Драга Кајгана

A

Antigona

Гостин
Драга Кајгана,

Се вклучив да ви ги честитам новогодишните и божиќните празници и ви посакувам бериќетна 2015.

И една јавна благодарност до Олимпија (не знам како се тагира ) за помошта во онаа тема . Визите се готови , да ги доработиме уште последните 2 дена и заминуваме на (годишен) празничен одмор во Дубаи.

Поздрав до сите со песнава за да ни тргне годината :ojeaa:

 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Ја користам оваа прилика да ти ја честитам новата година, тебе и на Кајганџиите и Кајганџиките. Се најубаво во новата година, многу љубов, здравје и среќа:)

Јас си поминав прекрасно, се чудам како не завршив на токсикологија, прејаден бев, ама некако истрпив. Не дека сега немам мачнини во стомакот.

Иначе ајде, вечерва продолжува......... парт 2:vozbud:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.434
Поени од реакции
19.636
Епи њу јиар мај диар
Ти си ми позната од негде,видеја сам те лани : D

Усрасфа те сс цитирање, иако за респекат е тј дел сс донирање, а нови никови су ви срање : )
Мислу дека коњаникот га имаше најјак кул курназки никнејм,глеам сменија га,не си требаја брат.
Ја си пројде мноо добро, мноо си гу сакам девојку ми, она је моја Попара : D A вечер ли? Нене не иду нигде, еве ке рокну ракију некоју у дневну, мои имаф гости, па некој филм ке рокам, можда и некоју доту.Мноо рокам а? :roker: hahaaa

A ви што пуцате петарде, да оглувете до ваши триести, да остарете пред време,да ви се збрчка фаца, климакс да ве ебе некои пет године,пензија да ви касни,унуци сфе кецови да ви имаф.Стфарно ја незнам што е најдебилно измислено на овј сфет, дали петарде или турбо фолк.

Поздраф Нездраф:icon_mrgr:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Среќна нова, чувајте здравје тоа е најбитно за се, нека ве прати среќа, љубов и многу работа за успеси. Гризете го животов, суров е нема да ви даде ништо на тацна. Заменете го глупавиот телевизор со книги, затоа што начитани мозоци тешко се лоботомираат. <3
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
30
Поени од реакции
100
Ете најдов време конечно да ви пишам, среќна нова година, да не куртулите од убавини, само здравје да ве прати, среќа, љубов секако, работа воедно со тоа и пари, да ви биде најубава година. :D

Направив една беља, го изгорев тепихот со жижица, а тоа ми е траума од детство, дежа ву. :D
Имајте убава вечер. :angel:
 
B

Blade Torch

Гостин
Во главата уште ми зуи женски хор кој пее "Генерале мој ти пуцаш у цивила , гледај ме у очи кад ме остављаш" . И мислам дека до бадник некаде околу кршењето на лепчето со паричка ќе зуи уште . А и измеѓу песните пак беа Севе . Нема ли други пејачки актуелни , или тапа балканов со вадење хитчиња ? А и хитмејкерот Ј.Јованов ни избега во јабана . Сакаш после квалитет. Е нема.

Среќна новава и да нема уште многу нови даноци .
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Драга Нова Драга Кајгана,
Цел ден не можам да станам од кревет. Се осеќам како некој да ме сече одвнатре со нож. Во вакви моменти страшно мразам што сум женско. А и пукнав од досада, не знам веќе што да правам со себе. Убав почеток на годинава :unsure:

Се надевам дека и утре ќе биде сончево како денес.
И се надевам дека ќе бидам подобро.

Поздрав,
Не сум Не сум Џинџер.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Среќна Нова! Среќни празници!
Не ми помогнаа двата аналгина, глава уште ме боли. Веќе не славам со личности со лошо пијанство. Дечко ми е непоправливо лош партнер за играње. Веќе не си одам дома ден после Нова, нерви искинав по автобуси и возови и преку курац ми е од сите тетки на железничка на кои им тежат тие вишок 100 кила кои ги имаат, па затоа се ваљда толку бавни во куцање на карти, иако 100 души чекаат на ред. Ебете се!
Овде нема грам снег, единствен мраз е водата што се заледила од фонтаната на влез од градот. Али ветрето си го прави своето. Не верувам дека ќе ја преживеам зимава.
Вчера папагалчето мое преубаво, зацрцори на Муштулук. :confused: Мислам дека го прочитав @RickyLFC9 дека сакал папагалче да си набави, јас можам после празнициве да ти го дадам, мислам дека супер ќе си се сложувате. :D
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Поздрав голем до Jagermaister, мојот верен пријател овие неколку дена. Пријател кој не ме напушти и издаде до сега.:D

Среќна Нова другарчиНа , живи и здрави да сте, тоа е најбитно, а се друго ќе си дојде. (освен ако не живееш во МК каде што ова правило не важи :D )

Само позитивни мисли, и сите коцки ќе си се наместат на свое место :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Кајги што се бунат овие за Коњаникот не ми е јасно :icon_mrgr:
Colt Willcox е еден од ѕвездените шерифи или со други зборови млаџи референт на Коњаникот Сабја. Бидејќи сакав никот на некој начин да ми е поврзан со серијата Saber Rider and the star sheriffs, од друга страна да биде нешто покомплицирано за да не ме викаат еден куп луѓе САБЈА вон форумов:boksix:, и за да му оддадам чест на Никола Симиќ ала млаџи референт, кога се направи НЗС испадна Colt Willcox.
Мада описов негов, ни оддалеку не ми одговара :D
Colt is introduced in the series as a bounty hunter on the trail of Vanquo, an Outrider spy. Colt has an almost infallible accuracy with firearms and serves as the gunner on board Ramrod. His character is depicted as somewhat of a loner, but also as an outrageous flirt; he flirts with nearly every woman he meets. His parents were attacked and presumably killed by Outriders just after Colt left to join a traveling rodeo. This event prompted him to become a bounty hunter.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom