До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

Член од
25 јануари 2009
Мислења
58
Поени од реакции
4
Vo Veles veke 9 godini e gradonacalnik Ace Kocevski.No nisto ne stori za gragjanite.Ni im gi olesni uslovite za ziveenje,ni pa od Veles napravi evropski grad (kako sto velese toj).....ah da ke zaboravev pa nasiot gradonacalnik ni napravi eden kup fontani,ogromni spomenici..No za zal i tie ne funkcioniraat!Zosto neli povazen e licniot profit od celata rabota a ne funkcionalnosta i kvalitetot.Lugeto od levata strana na rekata Vardar kako da zaboravija deka ziveat vo Veles.Se okolu niv tolku mnogu potsetuva na nekoe zapusteno naseleno mesto.Kade sto natalitetot e sveden na nula.A naprotiv ima premnogu mladi luge...pred koi e idninata.No ne idnina so nasiov ni segasen( uste kratko vreme)gradonacalnik.
Toa dokazuva deka narodot e mnogu prost pa site manipuliraat so nego kako na primer gradonacalnikot na Sveti Nikole Slobodan Danevski cel grad go zazema a se kandidira za 3 mandat ako pobedi znaci narodot e nepismen i ne gleda deka covekot nisto ne napravil za gradot
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
1
Очито е дека оваа Влада на чело со лидерот сакаат да бидат запаметени по нешто ... бидејки немаат резултат во реалната економија - тие удрија во инвестиции во културата ... во градење на цркви и т.н. ... во обемни архео истражувања ... не дека е тоа лошо, напротив тоа е одлично - но во услови на невработеност, сиромаштија и глад меѓу народот - греота е да се трошат народни пари за вакви и слични колосални “инвестиции“ во културата ...

А како што знам Вашиот Градоначалник Коцевски уште пред 7 години Ви направи споменици кое се вистинско обележје а Велес.




[FONT=&quot] Тротоари или леб за јадење..? [/FONT]​

[FONT=&quot]Ви го пракам ова писмо до вашиот медиум за тоа што ја гледам ситуацијава во нашиот град Велес и неможам никако да ја премолчам ова проблематика. Тоа што ме тера да се изкажам е моето прашање што ме мачи овие денови.Едноставно не можам да си објаснам до кој степен стаса размислувањето на граѓаните од Велес.[/FONT]
[FONT=&quot]Јас просто би се претставил како средношколец кој за среќа успеал да свати дека не е толку важна површинската слика и изглед од колку она што се крие под него.[/FONT]
[FONT=&quot]Како што се ближат локалните избори така се поактулна станува темата за изборот на нов градоначалник.Преку обична дискусија со граѓаните на Велес,можам да забележам дека луѓево се прилично задоволни.Но верувајте дека не значи дека оти претходниците на Аце Коцевски не направиле воопшто ништо па сегашниот што мрднал со прстот одалеку изгледа како тој да е најдобриот човек за таа позиција.[/FONT]
[FONT=&quot]Затоа се прашувам со што Аце Коцевски успеа да ги заслепе и заведе граѓаните на Велес.Дали поради многу фаленето површинско и неквалитетно шминкање на центарот на Велес ?Дали поради на таканаречените "фонтани" чија потрошувачка паѓа на грбот на невработените.Фонтани на кои се фрлија толку многу пари од кои градот би требало да има фонтани како во Лас Вегас. А не предизборна фонтана која што после еден месец почна да ја докажува својата неквалитетна градба.Јас лично се прашувам зошто почна да пропаѓа земјиштето на горниот дел од фонтата што излегува на улицата "Благој Горев".Па сироткиот мораше после еден месец да ја крпи својата неквалитетна фонтана.Но .."плукни залепи" не е решението за за таканаречениот модерен и културен изглед на Велес.Дали тоа значи дека неговата фонтана има краток рок на траење.Но да не должам многу околу таа фонтана ,како да божем само за неа Аце фрли толку пари.Треба ли да ги зпомонеме сите тротоари,сите споменици,сите фасади и тн. Да.. Не викам дека не е убаво да изгледа така еден град,но град каде што веке е доведено во ред прашањето за егсистенција на граѓаните.[/FONT]
[FONT=&quot] Зна4и поентата на ова писмо е дали Аце Коцевски ги има сватено кои се приоритетите на град Велес.Очигледно Не! Дали Аце Коцевски е љубител на фонтати и фасади.Или едноставно е човек без срце и малку милост.Дали граѓаните имаат сватено дека нас не ни требаат тротоари за боси да шетаме по нив?Дали има младината на Велес сватено дека џабе им се фонтани и клупи за да го трошат слободното време во шетанње,а имаат многу слободно време кога се невработени.[/FONT]
[FONT=&quot] Знам дека тој се крие зад изговорот дека отварањето на нови работни места не се во негови ингеренции.А дали затворањето на работни места пак спага во негова надлежност.Како што гледам тој мисли ДА.[/FONT]
[FONT=&quot] Јас се прашувам што му требаше да го подржува затворањето на топилницата и нејзиното рестартирање.Знам дека топилницата нанесуваше голема штета,но знам исто така и колку многу велешки семејства добиваа парче леб токму од топилницата.Загадувањето воопшто не беше изговор да се затвора топилницата,затоа што за тоа загадување има решение.Типичен пример е лондонската топилница што се наога во неговиот центар.На Лондон таа фабрика не му смета затоа што на нејзините оџаци се поставени современи филтри.Што тоа би требало да значи дека Аце Коцевски не го интересира што затвора работни места, туку го интересира да исгради фонтана, тротоари,коњи и тн.Зошто тој можеше да издвои средтсва за сминкањето на центарот а неможеше да издвои за филтри на топилницата?[/FONT]
[FONT=&quot] Повторно ке кажам дека сум свесен за штетните последици на фабриката. Но да го прашам јас градоначалникот дали е свесен колку фамилии останаа на улица?Колку мајки и татковци останаа бес плата?Колку семејства сега живеат само од минималната пензија да старите во фамилијата?Колку луѓе само останаа со сериозни психички растројства поради немаштијата и сиромаштијата?Колку само деца останаа без родители по тешките срцеви удари поради немањето пари за да сврзат месец со месец?А пак ич да на се запрашуваме која иднина и преспектива ја имаат младите во такви семејства.Живот исполнет со немаштија,домашни проблеми и нервози и немање средства за понатамошно образовование.Која иднина би ја имале тие деца...?[/FONT]
[FONT=&quot] Но ете сепак на нашиот градоначалник му е поважен изгледот ,отколку страдањата на семејствата, жртви од затворањето на топлиницата.А главен иницијатор со силна подршка на протестите беше токму тој..[/FONT]
[FONT=&quot] Јас лично ја осетив на своја кожа таа негова немилсрдност и затоа не можам да сватам на која основа граганите на Велес повторно би му дале подршка.Затоа еден совет до граганите на Велес : свестете се и погледнете што му потребно на градот Велес .Тротоари или леб за јадење?[/FONT]



до : tanja sk

тања срце може си постара.. може со пообразована..но без навреда немаш никаква конекција со народот и нивните потреби..затоа пропаднавте...знам дека е тесшко но мора да се збогуваме ...без лутење нели?..иди созреј ...продолжуваат преродбите не можеме да ве 4екаме ...:baeh::baeh::baeh::baeh::baeh:...
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Зар е можно ова??? Вчера и денеска Коцевски одел по сите сокачиња, и ги поправал дури и најмалите дупки!!!Меѓутоа не бил баш најдобро примен од велешани, па дури дошло и до караници.Имено, на Коцевски му биле лути граѓаните бидејки, како што велат, после 9 години, сега прв пат го виделе во живо! Ниту еднаш не се појавил, а сега почнува да ги прави дури и патчињата помеѓу зградите. Иако со закон е пропишано, дека во овој период не смее да врши никакви работи, освен оние кои се итни, градоначалникот си продолжува.Многу биле итни да се постават 2 клупи. Вистина е ова???


ЗНачи, ова се последни очајни потези на градоначалникот.Но според ова што денеска го слушнав, веќе никој не верува во него. Веќе Велес научи дека се предмет со кој Коцевски манипулираше.Ова не го кажувам од ниту една друга причина или побуда, туку во моментов сум крајно изреволтирана, што морав да поминам низ темница, што си ги искршив штиклите на дупките по патиштава, а што за мене, како граѓанин од втор ред(за градоначаникот) не му е битно. Бев на најпознатиот дел од градот кој цела Македонија го знае, Којник, и видов дека еден од белезите на градот е веќе руиниран.Да не сакаш на Којник дуќан да имаш!!
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
1
more Ilijia ne zamaraj .. oj dosagaj na tema ljubov ,ubavina i seksualna opredelenost....
ne izigravaj party braker so vakvi dosadni vicevi ..ili mozda od tema humor te izbrkale ..
te pratile da gi prasas ova pretstavnicive na aceta da so bil konj ili kobila ...(mislev na spomenikot) :pos2::pos2:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
23
Поени од реакции
3
Kolku e smesen Ace Kocevski deneska na pres izjavuva deka site zafati sto gi imal bile soglsno so programata na bucetot, pa normalno toj znae deka e godina na ibori i pred vreme covekot si se pogotvuva pa tolku intenzvino se raboti sto duri ne mozam da si poveruvam. Am ajde malku da go ostavam za ova me interesira dali znaat ovie negovie partiski poslusnici zosto Ace Kocevski za manifestacijata na anticka drama sto se odrzuva sekoja godina vo Stobi nema posebno smetka za prilivot na finansiskite sredstva tuku veli deka parite treba da se pustaat na smeka na buxetot na opstinata?
Pa kako saka da doniraat onie koi sto sakaat da ja finansiraat ovaa manifestacija? I plus toa zosto sekoja godina toj prv e nalicen na otvaraweto na anticka drama a ne moze na gostite da im obezbdei soodvetni uslovi na akterite tuku tie se primorani da imaat samo edna prikolka, kazaete mi kade e tuka politickata manipulacija?
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
ilija^veles;2255875]Сакав да ти кажам дека од таку почнува поделбата на лева и десна! како сакаш да ме разбереш кога не дочитуваш
:pos2: Абе не дека не те дочитав,ама не бев баш сигурен дека сум те разбрал..Ама уште не ми е јасно како одредија која е лева,која е десна страна :pos2:

Krsteva;2257857]pa ne znam kolku samo neobrazovani luge ima i neznam so koi fakti go brani svojot fakt. Sepak mozam da vlezam vo duel samo so onoj koj sto e ramen na moite diskusii, odosno fakti. Jas ziveam kaj potokot kaj movceto AJDE DA NE BIDE LEVATA STRANA i da kazam iskreno, navistina nema nisto napraveno vo ovie 9 godini. Dali titanik barem edna otisol na javnite raspravi vo opstina koga se diskutira za budetot? dali vsusnost e zapoznat kako se rapsedeluvaat parite vo bucetot? Bas sakam da mi kaze koj proekt e napraven eve bas kaj mene sakam da znam mozebi ne gledam uvbavo kako sto gledaat sdsm? Partiski stav e na sdsm da kazuvaat deka nivnoto vladeenje e najdobro. Pa vie vasite partiski stavovi si gi pobivate. Vikate zosto da se gradi na nasata strana koga imalo cigani, a tokmu vie partiskite poslusnici na sdsm trcate po glasovite nivni i gi vrabotuvate vo derven? Ako ne e taka demantiraj me sepak titanik te rusam vo fakti veruvaj mi ni malku ne mozes so mene prosti mojata matrica taka razmisluva
Леле,Крстева па ти ептен си била забегана.Толку ли ти го испраа мозокот у тоа партијата па мислиш дека сите шо пишуваат по форумиве се партиски војничиња како тебе?
На јавни расправи во општина не сум бил никогаш,нити па мислам да одам,немам ни време ни желба за такви работи.А за тоа шо ниеден проект се нема направено кај потокот,ти верувам ама ако мислиш дека на некој иден градоначалник (кој и да е),приоритет ќе му биде потокот,ќе се разочараш.
Гледам многу работи си заклучила за мене ама сите погрешно.Колку да не бидеш во заблуда ќе ти кажам дека ич кур не ме боли ни за тоа твојата партија ни за сдс нити па за некоја друга. Тоа колку сум образован е моја работа (ќе се изненадиш), а мафтањето со дипломи го сметам за особина на неспособни луѓе.
За крај,Крстева,да ти даде бато еден совет - откачи се од тоа партијата или барем пробај да не ги сваќаш толку озбилно тие работи,прошири си ги малку видиците и немој да си ставаш амови..:smir:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
Да ве прашам јас едно прашање:
До сега,кој бил надобар градоначалник на град Велес?
Значи,од сите досега,кој бил најдобар (ма колку и да не го бива,едноставно да бил подобар од другите)?
 
R

RAYTHEON23

Гостин
pa ne znam kolku samo neobrazovani luge ima i neznam so koi fakti go brani svojot fakt. Sepak mozam da vlezam vo duel samo so onoj koj sto e ramen na moite diskusii, odosno fakti. Jas ziveam kaj potokot kaj movceto AJDE DA NE BIDE LEVATA STRANA i da kazam iskreno, navistina nema nisto napraveno vo ovie 9 godini. Dali titanik barem edna otisol na javnite raspravi vo opstina koga se diskutira za budetot? dali vsusnost e zapoznat kako se rapsedeluvaat parite vo bucetot? Bas sakam da mi kaze koj proekt e napraven eve bas kaj mene sakam da znam mozebi ne gledam uvbavo kako sto gledaat sdsm? Partiski stav e na sdsm da kazuvaat deka nivnoto vladeenje e najdobro. Pa vie vasite partiski stavovi si gi pobivate. Vikate zosto da se gradi na nasata strana koga imalo cigani, a tokmu vie partiskite poslusnici na sdsm trcate po glasovite nivni i gi vrabotuvate vo derven? Ako ne e taka demantiraj me sepak titanik te rusam vo fakti veruvaj mi ni malku ne mozes so mene prosti mojata matrica taka razmisluva
a sto ocekuvas kaj potokot...zgradi..ili hotel kaj sabotnata voda(ovaj na jajce so mirisa) i uste edna rabota dali i gradonaacalnikot e vinoven za ramina???(koga tie luge bea predupredeni deka IMA EROZIJA na toa zemjiste)
veles e nisto drugo tuku impotenten p***s taka e sostojbata i sega nema so tuka-ni kocevski nitu nikoj drug tesko deka ke sredi..
pa mnogu ja pobunivte lokalnata samouprava so GOSPOD ami i mene moze vodovodot mi se rasipal PA SO??
kocevski e vinoven????

[FONT=&quot] Тротоари или леб за јадење..? [/FONT]​

[FONT=&quot]Ви го пракам ова писмо до вашиот медиум за тоа што ја гледам ситуацијава во нашиот град Велес и неможам никако да ја премолчам ова проблематика. Тоа што ме тера да се изкажам е моето прашање што ме мачи овие денови.Едноставно не можам да си објаснам до кој степен стаса размислувањето на граѓаните од Велес.[/FONT]
[FONT=&quot]Јас просто би се претставил како средношколец кој за среќа успеал да свати дека не е толку важна површинската слика и изглед од колку она што се крие под него.[/FONT]
[FONT=&quot]Како што се ближат локалните избори така се поактулна станува темата за изборот на нов градоначалник.Преку обична дискусија со граѓаните на Велес,можам да забележам дека луѓево се прилично задоволни.Но верувајте дека не значи дека оти претходниците на Аце Коцевски не направиле воопшто ништо па сегашниот што мрднал со прстот одалеку изгледа како тој да е најдобриот човек за таа позиција.[/FONT]
[FONT=&quot]Затоа се прашувам со што Аце Коцевски успеа да ги заслепе и заведе граѓаните на Велес.Дали поради многу фаленето површинско и неквалитетно шминкање на центарот на Велес ?Дали поради на таканаречените "фонтани" чија потрошувачка паѓа на грбот на невработените.Фонтани на кои се фрлија толку многу пари од кои градот би требало да има фонтани како во Лас Вегас. А не предизборна фонтана која што после еден месец почна да ја докажува својата неквалитетна градба.Јас лично се прашувам зошто почна да пропаѓа земјиштето на горниот дел од фонтата што излегува на улицата "Благој Горев".Па сироткиот мораше после еден месец да ја крпи својата неквалитетна фонтана.Но .."плукни залепи" не е решението за за таканаречениот модерен и културен изглед на Велес.Дали тоа значи дека неговата фонтана има краток рок на траење.Но да не должам многу околу таа фонтана ,како да божем само за неа Аце фрли толку пари.Треба ли да ги зпомонеме сите тротоари,сите споменици,сите фасади и тн. Да.. Не викам дека не е убаво да изгледа така еден град,но град каде што веке е доведено во ред прашањето за егсистенција на граѓаните.[/FONT]
[FONT=&quot] Зна4и поентата на ова писмо е дали Аце Коцевски ги има сватено кои се приоритетите на град Велес.Очигледно Не! Дали Аце Коцевски е љубител на фонтати и фасади.Или едноставно е човек без срце и малку милост.Дали граѓаните имаат сватено дека нас не ни требаат тротоари за боси да шетаме по нив?Дали има младината на Велес сватено дека џабе им се фонтани и клупи за да го трошат слободното време во шетанње,а имаат многу слободно време кога се невработени.[/FONT]
[FONT=&quot] Знам дека тој се крие зад изговорот дека отварањето на нови работни места не се во негови ингеренции.А дали затворањето на работни места пак спага во негова надлежност.Како што гледам тој мисли ДА.[/FONT]
[FONT=&quot] Јас се прашувам што му требаше да го подржува затворањето на топилницата и нејзиното рестартирање.Знам дека топилницата нанесуваше голема штета,но знам исто така и колку многу велешки семејства добиваа парче леб токму од топилницата.Загадувањето воопшто не беше изговор да се затвора топилницата,затоа што за тоа загадување има решение.Типичен пример е лондонската топилница што се наога во неговиот центар.На Лондон таа фабрика не му смета затоа што на нејзините оџаци се поставени современи филтри.Што тоа би требало да значи дека Аце Коцевски не го интересира што затвора работни места, туку го интересира да исгради фонтана, тротоари,коњи и тн.Зошто тој можеше да издвои средтсва за сминкањето на центарот а неможеше да издвои за филтри на топилницата?[/FONT]
[FONT=&quot] Повторно ке кажам дека сум свесен за штетните последици на фабриката. Но да го прашам јас градоначалникот дали е свесен колку фамилии останаа на улица?Колку мајки и татковци останаа бес плата?Колку семејства сега живеат само од минималната пензија да старите во фамилијата?Колку луѓе само останаа со сериозни психички растројства поради немаштијата и сиромаштијата?Колку само деца останаа без родители по тешките срцеви удари поради немањето пари за да сврзат месец со месец?А пак ич да на се запрашуваме која иднина и преспектива ја имаат младите во такви семејства.Живот исполнет со немаштија,домашни проблеми и нервози и немање средства за понатамошно образовование.Која иднина би ја имале тие деца...?[/FONT]
[FONT=&quot] Но ете сепак на нашиот градоначалник му е поважен изгледот ,отколку страдањата на семејствата, жртви од затворањето на топлиницата.А главен иницијатор со силна подршка на протестите беше токму тој..[/FONT]
[FONT=&quot] Јас лично ја осетив на своја кожа таа негова немилсрдност и затоа не можам да сватам на која основа граганите на Велес повторно би му дале подршка.Затоа еден совет до граганите на Велес : свестете се и погледнете што му потребно на градот Велес .Тротоари или леб за јадење?[/FONT]



до : tanja sk

тања срце може си постара.. може со пообразована..но без навреда немаш никаква конекција со народот и нивните потреби..затоа пропаднавте...знам дека е тесшко но мора да се збогуваме ...без лутење нели?..иди созреј ...продолжуваат преродбите не можеме да ве 4екаме ...:baeh::baeh::baeh::baeh::baeh:...
ne mu treba nitu ednoto nitu drugoto-TUKU TOA STO MU TREBA na sekoj grad(novi rabotni mesta) ama gradonacalnikot tuka ne moze nisto i on e impotenten tuka a za ovaa konekcija so narodot-zarem MARSOVCI ili STOKA ima vo veles(da mi prostis-POSEBNI POTREBI):smir:
 
А

Адриано

Гостин
:pos2: Абе не дека не те дочитав,ама не бев баш сигурен дека сум те разбрал..Ама уште не ми е јасно како одредија која е лева,која е десна страна :pos2:
Тоа е одредено со географски не е одредено од маалски муабет!
лево од река вардар десно од река вардар!
ама ти изгледа плејстејшн играше овоа кога се учеше!
и понамалку со навредите на темава не би сакал да добие катанец или некој да фати банче!:smir:

а што е со спортот во велес?
се сеќава некој кога последен пат од општината се одвоија пари?
најголемиот клуб Борец пропадна а Мартолци оди напред коинциденција или???
се сеќавам ланската сезона или прекланската борец игра со мартолци коце си седи на трибините и навива за мартолци пцуе по борец како некое мало дете!
кога му се сврте публиката него да го пцуе само си стана си се качи горе во железната кабина и си ја догледа утакмицата продолжувајки да фрла лушпи од сончоглед надолу!
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
koj apsurd ti se molam em nesposoben em devet godini na vlast vo veles, so kazuva toa deka bil sposoben i rajata go glasala, i ne samo mal del od rajata tuku mnozinstvoto i gi dobival izborite...aj bidete mi pozdraveni koceski use eden mandata :):smir::smir:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
23
Поени од реакции
3
pa ne znam be titanik koj e zabegan go koristam tvojov recnik za da se simnam na tvoe nivo za da me razberes oti ocigledno zabelezuvam deka pojma nemas za sto jas pisuvam, za obrazovanieto za tebe ic ne mi e gajle toa ti se gleda vo nacinot na izrazuvawe, pa zatoa bev primorana da se simnuvam na tove nivo. Kolku za informacija javnite raspravi se za graganite, i za toa sto graganite skaat za narednata godina ama ocigledno ti si malku prsot i ne gi rabiras tie raboti. Pa neznam bas za voa partiskive vojnici nekako spored tvjot nacin na odnesuvanje poveke me potsetuvas na onie ulicarite so prefrlaat a neznaat za sto fsusnost prefrlaat. tOLKU SI SIROMASEN VO TVOJOT RECNIK I VO TVOITE FAKTI STO NE MOZES DA MI VARTIS NA TAA OSNOVA PA MISLIS DEKA AJ EVE SEGA KE JA IZVREGAM. ISKRENO NE DEBATIRAJ SO MENE OTI SE GLEDA DEKA SI NAVISTINA SIORMASEN VO TVOITE POZNAVAJA A I PLUS TOA KOGA GO BRANIS ACE KOCEVSKI BAREM IMAJ DOKAZI TOGAS MOZE DA DISKUTIRAM SO TEBE

dobro pa tebe koj di go dal pravoto da komentiras za potokot. Dali ti znaes sto ima tamu i nacelata taa strana. Sto mesas babi izabi. Koja sabotna cesma, koja ramina. Jas koga zboruvam za ovoj del zboruvam za celiot a ne selektivno. Prvin informiraj se za strukturata a posle davaj komentari. Ne znam tebe koj ti e filmot pa sega izmisluvas raboti razmisli malku ne tresi gluposti i razmisli malku sto se podrazbita pod najdobra opstina i razmisli malku. Jas ne zboruvam za nekoi mali sitni raboti ama si bil prost zboruvam za poglemi infrastrukturni proekti. A za ramina toa e dolg proces a ako ne si celosno zapoznat ne trsi gluposti barem da ne ti se smeat onie sto malku poveke se rabiraat vo toa komentiraj nesto sto ti e poznato moj sovet. Koga mi repliciras ne mi repliciraj so nekoi bezbvezalni raboti sto ne fakaat mesto.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
pa ne znam be titanik koj e zabegan go koristam tvojov recnik za da se simnam na tvoe nivo za da me razberes oti ocigledno zabelezuvam deka pojma nemas za sto jas pisuvam, za obrazovanieto za tebe ic ne mi e gajle toa ti se gleda vo nacinot na izrazuvawe, pa zatoa bev primorana da se simnuvam na tove nivo. Kolku za informacija javnite raspravi se za graganite, i za toa sto graganite skaat za narednata godina ama ocigledno ti si malku prsot i ne gi rabiras tie raboti. Pa neznam bas za voa partiskive vojnici nekako spored tvjot nacin na odnesuvanje poveke me potsetuvas na onie ulicarite so prefrlaat a neznaat za sto fsusnost prefrlaat. tOLKU SI SIROMASEN VO TVOJOT RECNIK I VO TVOITE FAKTI STO NE MOZES DA MI VARTIS NA TAA OSNOVA PA MISLIS DEKA AJ EVE SEGA KE JA IZVREGAM. ISKRENO NE DEBATIRAJ SO MENE OTI SE GLEDA DEKA SI NAVISTINA SIORMASEN VO TVOITE POZNAVAJA A I PLUS TOA KOGA GO BRANIS ACE KOCEVSKI BAREM IMAJ DOKAZI TOGAS MOZE DA DISKUTIRAM SO TEBE

dobro pa tebe koj di go dal pravoto da komentiras za potokot. Dali ti znaes sto ima tamu i nacelata taa strana. Sto mesas babi izabi. Koja sabotna cesma, koja ramina. Jas koga zboruvam za ovoj del zboruvam za celiot a ne selektivno. Prvin informiraj se za strukturata a posle davaj komentari. Ne znam tebe koj ti e filmot pa sega izmisluvas raboti razmisli malku ne tresi gluposti i razmisli malku sto se podrazbita pod najdobra opstina i razmisli malku. Jas ne zboruvam za nekoi mali sitni raboti ama si bil prost zboruvam za poglemi infrastrukturni proekti. A za ramina toa e dolg proces a ako ne si celosno zapoznat ne trsi gluposti barem da ne ti se smeat onie sto malku poveke se rabiraat vo toa komentiraj nesto sto ti e poznato moj sovet. Koga mi repliciras ne mi repliciraj so nekoi bezbvezalni raboti sto ne fakaat mesto.
Ако мислиш дека сум сакал да те извреѓам,грешка си, немав таква намера ама џабе е да ти објаснувам ,толку ти го испрале мозокот у тоа партијата што не гледаш подалеку од носот.
А со заклучоциве дека сум прост,уличар и дека не ги разбирам работите покажуваш преголема ароганција и самобендисаност за некој што сака да пласира став,ама мора да признаам дека успеваш да ме насмееш..

А какви докази сакаш за А.К?За тоа дека направил за градот 100 пати повеќе од сите претходни градоначалници заедно?За тоа дека досега сме немале подобар градоначалник од него?Па тие работи се факти,што не може да ги види само оној што не сака.
Сето тоа не значи дека не може и подобро и дека некој од другите кандидати не е подобар од него,и дека нема да направи и повеќе од него, ама не треба да му се оспорува на човекот тоа што го досега го направи.
Само, ако очекуваш поголеми инфаструктурни проекти во потокот,ќе се начекаш.

Крстева,бранејки ги партиските ставови премногу лесно делиш квалификации на луѓе шо не се слагаат со твоето мислење ( прости,уличари,необразовани,уфилмани),заборавајки притоа дека тоа не се виртуелни ликови туку луѓе за кои постои голема веројатност да ги познаваш во живо.Незнам шо добиваш и шо очекуваш од партијата за твојата активност ама шо и да е погледни се во огледало,види во што се претвараш и размисли дали вреди - уште еден бесплатен совет од бато..:smir::smir:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
:pos2: Абе не дека не те дочитав,ама не бев баш сигурен дека сум те разбрал..Ама уште не ми е јасно како одредија која е лева,која е десна страна :pos2:
па арно рече adriano да одеше на училиште ке знаеше која е лева а која десна.
а што е со спортот во велес?
се сеќава некој кога последен пат од општината се одвоија пари?
најголемиот клуб Борец пропадна а Мартолци оди напред коинциденција или???
Аdriano, знаејки дека А.К. е од мартолци и не е коинциденција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom