Другарка на сопругот

Член од
31 јули 2014
Мислења
321
Поени од реакции
314
Клише до клише. Маживе ептен заостанале а во меѓувреме свеста кај жениве скокнала до небеса па поголем дел од нив моментално се светици со интенција за некоја пософистицирана форма која не е откриена до сега :tapp:
Меѓу редови сакаат да кажат само мажите вараат
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Клише до клише. Маживе ептен заостанале а во меѓувреме свеста кај жениве скокнала до небеса па поголем дел од нив моментално се светици со интенција за некоја пософистицирана форма која не е откриена до сега :tapp:
Абе не сме ни ние светици, не љути се одма! :love:
Колку женско што можи да е расипано, машко не можи... Ама па и вие не сте цвеќиња, да се разбереме! (женки, не ме напаѓајте :eek:)!
 

Inception

Професор Д-р
Член од
3 април 2012
Мислења
115
Поени од реакции
55
Абе не сме ни ние светици, не љути се одма! :love:
Колку женско што можи да е расипано, машко не можи... Ама па и вие не сте цвеќиња, да се разбереме! (женки, не ме напаѓајте :eek:)!
Е ова веќе е умерено , ми се свиѓа :cool: Не сме цвеќиња а ако сме - автоматски то е асоцијација за - овие „ гордиве “.... И исто се нервирам со овај општоприфатениов стереотип - Машките се криви додека не се докаже спротивното ( мислам алоооо каде е тука т.н. пресумпција на невиност а ? :pos:)
А ова во втората реченица е факт на ниво на „ јавна тајна“ :D ама кој да признајт хаха
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Е ова веќе е умерено , ми се свиѓа :cool: Не сме цвеќиња а ако сме - автоматски то е асоцијација за - овие „ гордиве “.... И исто се нервирам со овај општоприфатениов стереотип - Машките се криви додека не се докаже спротивното ( мислам алоооо каде е тука т.н. пресумпција на невиност а ? :pos:)
А ова во втората реченица е факт на ниво на „ јавна тајна“ :D ама кој да признајт хаха
Абе остај то, не се секирам за вашите чуства и пресумпации хаха, него сега кога ќе ме сподаднет женкиве на форумов....:icon_lol:
 

Inception

Професор Д-р
Член од
3 април 2012
Мислења
115
Поени од реакции
55
Абе остај то, не се секирам за вашите чуства и пресумпации хаха, него сега кога ќе ме сподаднет женкиве на форумов....:icon_lol:
Не се секирај до толку .... си имет и тие други работи.. не си прва хаха ако нешо, кажи им дека си била искрена - ја ќе потврдам :pos:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Не се секирај до толку .... си имет и тие други работи.. не си прва хаха ако нешо, кажи им дека си била искрена - ја ќе потврдам :pos:
Абе томбој сум во мозоков, ама женче во срцето.....
Само ако се осмелит некоја, ти мораш да ме браниш, не да потврдуваш... :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.144
Поени од реакции
5.275
некако не ми е замисливо за што они би дискутирале на телефон...
За студената војна, атентатот на Киро Глигоров, Бог да го прости човекот, за бившата УДБА , за легализирање марихуана, , за број на калории во нутела, за мајонезот од 7ца и то.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
За давање и барање совет, разумно мислење, проценка за било што, почнувајќи од ситуации поврзани со лични проблематики, па се` до ситуации во некоја заедница/група.
Пријателствата не се само околу муабети кој победил на спортска, кој го убил киро глигоров, кој ти е омилен лик од серија, кој бенд е најбоље, дали те боли глава денес заради времево, и каде ќе идеш за Нова Година.
Пријателствата се околу почитување на нечива емоционална или ментална интелигенција, околу почит и доверба.
Инаку, за да биде врска, треба освен тоа, да има и физичка привлченост, трпение/толеранција, и посакување на истата сегашност (начин на живот) и иднина (имање исти планови за иднината).
 
Член од
28 декември 2012
Мислења
119
Поени од реакции
67
ova tie veke od tie fintite ne sum ljubomorna na decko mi ama ako ja ebe starata drugarka zosto ne go pravam toa i jas so drugarce....abe svesni li ste be decki nema drugarstvo i prijatelstvo pomegju mashko i zensko kolku poveke se druzat i komuniciraat se razviva strast bez razlika dali e drugarce od zabaviste ili od gradinka isti kurac e i za zenata od sto imala premnogu sloboden prostor ke visi na fb i na mobilen so kogo zboris so drugar od sredno abe ovie klisea se za deca koj ne bile do vcera pusteni vo vakvi igri a maz ako ja saka zenata nikogas ne bi sednal so prijatelka ili drugaka sam a ne deka kao demek pominale tolku godini toa e samo STAV na promasena ljubov zamisli taa drugarka da ima maz kako e na nejziniot maz koga ona se slusa so nego ili pisuva na fb pa uste da si zboruvaat za privatnosta za zivotot i brakovite no koment promasena tema e za nekoj sto navistina nema pojma pa sega ke leci frustracii kao demek postoelo prijatelstvo ...eve eden primer imas drugarka koja se puka za pari naodja dvajca stari prijateli i edniot i veli najdi mi dobra picka za pari i provod kogo ona ke ponudi prvo ?isto i so mashkoto e ke ja prasa drug
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
ova tie veke od tie fintite ne sum ljubomorna na decko mi ama ako ja ebe starata drugarka zosto ne go pravam toa i jas so drugarce....abe svesni li ste be decki nema drugarstvo i prijatelstvo pomegju mashko i zensko kolku poveke se druzat i komuniciraat se razviva strast bez razlika dali e drugarce od zabaviste ili od gradinka isti kurac e i za zenata od sto imala premnogu sloboden prostor ke visi na fb i na mobilen so kogo zboris so drugar od sredno abe ovie klisea se za deca koj ne bile do vcera pusteni vo vakvi igri a maz ako ja saka zenata nikogas ne bi sednal so prijatelka ili drugaka sam a ne deka kao demek pominale tolku godini toa e samo STAV na promasena ljubov zamisli taa drugarka da ima maz kako e na nejziniot maz koga ona se slusa so nego ili pisuva na fb pa uste da si zboruvaat za privatnosta za zivotot i brakovite no koment promasena tema e za nekoj sto navistina nema pojma pa sega ke leci frustracii kao demek postoelo prijatelstvo ...eve eden primer imas drugarka koja se puka za pari naodja dvajca stari prijateli i edniot i veli najdi mi dobra picka za pari i provod kogo ona ke ponudi prvo ?isto i so mashkoto e ke ja prasa drug
OK MEN bro sopstvenik na seksi SHOP VALIANT
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Знаеш она кога ќе речат несфатен од општеството. Е тоа ти е овој Хел Ангел Гост итоа во буквална смисла.
Во цел реферат, ни една реченица не можеш да му дешифрираш.
Извинете за офтопикот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom