Дрога ( Наркотични дроги )

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
Абе каква јога, каква релаксирачка музика. Како што ќе ти го смири мозокот шприцот, ништо друго неможе. :D

... да се потсетиме на нашиот починат пеач, на кој начин згасна млад живот токму поради тие опојни дроги:

vlarko-1.jpg Vlatko_ilievski_eurosong_2011_cropped.jpg

„...Пејачот Влатко Илиевски кој беше пронајден мртов во својот автомобил починал од огромна количина наркотични средства. Ова е дел од извештајот на судска медицина за извршената обудкција во кој е наведена причината за смртта.

Според извештајот во крвта и организмот на Илиевски биле најдени јаки опојни дроги од кои најсилна кокаин. Но исто така имало и други послаби наркотици и алкохол. Сето тоа довело до предозираност на организмот поради што престанало да работи срцето...“

Vlatko-Ilievski-Eden-koncert-eden-grad-eden-datum_slika_O_106244123.jpg Vlatko-Ilievski-die-33-years-old.jpg
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2019
Мислења
440
Поени од реакции
718
Прошетка во природа,релаксирачка музика,ASMR,пешачење,етерични масла,техники за дишење па и хомеопатија..

Од суплементи:
Магнезиум
D3 - K2
Б витамини
Alpha lipolic acid
Omega3
Probiotic, Digestive enzymes
Bacopa monnieri
Lions mane


И јога може ако знае особата како се вежба...
Дека има 100 врсти јога....
ПС. Сите опции се по безбедни од дрога...
Или вие нешто хардкор си сакате (дрога) :D
Eden od po salam komentari sto gi imam procitano na ovoj forum... se od ova e viatina no nekoj sto e na narkoticna droga mislata za droga e opsesivna×100 I tesko deka nekoj ke moze da se slimne na joga od taa skala.
E sega za site nes sto ame vo opseg na hormonski disbalans, delumen ADD, anksioznost ova se pomaga, samo covek mora se da isproba I da vide sto mu odgovara.
Jas se imam isprobano I najvise mi odgovara, jogata, Ekart Tolle vezbi za prisutnost, dijafragma_ disenje, meditacii, afirmacii, a od supplementing b6 I magnesium...
Sega najdov eden caj go pijam na sabajle cel den si humble I smiren do daska...
Sekoj stigal do diazepam Helex od nas samo treba da iskombinira nesto od pogore sto mu odgovara I mora da go primeni vo navika vo sprotivno mozokot si tera po svoe.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.660
Поени од реакции
38.845

... да се потсетиме на нашиот починат пеач, на кој начин згасна млад живот токму поради тие опојни дроги:

Прегледај го приврзокот 363450 Прегледај го приврзокот 363451

„...Пејачот Влатко Илиевски кој беше пронајден мртов во својот автомобил починал од огромна количина наркотични средства. Ова е дел од извештајот на судска медицина за извршената обудкција во кој е наведена причината за смртта.

Според извештајот во крвта и организмот на Илиевски биле најдени јаки опојни дроги од кои најсилна кокаин. Но исто така имало и други послаби наркотици и алкохол. Сето тоа довело до предозираност на организмот поради што престанало да работи срцето...“

Прегледај го приврзокот 363452 Прегледај го приврзокот 363456
бијонс, тоа е последично на животот кој го водат славните, мора или да се шприцаат или да шмркаат. Исто како и децата на богатите и славните.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.660
Поени од реакции
38.845
Ти Рон шмркаш ли дрога?
ја сум анти дрога. Муабетот ми беше што бијонс го спомна Влатко, има многу такви случаи така славни и јавни личности да користат дрога. Чуден феномен, мора да се признае, ретко некој што не се нафиксал и нашмркал од славниве барем еднаш.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
ја сум анти дрога. Муабетот ми беше што бијонс го спомна Влатко, има многу такви случаи така славни и јавни личности да користат дрога. Чуден феномен, мора да се признае, ретко некој што не се нафиксал и нашмркал од славниве барем еднаш.
Дрога највеќе користи сиромаштијата.Чисто онака да се разбие тој мит дека богативе се најголеми џанки кои уживаат во разврат.Не дека нема и помеѓу богатите,ама сиромаштијата е онаа која највеќе страда од оваа појава.
А за славните и јавни личности се слагам,партали се прават со кокаин.Само пак на крајот на денот многу полесно може некој таков да се извлече од тоа лудило отколку некој сиромав навлечен на амфетамин и хероин.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.885
Поени од реакции
7.264
Ти Рон шмркаш ли дрога?
Он е по шприцот и тоа само ако некој со бел мантил му шприцне.

Sega najdov eden caj go pijam na sabajle cel den si humble I smiren do daska...
Сигурен си дека е чај, да не е некоја препеченица... оти неколку пати имаш потенцирано каква летва се правиш. :pijani:

и трава е тешка дрога значи според тебе?
Он го има најдобриот рецепт за релаксација. Само предуслов е да имаш дијареа, кркаш кисела зелка, после сите чакри ти се отворени.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Он е по шприцот и тоа само ако некој со бел мантил му шприцне.



Сигурен си дека е чај, да не е некоја препеченица... оти неколку пати имаш потенцирано каква летва се правиш. :pijani:



Он го има најдобриот рецепт за релаксација. Само предуслов е да имаш дијареа, кркаш кисела зелка, после сите чакри ти се отворени.
Јас све тоа што го посочив може да помогне и не е на одмет, тоа е све за само помош од аспект како ти самиот можеш да си помогнеш сам на себе и нема никакви несакани ефекти, секако покрај тоа што го препорачал докторот
Ако не ти се свиѓа не ги читај моите постови.
ПС. Ти можеш да ни кажеш до каде си со чакрите од соларната јога оди зјапај во сонце по 30 минути тоа помага.
И дај раскажи ни до каде стигна со отварањето чакрите :D
Можда доживеа и просветлување :D

Причината поради која ќе практикуваш соларна јога може да биде различна а Вие одма се фаќате за нејадење.

Јас почнав од љубопитност и сум до 30 мин (за жал тука и застанав зимава) се друго си правам нормално како и пред да почнам да ја практикувам - јадам, спијам итн итн
Автоматски споено мислење:

а ако стане легално тогаш нема да биде тешка дрога за тебе?
Ако ја легализираат тоа ке биде за да имаат повеќе контрола што се случува не дека е здрава ниту дека е добро да се конзумира.
Автоматски споено мислење:

а ако стане легално тогаш нема да биде тешка дрога за тебе?
Ако е преработена и се отстранети некои супстанци можда би била ок до некаде, во ваква форма и со ваков состав нема шанси да е добра
Автоматски споено мислење:

@Bafra a сега со дрога "отвара чакри " ?
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2019
Мислења
440
Поени од реакции
718
Kaj mene... vujko umre mlad od Heroin+ do doska spricenje...na 18 godini gi vidov niz roletna 6 dusi kako se spricat gleguvam I gi pretepuvam site.. Bog neka gi prosti nieden od niv ne e ziv sega... od sto mozev da zaklucam posle trojna doza heroin, q I sega sekoj vtor na kokain e, site imaat tezok familijaren problem..(zloostuvanje, napustenost, negriza na roditel, siromastija ima I poretko loso drustvo pogresen pat I slicno). Oni site se Nevini sustestva so teska trauma,,, mozokot ja pravi traumata kako vecnost a drogata go stava mozokot in peace....jas dosega samo djoint 1 nedela I cigari 2 meseca sum probal... alcohol sum piel kako sekoj prosecen, Ali jasno mi e se ova I znam deka ima alternativni patista da se smiri glavata....
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.795






 

Kajgana Shop

На врв Bottom