна.
Украина е слаба, проаѓа во 1/8 финале со една победа против Македонија. Дури и таа победа беше климава со оглед на тоа што второ полувреме можеше да има многу поинаков тек. Данска со една победа против мизерната русија и пораз на домашен терен од ни помалку ни повеќе Финска. Ајде беа потресени па нема толку да се стави внимание на тоа. Играат без главниот играч во тимот. Холандија имаше 3 победи ама нејзината група не беше ништо потешка од таа на италија. Дури и полесна беше ако споредиме head to head. Велс.
Нема потреба од хипстерај, непосредливо посилна е едната страна и на хартија и на терен и секаде каде што можат да се прават споредби.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.370
Поени од реакции
16.985
Како бе само на хартија? Смешни се репрезентациите на таа страна.
Украина е слаба, проаѓа во 1/8 финале со една победа против Македонија. Дури и таа победа беше климава со оглед на тоа што второ полувреме можеше да има многу поинаков тек. Данска со една победа против мизерната русија и пораз на домашен терен од ни помалку ни повеќе Финска. Ајде беа потресени па нема толку да се стави внимание на тоа. Играат без главниот играч во тимот. Холандија имаше 3 победи ама нејзината група не беше ништо потешка од таа на италија. Дури и полесна беше ако споредиме head to head. Велс.
Нема потреба од хипстерај, непосредливо посилна е едната страна и на хартија и на терен и секаде каде што можат да се прават споредби.
Така ако гледаме Франција се намачи со Унгарија која е на секоја позиција послаба од нив.
И победите на Италија се со дупло послаби противници од неа.
Инаку да, од едната страна има изразити фаворити.
Јас прогнозирам дека Данска и Шведска ќе изненадат и можно е Скандинавско полуфинале да гледаме :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.394
Поени од реакции
58.255
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom