ЕВН почна да гаси струја!

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Black Guard

Гостин
Во меѓувреме ТЕЦ неготино скапува а ние увезуваме скапа струја па затоа се прашувам како ќе се одрази високата цена на струјата врз цените на финалните производи?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Во меѓувреме ТЕЦ неготино скапува а ние увезуваме скапа струја па затоа се прашувам како ќе се одрази високата цена на струјата врз цените на финалните производи?
Едноставно - ќе ги покачи.
 
B

Black Guard

Гостин
И сега која будала ќе инвестира во енергетски нестабилна држава,сепак мило ми е за фабриката усје....што портланд цемент(и тоа композитен) искористија нашиве политичари чиниш навистина се градежници.

Без сомнение уште еден СЕРИОЗЕН удар за потрошувачите посебно за оние со плиток џеб а знаеме не се малку(арно ќе беше да беа 8-12%).

Еден совет за оние на кои струјата им е прескапа-комшијата и жена му вртат динамо па си произведуваат струја-пробајте добивате и кардиотренинг.
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.438
koj vika deka EVN gasi struja o_O:) pa kaj nas celo TUMBE KAFE i patot do ZOO E OSVETLEN (minimun ima 50-60 ulicni svetilki), a cel grad tone vo temnica ko da e zona na samrakot. Izgleda im e strav da ne izbega lavot ili meckata od zoo:D
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Кај се гаси струја во 6 попладне и тоа ненајавено! алоооооооооо
Ако гасат нек гасат од сабајле барем, пола од луѓето спијат, пола се на работа.... топ!
Смрзнавме, и тоа 2 ипол саати. Па ок више, ако гасат нека кажат... не знам дали живеам во центарот на Скопје или во Зрзе... нема разлика....
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.924
Поени од реакции
1.446
Кај се гаси струја во 6 попладне и тоа ненајавено! алоооооооооо
Ако гасат нек гасат од сабајле барем, пола од луѓето спијат, пола се на работа.... топ!
Смрзнавме, и тоа 2 ипол саати. Па ок више, ако гасат нека кажат... не знам дали живеам во центарот на Скопје или во Зрзе... нема разлика....
Има разлика, во Зрзе има струја.

Инаку, често пати порано сум приметил да ја загрешат работата, да ги остават дење да светат уличните. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Кај се гаси струја во 6 попладне и тоа ненајавено! алоооооооооо
Ако гасат нек гасат од сабајле барем, пола од луѓето спијат, пола се на работа.... топ!
Смрзнавме, и тоа 2 ипол саати. Па ок више, ако гасат нека кажат... не знам дали живеам во центарот на Скопје или во Зрзе... нема разлика....
Среќна си ти со 2 и пол, јас пред 3-4 дена 10 саати немав, во соба пејсажот ми стана како во The Day After Tomorrow филмот.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
jas ke kazam vaka smetkata za struja i toa edna neznam kako ja zaboraviv da ja platam i ni ja isklucija strujata a da gi prasam tamu kade sto ziveat Albanci zosto tamu ne im isklucuvaat za edno tuku nesmejat da priparat i ne im mozat nisto kako ne im e sram tuku tie imaat pari ke gi potapka po ramo ili casti rucek i gotovo zavrsena rabota. jas se izvinuvam no moram da kazam si ebale mamata site demokratija zimi majka.:mad:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
jas ke kazam vaka smetkata za struja i toa edna neznam kako ja zaboraviv da ja platam i ni ja isklucija strujata a da gi prasam tamu kade sto ziveat Albanci zosto tamu ne im isklucuvaat za edno tuku nesmejat da priparat i ne im mozat nisto kako ne im e sram tuku tie imaat pari ke gi potapka po ramo ili casti rucek i gotovo zavrsena rabota. jas se izvinuvam no moram da kazam si ebale mamata site demokratija zimi majka.:mad:
Што ти се криви тебе Албанците ?
Кој им е крив на македонците што не се обединети како нив .
Пред неколку дена поради неплатени сметки цел ЧАИР го изгасиле.....одма се блокираат главните патишта и цело Скопје е во хаос ...по неколку часа пак му ја пуштат струјата .
ЕВН таму е небитна ко пешачки во чаир
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Да се "пофалам" и ја од ЕВН

2 дена по 12 саати нема струја а ситуацијата да биде уште поголема улично осветлување има ама струја дома нема

да не беше трагично ќе беше смешно
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Кај мене во Ѓ.П. се е нормално само улично осветлување нема.. :confused: А рекоа дека ќе го пуштат уште пред два дена..
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Кај мене во Ѓ.П. се е нормално само улично осветлување нема.. :confused: А рекоа дека ќе го пуштат уште пред два дена..
Денски немате? :icon_lol:
Сега има струја и за дење! (фото)

среда 29 февруари, 2012 во 15:29 | Објавено во Издвојуваме, Македонија, Нездраво, Фото & Видео од Здраво
Кризата со електричната енергија помина и соопштија дека не треба веќе да се штеди. Скопје пак светна во стариот сјај. Малку им е Сонцето, па и на сред ден го запалија и уличното осветлување во центарот на градот. Фоткиве се денешни.
Да не мислат дека на луѓето им е толку многу стемнето, па нека свети за секој случај…?
* аматерски фотографии од мобилен телефон
http://bukvar.mk/news/sega-ima-struja-i-za-denje-foto?newsid=zmVm
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Денски немате? :icon_lol:
Сега има струја и за дење! (фото)

среда 29 февруари, 2012 во 15:29 | Објавено во Издвојуваме, Македонија, Нездраво, Фото & Видео од Здраво
Кризата со електричната енергија помина и соопштија дека не треба веќе да се штеди. Скопје пак светна во стариот сјај. Малку им е Сонцето, па и на сред ден го запалија и уличното осветлување во центарот на градот. Фоткиве се денешни.
Да не мислат дека на луѓето им е толку многу стемнето, па нека свети за секој случај…?




* аматерски фотографии од мобилен телефон
Остај поминав ги видов и си викам нас ни кратат а овде се трошат...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom