Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.423
Поени од реакции
3.127
Македонија има да пропаѓа се додека на парите има ,,светци" и духовното е ставено на хартија кое означува некаква ,,материјална вредност"..Оваа го смислиле некои фантастично глупи луѓе(кремот на глупоста) или екстремно покварени кои знаеле што прават..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.175
Што е ова бе цена на доматите 150 денари и тоа најскапаните? :mad: Поубавите одат и до кај 170-180 денари... Па во Дубаи нема вакви цени коренот расипан да ви го ебам!!!
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
2.141
Драга,
Знаеш колку ми се оди во Маврово, но за жал слушам мечки се накотиле таму,:( ми е страв, а преубаво си поминував кога одев, таква природа недопрена, чист воздух. Милина
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.824
Draga se nablizuva denot za odenje
Uste Edna nedela sum.na rabota
Drugata nedela Imam zakazano zavrsno intervju I ke im kazam se sto mozam za da im go podobram standardot na drugite vraboteni
Ne deka ke ima nekakov efekt gluva e upravata za nekoi raboti ama aj
So kolegite I koleskite na rabota imalo smei nervozi prepukavanja ozboruvanja zaebancii I sekavi momenti
Ke mi falat momentite koga za nekoja komicna slucka sto se slucila stomacnite mi prskale od smeenje
Me iznenadia denes me viknaa I sobrale pari I mi kupia podarok
I milion pati ke kazam za mene ne e biten podarokot biten e gestot od lugeto so koi si rabotel I poccita koja ja imaat sprema tebe koja ja steknale dodeka rabotele so tebe
Da ne mi izlezese rabotata za nadvor najverojatno ke ostanev do penzija tuka
Ama aj da probam
Pravev moabet so menazmentot mi rekoa za mene e otvorena vratata ako sum se vratel nekogas
Koj se vratil pak ama never say never
Koga ke staam se na skalilo poveke imalo pozitiva otkolku negativa
I zadovolen sum
Za nadvor ke dadam maksimum i ke kazam
POMINALO STO BILO,STO IDE NEKA IDE I NEKA IDEEE....
So Gospod napred...
 
Член од
22 август 2022
Мислења
418
Поени од реакции
1.469
Кој ми ја насекира Мексиканката од петти?
Секоја вечер пола саат музика за медитација до даска. Плејлистата почна да се повторува, открив од кај ги наоѓа на youtube. То е то, отсега секоја вечер од 7 и пол до 8 медитираме со Адриана, нема спас.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
434
Поени од реакции
710
Uklucuvas posle 2 meseca kajgana sto ima novo..
1. Politicki slucuvanja Makedonija
Uklucuvam ponekoj saat isto.. tret pat vo denot isto...utre pak isto...
Se vrakas pak za 2 meseci....
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.109
Поени од реакции
819
Драга,
штотуку видов девојка како збори на телефон, имаше ставено розева маска на телефонот ама во средината направено дупче за да се гледа логото од iPhone.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.703
Кајг,

во далечната 2015 година кога се отвори темава како форумски дневник првите реченици на администраторот побара да се почитуваат само 2 едноставни правила кои се воведени за да го одржи виртуелен дневник во читко и мирно издание.

1) Без цитирање, тагирање и надополнување нечие ,мислење
Затоа што е Драга Кајгана е форумџиски дневник, а не турска серија од 1000 епизоди.

Драга, толку имав за денес, јас го почитувам тоа, а другите? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom