Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Таман да пишам у темата за најканганџија за овој ликот од ГОТ со едното око......зш толку негативни мислења, а човекот е баш ок и скоро се смиривме, он види што мислел за мене ццццццц
Македонската работа беше последниве неколку дена тема за муабет.....не си го ставај газето кај не му е место во превод.
Сосема можно е да си глуп и да не разбираш за што станбува збор
Ајде живели.... Нова Година се ближи :ајнапиво:
Простено ви е чеда божји :popce:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Родителите на еден другар често знаат да го фалат колку учел, како му биле сите петки, висок просек на факултет итн.
Бевме на гости кај нив и детево на другаров крена температура па овој му мереше.
Мери со апаратчето и вика: а бе заборавив да го сменам ова Фарадеј, ме буни секогаш.
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
Draga Kajgana,

Dodeka site mislat za koj da glasaat, kako nekoj gi ebe u gz ali nem moz bash da vidat koj.... kako ...nikogash severna samo Makedonija....
Nekoj zabegani probuvaat univerzumo da go svatat...

Razlikata pomegju muvata i covek e to shto muvata na sekoe sranje se lepi, a coveko ima slobodna volja nekoi temi uopshte da ne gi sledi....

Otide vekje prijateli... Severna e... mali deca placat... vozrasnite trgaat pari za penzija....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.781
Поени од реакции
80.210
Како што филмот доби sjw/геј лоби, така и Кајгана крајот на ова година ја дочека со лоби од утепани, прости и приглупи ликови. Досеа немало такво лоби овде.
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
Draga kajgana,

Pomina ushte edna godina vo rozevo...

Posakuvam vo novata, site vizardi, orkovi, mandeloriani, lordovi i slicni Srebrinja, zaedno so mene da go pozdravat vistinskiot Lord... Star Lord...

 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
ааааахахахахаххахх 31 е, а мене кур ми чуе што би рекле кумановци. Дојде и тој ден кога ќе си поминам најдобро од сите нови години до сега, затоа што кур ми чуе. А таа е магичната формула во чивотот.....кур ми чуе.
Беше интересно, можеше уште бољи ама тоа е, преку леб погача да не бараме.
Простено им е на сите гомнојадци, куртони и сл. и ако сакаат може фабрик ресет да напраиме, ако не ќе ги ебам у уста....се зезам бе, јас сум душа човек.
Она што е најважно!!!!
Ако некој се осеќа навреден, повреден и сл. физички, хемиски и психолошки повреди да знае дека само љубов од оваа душа излегува, и кога јадам гомна на велико се е тоа илузија.
Има многу љубов на овој форум и во луѓето тука, само треба да се пробива почесто и да се жртвуваат луѓето почесто за таа кауза.

Спешл салуте до @ZoranC ...кај и да е ќе го препознаете, сега сте во бунило плажи,јапанки, секс и сл. како и до нашиот драг пријател @placeb кој вери пријатно ме изненади морам да признаааам.
Љубов....се друго е илузија :love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ееее 2020 година ќе дојде, а кога беше 31 декември 2015 година кога пишав дека денешниов ден е добар потсетник дека времето брзо поминува....
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
Draga Kajgana,

Se cuvstvuvam razocarano... trebashe da go poslusham univerzumot... a mi kaza... stavi S...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom