Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
- Аии... колку е грда!
- Извинете таа ми е ќерка!
- Извинете, не знаев дека сте и татко.
- Мајка сум и!

Немогу поќе:ROFLMAO:
 
P

Patience

Гостин
Девојко, не велиме ние дека си опседната со секс 24/7, ама па да ти беше доделена улога у Сексот и градот ти секако ќе ја глумеше Саманта.
Ај шетај сеа.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Kајги,кајги...

Што да им правиме бе на овие што не знаат што прават?

Треба да кажеме прости им боже не знаат што прават?

Јас би кажал да им ебам матер!!!
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.764
Драга, видов еден куп птици и почнав задоволно да си пеам: Колку птици толку петки, колку птици толкy петки, колку птици толку петки! Стооп сите се моиии.
И после ми текна дека сум на факултет и ми требаат шестки, ама помина возот. :(
Ако може да се вратат птиците, па да им кажам ако може некоја шестка да фрлат навака, пошто колоквиумска се ближи и структурно треба да се положи? :трептреп:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.013
Поени од реакции
36.083
Во последните 5-6 месеци имам огромна желба да удрам новинар , особено некој од тие шо пишуваат наслови на вести од типот "кога го отвориле следувал шок''. Нема покурвина професија од новинарството , извинете вие шо се занимавате со ова али така е. Настрана тоа шо за главните вести се диктирани од политичари , скоро секаде е така , али за овие дебилните вести шо ги постираат се за огромен ќотек. Јас незнам за некој квалитетен македонски сајт шо дава информации со факти и интересен информативен карактер од кој можеш да научиш нешто. Буквално сите се копи-пасте , дури не се мачат ни насловот да го сменат.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Во последните 5-6 месеци имам огромна желба да удрам новинар , особено некој од тие шо пишуваат наслови на вести од типот "кога го отвориле следувал шок''. Нема покурвина професија од новинарството , извинете вие шо се занимавате со ова али така е. Настрана тоа шо за главните вести се диктирани од политичари , скоро секаде е така , али за овие дебилните вести шо ги постираат се за огромен ќотек. Јас незнам за некој квалитетен македонски сајт шо дава информации со факти и интересен информативен карактер од кој можеш да научиш нешто. Буквално сите се копи-пасте , дури не се мачат ни насловот да го сменат.
Го делам истото мислење за македонските по(а)ртали. Моја сугестија е да читаш кајгана или факултети имаат добри статии според мене ;)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Го мразам ладново. Се покривам со две ќебиња и на сабајле кога ќе станам се топло ми е, ама затоа лицето од ладното ми е вцрвенето, па и ми жежи. А па да се покријам преку глава со ќебе, кислород нема. Згора на се комарец ме каснал на увово:cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom