Др. Николина Лазаревска

Член од
30 март 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Znaci vaka,me interesiraat iskustvata dokolku nekoj bil kaj dr.Nikolina vo Skopje.Imam akni na brada i sakam da napravam nekoj tretman,no bidejki ne sum nekoj tezok slucaj mi e strav da ne si ja vlosam sostojbata.Dobro bi mi dosle vasi mislenja :)
 
B

babsyy

Гостин
Николина Лазаревска која инаку работи во Медикоз- Дебар Маало ти е една од најдобрите дерматолози кај нас за таа проблематика. Прегледот чини 300 денари, на којшто таа ќе одреди дали воопшто имаш потреба од третмани од типот на микродермоабразија, хемиски пилинг, дермаролер, ласерски итн. Или пак класично чистење на лицето, повремено користење на антибиотик и медицинска козметика која ќе ти ја препорача соодветна на твојот тип на кожа. Нема воопшто да погрешиш ако отидеш кај неа. Исто така би ти ја препорачала и д-р Светлана Костиќ, редовно одам на третмани за нега на лице таму и имам прилично чиста кожа. :)
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Моментално сум пациент на др.Николина и сум задоволен од односот како лекар у смисол ти објаснива што како е,совети и препораки што понатаму,така да нема да згрешиш.Ми има препорачано фореза со антибиотска ампула па прашав у друга тема дали го има некој поминато тоа па ја видов оваа па пак да прашам некој да сподели искуство :)
 
Член од
30 март 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Моментално сум пациент на др.Николина и сум задоволен од односот како лекар у смисол ти објаснива што како е,совети и препораки што понатаму,така да нема да згрешиш.Ми има препорачано фореза со антибиотска ампула па прашав у друга тема дали го има некој поминато тоа па ја видов оваа па пак да прашам некој да сподели искуство :)
Posle kolku vreme imase vidlivi rezultati ? :)
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Posle kolku vreme imase vidlivi rezultati ? :)
Гледај сега,секој проблем си е приказна за себе,кај мене не се работи за акни туку друг проблем поврзан со лице така да треба да си одиш лично на преглед и ке ти се објасни се,секој проблем се различно третира
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
23
Поени од реакции
4
Moze nekoj da mi kaze kade potocno se naoga klinikata i dali ima trelefonski broj da se zakaze? i jas imam problem so aknicki no ne e tezok slucaj
 
Член од
4 април 2013
Мислења
1
Поени од реакции
2
Jas sum pacientka na dr. Nina i mozham da kazham samo pofalni zborovi za nea. Za rok od 2 meseci imam 10 nivoa podobruvanje na moeto lice. Toplo ja preporachuvam
--- надополнето: 4 април 2013 во 12:27 ---
Моментално сум пациент на др.Николина и сум задоволен од односот како лекар у смисол ти објаснива што како е,совети и препораки што понатаму,така да нема да згрешиш.Ми има препорачано фореза со антибиотска ампула па прашав у друга тема дали го има некој поминато тоа па ја видов оваа па пак да прашам некој да сподели искуство :)
Mene mi praveshe antibiotska foreza. Toa e za podlabokite akni i zrna shto se vo kozhata. Imav nekoi potkozhni akni koi celo vreme egzistiraa (mozi nekolku godini) i posle ovaa foreza mi gi snema.
ne e nishto strashno ili opasno. Prvo mi napravi antibiotsaka foreza, a posle so C vitamin, deka sum mnogu bela i mi se pravat fleki i damki na mestoto na aknite i od samoto sonce
 
Член од
23 август 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
Николина Лазаревска која инаку работи во Медикоз- Дебар Маало ти е една од најдобрите дерматолози кај нас за таа проблематика. Прегледот чини 300 денари, на којшто таа ќе одреди дали воопшто имаш потреба од третмани од типот на микродермоабразија, хемиски пилинг, дермаролер, ласерски итн. Или пак класично чистење на лицето, повремено користење на антибиотик и медицинска козметика која ќе ти ја препорача соодветна на твојот тип на кожа. Нема воопшто да погрешиш ако отидеш кај неа. Исто така би ти ја препорачала и д-р Светлана Костиќ, редовно одам на третмани за нега на лице таму и имам прилично чиста кожа. :)
Јас сум во голема дилема кај која да одам кај д-р Николина или д-р Светлана, бидејќи гледам дека имаш искуство со двете која би ми ја препорачала? Мојот проблем се лузните од акни :(
 
B

babsyy

Гостин
Јас сум во голема дилема кај која да одам кај д-р Николина или д-р Светлана, будејќи гледам дека имаш искуство со двете која би ми ја препорачала? Мојот проблем се лузните од акни :(
Па не само тие, познавам повеќе од одличните и не толку добрите дерматолози. Д-р Елизабета Ризова (Дерма Медика), Вангел Битољану (Дерма Плус), д-р Наташа (државна), Небојша Пешиќ се дерматолози со кои повеќето имаат позитивни искуства. Најпрво препорака никогаш ваква проблематика да не препуштате на некое нестручно лице. Во врска со твојот проблем, лузни од акни, можам да ти помогнам во изборот на третмани, а која и да ја избереш од овие две докторки нема да згрешиш.

-Дермаролер, третман кој се изведува под локална анестезија бидејќи не е баш безболна метода. Се користи ролер со микроиглички со кој се поминува низ лицето. Така се стимулира кожата за создавање (зголемување) на колаген, продуцирање на нови клетки, зголемена микроциркулација. Одличен за лузни од акни, брчки итн, т.е регенерација и ревитализација на кожата. За да се постигне саканиот ефект најчесто се потребни околу 6 третмани.
-Green peel, ова е третман при кој се користат природни билки, се работи за медицинска козметика инаку поагресивна алтернатива на хемискиот пилинг (кој претпоставува благо лупење на кожата). За разлика од него, ова е метода со која откако ќе се нанесе пилингот, грубо се масира кожата. По вториот, третиот ден површинскиот слој на кожата почнува да се лупи. Секако не се препорачува изведување на ваков тип третмани за време на летниот период и се препорачува крема со висок заштитен фактор (пример Еуцерин спф 50). По третманот ќе треба да користиш крема и тоник, кои ќе ти ги препорача стручно лице. Кај нас овој третман со сигурност знам дека се изведува само во салонот за убавина Афродита -С.

Микродермоабразија, ласерски третмани (освен Pixel + Accent -ординација Анчевски) воопшто не ги земај предвид дека можат да ти помогнат околу лузните. Ако те интересираат и цените или нешто поконкретно слободно пиши ми приватна, ќе ти одговорам на се' што те интересира. :)
 
Член од
7 април 2013
Мислења
226
Поени од реакции
176
Здраво.Ме интересира кај др. Светлана како сте задоволни и после колку време гледате подобрување на лицето ?? Јас бев кај докторката пред 1 недела прв пат бидејќи многу ја фалат и некако ми изгледа незаинтересирано бидејќи не се договоривме за контроли такви работи,единствено само со асистентката што ми го правеше третманот само се договоривме да се јавам за 2-3 недели веројатно за повторно третман а со докторката ништо друго.Дали на тој начин функционираат дерматолозите или можеби е до докторката во овој случај ?? Некој што бил кај нејзе ако мозе да ми казе на кој начин функционира ? Фала однапред
 
B

babsyy

Гостин
Здраво.Ме интересира кај др. Светлана како сте задоволни и после колку време гледате подобрување на лицето ?? Јас бев кај докторката пред 1 недела прв пат бидејќи многу ја фалат и некако ми изгледа незаинтересирано бидејќи не се договоривме за контроли такви работи,единствено само со асистентката што ми го правеше третманот само се договоривме да се јавам за 2-3 недели веројатно за повторно третман а со докторката ништо друго.Дали на тој начин функционираат дерматолозите или можеби е до докторката во овој случај ?? Некој што бил кај нејзе ако мозе да ми казе на кој начин функционира ? Фала однапред
Јас кај д-р Светлана одам единствено за нега и одржување на лицето, нешто што мислам дека секоја девојка треба да си го дозволи барем еднаш месечно. Еминентен доктор, кој одлично ја познава естетската медицина и постојано го надградува своето знаење во Франција и на меѓународните конгреси. Со мене секогаш имала прекрасен однос како таа, така и асистентките Дивна и Наде. Лично мене откако отидов првиот пат (пред две години) и ми препорача кортикостероид, ме повика на контрола за пет дена. Изминатиов период беше зафатена бидејќи беше на Светскиот конгрес за anti-aging и естетска медицина, меѓутоа си продолжува со работата од утре. Слободно контактирај ги асистентките, доколку сметаш дека имаш потреба од контрола или било каква консултација. Подобрувањето на лицето е индивидуално и зависи од самата проблематика, немаш напишано нешто поконкретно за да можам да ти кажам, меѓутоа доколку си за anti-acne третман, тогаш обично видливи подобрувања има после еден до два месеци. :)
 
Член од
7 април 2013
Мислења
226
Поени од реакции
176
Епа проблемот е што мене ништо не ми препорача само мора да направиш некој третман и тоа е тоа и после третманот буквално ништо не ми рече не ме ни погледна,А на прегледот ми рече дека имам проблеми со нешто поткожно па ке видам сега дали ке има некое подобрување од третманите.А иначе да асистентките се добри и некако делуваат поангажирани за разлика од докторката ама можеби е и тоа што е зафатена периодов па ќе видиме како ке биде понатака:)
 
Член од
21 март 2012
Мислења
31
Поени од реакции
2
Jas sum pacient kaj dr. Nikolina i isto mozam samo za kazam pofalni zborovi.Prviot pregled samo se naplaka 300 denari posle toa pregledite ne se naplakaat.Jas so akni sum nemal nikogas problem, imav samo suva koza na liceto i niedna krema za lice ne mi pomogna duri i poskapite brendovi.Otidov vo Debar maalo kaj d.r. Nikolina namesto kremi mi prepisa ovosni kiselini za liceto i za nepoln mesec me opravi :)) .Taka da preporacuvam da se otide nisto nemoze da se zagubi :)
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, nova sum na forumov pa bi ve zamolila dokolku nekoj go znae brojot na Dr. Nikolina da mi pisete. Imam golemi problemi so liceto, neznam veke kaj ne otidov i nikoj ne znae da me opravi. Vcera od trojca doznav za Dr. Nikolina a gledam deka i vie imate mnogu pofalni zborovi. Problemot e sto nikoj ne mi se javuva na brojot sto mi go davaat (brojot ne e vo koristenje) a bidejki ne sum od Skopje strav mi e da ne otidam samo pa da i e premestena ordinacijata ili slicno. Mnogu ke Vi bidam blagodarna dokolku nekoj znae nesto!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom