ЕМО стил!

^182^

The New Girl
Член од
12 јануари 2008
Мислења
77
Поени од реакции
25
Сега како што гледам многу е актуелен ЕМО стилот на облекување.

Шо ке кажете вие за овој стил? Ви се допаѓа или не.

п.с. лично јас да си кажам ме нервираат овие ЕМО работи ама шо да се праи ... таков е живото :wink:
 
B

black angel

Гостин
neаm nisto protiv emo people ne mi smetааt stilot im e ok no me nervirа koа ke vidаm smilzlа dа se oblece tаkа se prаi nesto sto ne e i nemа pojmа sto e emo
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не ми смета ама не ми се допаѓа. Сепак се работи за стил на облекување и тука секој е индивидуалец и си се проаноѓа со свој стил. Мене повеќе ме иритита состојбата на ум што ја форсираат емовците.
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
tie so taa sostojba na umot se nafurani deca so kompleksi nishto drugo
muzikata im se trpi nekako frizurite im se zakon ama furanjeto mnogu nervira.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Сега како што гледам многу е актуелен ЕМО стилот на облекување.

Шо ке кажете вие за овој стил? Ви се допаѓа или не.

п.с. лично јас да си кажам ме нервираат овие ЕМО работи ама шо да се праи ... таков е живото :wink:
последнниве 7-8 месеци почнав да се дружам со луѓе кои не се нарекуваат ЕМО-вци, ама се носат како нив :)

како и да е не е во последно време актуелен, колку што знам последниве 4-5 години доста луѓе го фураат тој стил и многу бивши панкери и металци сега се emo "punk" или emo "metal" :pos: како и да е и тие се луѓе, да така не треба да ги обвинуваме поради стилот на облакање :) и шминкање:pos2:
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
i nemа pojmа sto e emo
Мене повеќе ме иритита состојбата на ум што ја форсираат емовците.
tie so taa sostojba na umot se nafurani deca so kompleksi nishto drugo
ama furanjeto mnogu nervira.
Прашање број еден..која е таа состојба на умот што толку ве иритира???

И прашање број два...што па вие толку знаете??? Што па вие толку појма си имате???

Јас не сум Емо и не ги бранам.Ама се чудам зошто да ги напаѓате.
Состојба на умот??? Зарем е забрането тоа некој да не размислува како вас???

Како вие ќе се осеќате кога некој ќе ве напаѓа на таква глупава основа?!?!?!?!

Мене не ми беше лесно кога некој ќе ме обвнеше за долгата коса, ниту пак кога ќе ми кажеа секташ, зошто сум носел црно?!?! Зошто сум имал слики од мртвечки глави:tapp:.

Остајте ги да си живеат.Зарем мислите дека тоа е налошиот филм што може да се фура.А што е со луѓето кои се облекуваат нормално , говорат нормално....Една безлична маса на луѓе кои го загубиле својот идентитет????
едит: хехе, сега видов дека темата е во мода и убавина. :) .Е добро де, што? Малку е геј, ...добро де малку повеќе.Никогаш не би се носел така.Али тоа ти е , ствар укуса:)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
па шознам ок се мене лично не ми смета таков стил и кој како сака може да си се облекува то е негов избор и право....
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
ептен ми се допагаат како се носат....супер се ;)

п.с. добрар стил у секој случај
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Ми се свига стилот, онака без претеризам , сминкање итн. .. има емо цури шо се закон. .. (=
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
abe lugje samoto ime kazuva sto e EMO mislam malce nerdy izgled patiche converse taka underground izgled so temni boi i frizura sto im go zatvora liceto lol lol lol so siska od edna strana zoso ne mozat da go gledat suroviot svet so dvete oci hahahahahahaha
mene mi e ok kako stil ame sekoj stil si nosi i svoja ideja razmisluvanje i cel

stilot e ok interesen i se toa ama ne mora da znaci deka ajde sea site emo ke bideme mn me nervira nekoj koga se folira
na hi5 idam na profil kaj edno devojceee fura emo stil a vo about me i pisuva i am very happy person i smile a lot mislam hahahahahahahahahaha ako si emo toa samo po sebe si ide ne sea aj ke si recam jas emo ke se pravam
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
abe lugje samoto ime kazuva sto e EMO mislam malce nerdy izgled patiche converse taka underground izgled so temni boi i frizura sto im go zatvora liceto lol lol lol so siska od edna strana zoso ne mozat da go gledat suroviot svet so dvete oci hahahahahahaha
mene mi e ok kako stil ame sekoj stil si nosi i svoja ideja razmisluvanje i cel

stilot e ok interesen i se toa ama ne mora da znaci deka ajde sea site emo ke bideme mn me nervira nekoj koga se folira
na hi5 idam na profil kaj edno devojceee fura emo stil a vo about me i pisuva i am very happy person i smile a lot mislam hahahahahahahahahaha ako si emo toa samo po sebe si ide ne sea aj ke si recam jas emo ke se pravam

Лајк ај сед, некои луѓе го сакат само излгедот, косата. ..облеката , не целиот стил од музика за слушање и целата негативност у карактерот, капиш ?
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
35
Поени од реакции
1
Emo Stil mi se sviga mnogu.Ednostavno se cuvstvuvas ubavo i komotno.Sminkata e ednostavno crna,dodeka flizurata e zakon.Ne sum vo toj fazon no go imam probano stilot na mal period i super e... A Emovci e sosem drug poim toa se luge koi so se super razocarani od zivotot i se povleceni na strana,se zadovoluvaat so droga,iskazuvaat cuvstva pred site i na najmalo razocaruvanje se samoubivaat.Toa e uzas..:toe:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Прашање број еден..која е таа состојба на умот што толку ве иритира???

И прашање број два...што па вие толку знаете??? Што па вие толку појма си имате???

Јас не сум Емо и не ги бранам.Ама се чудам зошто да ги напаѓате.
Состојба на умот??? Зарем е забрането тоа некој да не размислува како вас???

Како вие ќе се осеќате кога некој ќе ве напаѓа на таква глупава основа?!?!?!?!

Мене не ми беше лесно кога некој ќе ме обвнеше за долгата коса, ниту пак кога ќе ми кажеа секташ, зошто сум носел црно?!?! Зошто сум имал слики од мртвечки глави:tapp:.

Остајте ги да си живеат.Зарем мислите дека тоа е налошиот филм што може да се фура.А што е со луѓето кои се облекуваат нормално , говорат нормално....Една безлична маса на луѓе кои го загубиле својот идентитет????
едит: хехе, сега видов дека темата е во мода и убавина. :) .Е добро де, што? Малку е геј, ...добро де малку повеќе.Никогаш не би се носел така.Али тоа ти е , ствар укуса:)
Јас имам долга коса и се облекувам во црно. А порано само металски стил фурав, а да и едно време имав и четка. Сега малку сумполабав ама не е тоа поенатата.

Сечење вени затоа што никој демек не ги разбира е проблемот со сотојбата на умот...али да не забегувам со оф топик темава е за мода.
А за модата се изјаснив во првиот пост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom