Драган Павловиќ - Латас

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
На Македонија и треба опозиција, ама не и треба Бране. СДСМ со некој друг човек на чело повторно ќе дојде на власт, но со Бане тешко.
Со оглед на неговата политичка пренаклонетост, точно си рекол чоекот.

Од негов и од ДПМНЕ-овски аспект, на Македонија и треба опозиција која Гвујо и Латас кога ќе им текне ќе ја дупат во здрав мозок, односно лидер кој нема да може да се спротистави на овој популизам, полтронизам и на ова машинерија за перење мозок.

И нормално, така Гвујо и Латас би биле нај среќни :toe:
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Еве јас во моите политички убедувања сум социјалист. Верувам во еднаквоста на луѓето, во правото на секој човек да биде еднакво третиран.

Но сево ова не го пронаоѓам во СДС. Таму треба млади луѓе, вистински левичари, и пак ќе кажам ако биде така прв ќе гласам за СДС. Со Бранко не верувам дека ова може да се постигне али тоа е тоа.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Но сево ова не го пронаоѓам во СДС. Таму треба млади луѓе, вистински левичари, и пак ќе кажам ако биде така прв ќе гласам за СДС. Со Бранко не верувам дека ова може да се постигне али тоа е тоа.
Кажи со кој може.

Мислам конкретно, со име и презиме.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Еве јас ти кажувам дека од лева партија очекувам да зборува за

бесплатно здравство за сите македонски државјани
бесплатно школство за сите македонски државјани и слично.

Па не знам право да ти кажам за име и презиме. Кај нас синдикалциве се први мешетари, овие што глумат социјализам мислат дека социјализам=тито. Едноставно не ми текнува на име и презиме.

Може моето да ти го кажам ако сакаш.:pos2::pos2:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Еве јас ти кажувам дека од лева партија очекувам да зборува за

бесплатно здравство за сите македонски државјани
бесплатно школство за сите македонски државјани и слично.

Па не знам право да ти кажам за име и презиме. Кај нас синдикалциве се први мешетари, овие што глумат социјализам мислат дека социјализам=тито. Едноставно не ми текнува на име и презиме.

Може моето да ти го кажам ако сакаш.:pos2::pos2:
Па оди сеа на конгрес и биди му против-кандидат на Бане :)
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Б.Ц=зло за СДСМ има СДСМ потенцијал зошто мора такви да се вракаат антипатичен е и сомнителен.....како да ги гласаш после:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom