Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
20 души од организацијата АЈДЕ штрајкуваа пред собрание, на автобуска кај зелен пазар имаше 100 души што чекаа автобус а на рекорд 300 да ти ебам глупиот народ :pos:
 
Последно уредено:

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
драга значи колку ми се праи меракот еј мозда не требаше да им помогнам ама ако ми е многу см добар до сеа 3 пат ми се случува ова
колку само се врт тркалото
неколку луге што ми изиграваа шефови на работа што ми се праева дека се знаат што ми се курчеа дојдоа да молат кај мене за помош
првиот што ми беше шеф пто ми се курчеше што ми изиграваче дека се знае ме молеше да му бидам зирант за кредит да земе му помогнав зошто см човек иако мозеби не требаше се иам нервирано ради него ....
Вториот исто така ми изиграваче паметен ме молеше пред 2 месеци да му завршам една работа в дрзавна болница му помогнав и на него иако не требаше....
третиот прошлата недела ми побара пари на заем
му дадов и ан него иако не требаше ......
а сите на некој начин ми се имаат правено паметн и ми се курчеа на почеток
мозда се заебав кајги што им помогнав ама ај ако имаат грам совест ке размилат за идните постапки што ги прават како се понашаат со други луге и кого ке молат за помош коа им е најпотребна
Поука биди човек и не се замерувај со никого зошто незнаш утре кого ке молиш за помош а сите доагаат во таква ситуација .....
кај им бесе гордоста коа ме молат сеа а коа ми се праева паметни забораиле
ама јас сум глуп сто сум добар што им помоагам ајде ....
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
..шо се клише овие постови коа пишеме за тоа како ни се заплеткуват слушалките.
Мислам си го тоа и и пробувам да ги одплеткам.
Тргам накај факс.
Уште ги отплеткувам и у меѓу време се мислам шо да слушам.
На станица сум чекам автобус.
Уште ги одплетувам.
Стига автобусот и се качувам, со едната рака се држам оти нема место за седење.
Уште ги одплетувам. Абе чвор напраени.
Спаѓам од автобусот и тргам накај амфитеатар.
Уште ги одплеткувам и си мислам дека изглеа го забравив елаборатот.
Уште ги одплетувам и веќе влагам у зградата на факултетот.
Седнувам на предавање.
Успевам, ги одплетувам слушалките и ги ставам у џеб.
За накај дома, пак испреплетени.
 
Последно уредено:

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Прва работа - У тепачка, највеќе ќутек јаде тој што раздвојува.

Втора работа - Ми се жали како колешките сите и глумеле поштени, а се палеле на шефовите, а она кутрата ја имаат поминато сите од магационери до шефови. 2 пати !!

И трета работа - И од Вип дури се сетија ми честитаа роденден, само она не се сети......

п.с Да не дојде до забуна ОНА не е госпожата од втората работа.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ех Драга, шо да ти кажам а да не те излажам.
Еве да почнам од нешто што на сите им го негирам шо ме знаат. А то е дек денес и официјално за првпат у мојот студентски живот се апла изнервирав ради предмет, колоквиум и професорка. Абе шо кур факултет ми е ова бе, на еден од најбитните предмети ко Современ Англиски, кај шо треба да го пеглаш јазикот, да се усовршаваш, ти се уназадуваш бе. Работиме на статии од Гардијан од 2011, правиме превод на истите со еден глуп и јаден вокабулар шо професорката го смета за тежок. Ај то, ама отсекогаш сум се чудел како луѓе можат да паднат на САЈ колоквиум колку е лесно, ама денес сфатив зошто. Да ти ебам и професорката, и факултето и предметот шо цел семестар идеш само за физичко присуство, мани то па на крај на колоквиумот да ти се падне само 40% од материјалот шо си го прошол. Ама то е ко професорката си има други цели, ко на пример работа во група и решавања на шкљ квизови на англиски, и читање текстови, наместо работа со граматика.
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
51
Поени од реакции
52
само ми бришат постови од оваа тема што е проблемот незнам
реков дека се досадни тие што читаат книги не дека се лоши личности уште помалце глупи и така на работа денес досадно шефот ми се развика ќе се расплачев ќе види тој убаво се се враќа се се плаќа
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.649
Поени од реакции
13.112
Aко во 5 до 12 ако не се смени текот, работите би биле ептен здодевни и монотони.
Затоа како што они лошо слушнале дека ќе се поаѓа на 29ти, така и судбината изглеа не чула добро дека Букурешт ни` беше единствена опција, Затоа работите сеа се свртени малку по западно поточно кај Будимпешта. Башка плус еден ден повеќе скоро за иста цена.
So says Saladin
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
30
Поени од реакции
100
ДК

Не ја сакам воопшто зимата, но не е тоа поради ладните утра, мразот, чистењето на колата насабајле што одзема 5 минути, снегот, ниските температури, а и градот изгледа како да нема жив човек...тоа е поради тоа што секој ден ја барам јакната на семејната закачалка по 10 часа.
Сакам лето, сакам одмор, потребен ми е, уморна сум и исцрпена...
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.436
Поени од реакции
19.646
Драа

Седу у собу, пред да иду да се тушну и сс сапун да се гушну,штрака у некои тфои теме, нешто за моју техаце паузу, нешто у форум за музиче и отфарам туј глеам малце погоре и на ум ми падна една мисла. Дали Драгонски се вика Зоки?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ова е една од неделите каде ми е итно потребно клонирање, не можам се да постигнам, ауууу, не знам како ќе се снајдам.:nesumjas:

На сите полиња сум максимално ангажирана и преокупирана. Во една недела надоместувам што претходните 3 месеци речиси и не излегов од дома.:icon_mrgr:

Ама од друга страна, обврскиве ме освежија, се осеќам мотивирана и полетна, како да можам да го освојам светот.

Уште ме држи доброто расположение од Охрид. Охрид, љубов моја, од сега секој декември си мој.:backa:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Целиот окезен нешто, влегувам.
-Здраво :D
-Здраво дечко?
-Еден вегетарјански сендвич со стек, за носење.
И тука ме гледа чудно.
-Дечко, во оваа кладилница само кафе од кафематот..
Си излагам и си мислам, цело време, требаше сеа на друго место да бидам, ама дека точно?
Минува автобус, ја на улицата, свети зелено и јас минувам. Ама погрешното зелено, damnit.
И ме гази така автобусот, парче ме прави.
Одеднаш центар пажња сум на улицата и на сите сум им интересен.
Се собираат околу мене секакви, а колите кочат.
Ме качуваат у комбе, а ја несвесен дека требаше да идам да полагам.
Да бе, требаше да полагам.
Од 9 ипол.
А на саатот у болницата 12 и 35.
Ми отиде денот.
Се изнервирав целиот.

Јако ми е вакви глупости да ти пишам драга. :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Петнаесет минути ми требаат грбов да си го почешам, а кога влегувам во врата две минути рамената пред мене одат. И пак не можам да ги разберам овие шо се сликаат :icon_lol:.

Еј одиме на турнир нема што да правам, стоката затворена измолзена нахранета :icon_lol:...


Се брадосал ама и пее бре, брачкава од Баку пишит на фејсбуко само чупето арно било а песната искасапена, јас мислам добра е и коњот добар е :icon_lol:.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom