Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.661
Поени од реакции
6.116
Драга кафеноокo,
некогаш и на луѓето што се интелектуалци, им прекипува. А нив кога ќе им прекипи, лоша е работата. Следниов пост е напишан од Дарко Лешоски:

Шетал Свети Петар, сега пред некој ден, некоја квечерина низ Рајот, завршил со смената на граница. Мирно, убајна... и седнал под некое дрво да запали цигара. И се слушнало само липање и шмркање со нос од некој џбун.
Отишол да види.
"Што е бе Македонецу што си залипан? Си дал не си зел, си грешел - ти грешеле, ама евеј си овде, што е сега работата све нешто ти кабает мајката а?"
- Свети Петре бе, аман бе ...сите луѓе, сиве народи од мајмуни настанале - само ние од Бугари бе...како да не плачам а? А?


 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.661
Поени од реакции
6.116
Не бе Ставро од битола им е. АХАХАХХАХАХАХАХ
Не бе. не им е Комнина. Ставро од Битола им ем.
Не бе. не им е Аристотел. Ставро од Битола им ем. Ој ти божество на интелектуалноста. Ваша виосост, ој ти Филипе, ој ти Војводо од Орлеанс.


Ти. Светлино.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.484
Поени од реакции
28.808
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Змачи во последно време најјака тема ми е онаа за 30 годишните жени и нивните кучиња.Многу работи и животни тајни научив од темата.Значи научив за ливадарки шо шетале ко мрднати по планини,за кокери и териери шо лижеле ко ненаситни, за 30 годишни фурни шо печеле најдобар леб.Посетете ја темата нема да зажалите!
 
C

confusion

Гостин
Темата 30+ и кучиња е нешто најдобро од форумов, каков бисер од тема.
 
Член од
12 април 2020
Мислења
469
Поени од реакции
876
Сакам да ги имам и годините и паметот од братот Византиец.

On a similar note. Сакам повторно да сум стар 20 години... и не ми е јасно зошто...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom