До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

А

Адриано

Гостин
hahahhahahahahaha pred eden mesec i sekoja sednica na sovetot
ALI STETA MOZE NEGLEDAS TELEVIZIJA --PA I ZA TOA ACE TI E KRIV
изгледа со право не те пуштаат оддома па затоа сите телевизии напамет ги знаеш!
п.с.Советот не е место за давање отчет пред народот туку на прес конференција на градоначалникот ама нажалост коце тротоарчето незнае што е тоа камера а не па прес-конференција!
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Па не е човекот како вас а да троши народни пари за да се саморекламира
Седниците на советот се најрепрезентативното место за отчет пред граѓаните
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Navisitna ste zadoeni od toa stabot na vmreto,pa samo napagate neargumentrirano.
jas se uste ne sum sretnala da kazete koj e toj goran petrov i sto napravi za vasiot grad.
Da i samite znaete deka nisto goran petrov ne napravi za Veles.
 

igorsz

zdr@vkoffski
Член од
16 февруари 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
почитувано девојче од Скопје

Почитувано девојче од Скопје...Немој да паламудиш многу. Јас работев со НВО секторот во градот и се откажав заради твојот и за жал мој градоначалник. Знам кај одат парите од сметките за вода, знам кај одат парите од проектите на Министерството за култура кое поддржува културни манифестации и знам како се работи НВО секторот у градов.
Тој твојот градоначалник ако беше транспарентен и отчетен ќе дадеше извештај за фонтаната шо ја напраи од мојата, твојата и сечија сметка за вода. Ако беше заинтересиран за соработка со НВО секторот ќе одредеше услови и критериуми за користење на просториите на НВО центарот. Ако ги сакаше младите ќе ставеше интернет по школите наместо во пензионерскиот дом (младите немаат право на глас). Ако ја сакаше културата ќе сакаше и изградба на театар (а не да чека на Владата па после да критикува за темпото на работа), и ќе го оставеше да функционира пионерскиот дом.
Од такви изметојадци како тебе ми се повраќа оти само пролеваат фекалии низ форумиве без факти... Ај фаќај патот.
поздрав Игор Здравковски (близнакот) од Велес
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
24
Поени од реакции
4
hehhehehhehehhee znaci od komunjarive mozes se i sesto da procitas znaCI upotrebuvate tolku dolni zborovi cccc nemozam da ve smislam a ne pak da dozvolime pak vie da dojdete na vlast kako grcine ste isti cccc nemozam da se pomiram so faktot deka seuste postojat vakvi luge kako vas sramota golema

hmmm nemozam da zboruvam za gospodinov ace kocevski a da ne ja vmesam i levata strana na gradov
Mislam deka i ne vredi da se diskutira za negovata rabota sto tolku mnogu NE napravi za gradov cudo nekoe
Sinoka si idam so kola od patot od kaj kosturnica do bogdan karakostev i najdov uste mnogu pricini zosto ne sum za ace kocevski
kako 1vo bi zemala da zboruvam za patot
patot ne lici na nisto,kockata od samite godisni vremija,dozd,sneg + 50 stepeni letno,vreme se deformirala i e tolku na loso nivo sto veke nemoze ni da se odi (mnogu mi e krivo site fleknici na stiklite mi padnaa :() patot ne lici na nisto ridce dolce vo nekoe selo veruvajte e milioni pati poubavo
2ra rabota so ja zabelezav a sto mu ja naogam za primedba na gospodinot ace kocevski e toa sto vo gradov napravi na milion mesta lulaski klackalki se i sesto a tuka kaj nas ima mesto a ne pravi so nasive deca od tuka neznaat li da se lulaat?
posle isto sakam da gi napomnam i klupite...Zosto kaj nas ne namesti klupi?
Ja neznam kako nema da mu bide sram da dojde i da drzi mitinzi na nasava strana
ke go mavame so kamenja zimi se :)
Mislam deka na seto ova od mene napisano gospodata Komunjari bi rekle "poradi terenski nepriliki levata strana ne e napravena"....kade be nie telinja li sme tuka?
Nie neli znaeme so moze a so nemoze?nie sme svesni za seta rabota deka sme na visoko ..No znaeme i deka na Ace Kocevski ne mu e gajle za ovaa strana...Vazno on si go napravi patot od opstina do kaj nego doma pa za drugoto ne mu e gajle......Epa zatoa i ke si go ispratime na 22 mart od opstina do doma...ke mu napravime edna cest sveceno ke go ispratime :)Ke mu napravime cest ne poradi negovata rabota so sto doprinel za gradot tuku za negovoto zaminuvanje i ostavanje na lokalnata vlast na eden pameten,dobar i mnogu "glasna"bukva (ova e za tanja sk-da ne zboruva za goran petrov oti nema poima kakov covek e toj)...Taka da drugari mozeme da pocneme da ja organizirame ceremonijata narecena ZBOGUM ACE TROTOARCE.....da zivee vmro-dpmne,da zivee MAkedonija,Da zivee Veles

i uste nesto d ai kazma na tanja sk
vmreto?Taka vo grcija ili vo Srbija tuka vo Makedonija kaj nas se vika VMRO-DPMNE

more ke ima da ve naucime himnata na VMRO daja peete kako oce nas komunjari edni :):):)
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Пет кандидати за градоначалник ќе го трчаат политичкиот маратон на претстојните локални избори во Велес. Освен актуелниот татко на градот Аце Коцевски, кандидиран од коалицијата ЛДП и СДСМ, во изборната трка ќе се вклучат и актуелниот пратеник Горан Петров зад кого стои владеачката партија ВМРО ДПМНЕ, Томислав Крстиќ како кандидат на Сојузот на Титови леви сили, Лазо Игнатов кандидиран од Социјал демократската унија и Невзат Муаремовски од ДУИ.
Во исто време велешани ќе имаат можност да избираат членови на Советот на општината од предложени 10 советнички листи.
Избор ќе им бидат една листа со независни кандидати за советници предводена од актуелниот член на Советот на општината Блажо Атанасов како и девет со кандидати на политичките партии Социјал демократската унија, Новата социјал демократска партија, Нова демократија, СДСМ и ЛДП, ВМРО - НП, Сојуз на Титови леви сили, ПОДЕМ, ВМРО ДПМНЕ и ДУИ.
Рокот за пријавување на кандидатите за градоначалник и за членови на Советот на општината заврши синоќа на полноќ.
Според Општинската изборна комисија на општина Велес ова се конечните и официјални кандидатури на политичките партии и независните кандидати кои ќе учествуваат на претстојните четврти локални избори закажани 22 март, годинава.
Тогаш правото на избор ќе го користат вкупно 45.586 граѓани, жители на општина Велес.




Подобар избор од Томислав Крстиќ и неможело да им се понуди на Велешани! Додуша малце ја згрешил партијата, ама пак познавајќи го кандидатов не верувам дека ќе застапува нечии партиски ставови.Единствен човек кој нема никакви политички хипотеки позади него од досега понудените кандидати,на сето ова мислам дека најголем адут му е искреноста и чесноста, а чесните луѓе кај нас завршуваат како стечајци ,бидејќи не им одговаарат ниту на едните ниту пак на другите досегашни властодржци! Инаку Томислав е поранешен директор на Лозар , каде поради нечии политики го напушти ,за потоа да премине во некогашно ЕВТ ,каде што работеше со успех ,се до пропаѓањето на ЕВТ од кои причини пропадна ЕВТ веќе ви е јасно,премина во Богданци и денес е стечаец!


Значи нема да направите грешка ако гласот го дадете за Томислав Крстиќ!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
Bilo koja strana da ja fatis, bilo po koj od naselenite ridovi niz Veles da probas da pomines,isporonet cement,rastrakani kocki, dupki, ako vrne => kal... se se sveduva na istiot rezultat: kolite ni se iskrsija, a pa za stilkite i da ne spomnuvam ... znaci dodeka da se spustis do "centar" kje se iskasapime... kako da gi gledame i da uzivame vo fontanite koga od modricite ne mozeme ni na klupite da sedneme??
Dosta bese :nenene: ( 9 godini se vekje predolg period za nevrsenje na fukncijata, sramota!!!)
Osvestete se lugje za kogo glasate!
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
Инаку Томислав е поранешен директор на Лозар , каде поради нечии политики го напушти ,за потоа да премине во некогашно ЕВТ ,каде што работеше со успех ,се до пропаѓањето на ЕВТ од кои причини пропадна ЕВТ веќе ви е јасно,премина во Богданци и денес е стечаец!

Значи нема да направите грешка ако гласот го дадете за Томислав Крстиќ!
Мене пак ми изгледа како да е тежок баксуз. :)
 
Член од
12 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
1
hehhehehhehehhee znaci od komunjarive mozes se i sesto da procitas znaCI upotrebuvate tolku dolni zborovi cccc nemozam da ve smislam a ne pak da dozvolime pak vie da dojdete na vlast kako grcine ste isti cccc nemozam da se pomiram so faktot deka seuste postojat vakvi luge kako vas sramota golema

hmmm nemozam da zboruvam za gospodinov ace kocevski a da ne ja vmesam i levata strana na gradov
Mislam deka i ne vredi da se diskutira za negovata rabota sto tolku mnogu NE napravi za gradov cudo nekoe
Sinoka si idam so kola od patot od kaj kosturnica do bogdan karakostev i najdov uste mnogu pricini zosto ne sum za ace kocevski
kako 1vo bi zemala da zboruvam za patot
patot ne lici na nisto,kockata od samite godisni vremija,dozd,sneg + 50 stepeni letno,vreme se deformirala i e tolku na loso nivo sto veke nemoze ni da se odi (mnogu mi e krivo site fleknici na stiklite mi padnaa :() patot ne lici na nisto ridce dolce vo nekoe selo veruvajte e milioni pati poubavo
2ra rabota so ja zabelezav a sto mu ja naogam za primedba na gospodinot ace kocevski e toa sto vo gradov napravi na milion mesta lulaski klackalki se i sesto a tuka kaj nas ima mesto a ne pravi so nasive deca od tuka neznaat li da se lulaat?
posle isto sakam da gi napomnam i klupite...Zosto kaj nas ne namesti klupi?
Ja neznam kako nema da mu bide sram da dojde i da drzi mitinzi na nasava strana
ke go mavame so kamenja zimi se :)
Mislam deka na seto ova od mene napisano gospodata Komunjari bi rekle "poradi terenski nepriliki levata strana ne e napravena"....kade be nie telinja li sme tuka?
Nie neli znaeme so moze a so nemoze?nie sme svesni za seta rabota deka sme na visoko ..No znaeme i deka na Ace Kocevski ne mu e gajle za ovaa strana...Vazno on si go napravi patot od opstina do kaj nego doma pa za drugoto ne mu e gajle......Epa zatoa i ke si go ispratime na 22 mart od opstina do doma...ke mu napravime edna cest sveceno ke go ispratime :)Ke mu napravime cest ne poradi negovata rabota so sto doprinel za gradot tuku za negovoto zaminuvanje i ostavanje na lokalnata vlast na eden pameten,dobar i mnogu "glasna"bukva (ova e za tanja sk-da ne zboruva za goran petrov oti nema poima kakov covek e toj)...Taka da drugari mozeme da pocneme da ja organizirame ceremonijata narecena ZBOGUM ACE TROTOARCE.....da zivee vmro-dpmne,da zivee MAkedonija,Da zivee Veles

i uste nesto d ai kazma na tanja sk
vmreto?Taka vo grcija ili vo Srbija tuka vo Makedonija kaj nas se vika VMRO-DPMNE

more ke ima da ve naucime himnata na VMRO daja peete kako oce nas komunjari edni :):):)
Aј те молам болдираниве зборови објасни ми ги. Каква врска кажи ми има комунизмот со СДСМ ??? Ако СДСМ се комунисти, тогаш ВМРО - ДПМНЕ се бугари ? Според твоето толкување така испаѓа работава...
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Aј те молам болдираниве зборови објасни ми ги. Каква врска кажи ми има комунизмот со СДСМ ??? Ако СДСМ се комунисти, тогаш ВМРО - ДПМНЕ се бугари ? Според твоето толкување така испаѓа работава...
Се согласувам до некаде со твојов коментар , а не ми е јасно каква споредба може да се прави помеѓу луге кои поддржуваат политички систем -комуњари , и народ -бугари.Се согласувам околу констатацијата дека СДС не е комуњарска партија , а и не може да биде тоа е просто преголем комплимент за група хоштаплери кои од минатиот систем ја имаат просто украдено инфраструктурата од СКМ која пак е изградена од парите на целиот народ.Другата пак страна ДПМНЕ ,си има сличен парадокс , го носи името ВМРО кое е и створено за борба против душманите на македонците , а овие пак се побратимија со терористите , уште само Грујо да направи и еден сунет пред тв камерите во знак на почит према учките.
Поентата ми е да не се вреѓате и очи да вадите за такви ,никакви, партии кои ги имаме во МК , змија да те апне или магаре да ти го бапне ,СДС-ВМРО.Па изволте , бирајте :helou:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
Jas ova od dvajca trojca luge od forumov sto go gledame i toa se.Pa nikoj drug ne se pozalil od Kocevski, nema potreba delata kazuvaat se.
Svesni li ste deka Veles so vasiov gradonacalnik Kocevski e broj 1 vo RM????
Ili i pokraj toa so nareddba od stabot na vmreto povtrono pisuvate nekoi raboti sto nemaat smisla.
Pa treba da glasate za proveren covek, a ne za onoj Goran Petrov koj sto neznaete ni kako lici.

poveli na ziveenje vo Veles, eve kje ti ottstapi nekoj mesto vo Ramina...pa kje vidime dali tvojot br.1 kje ostane br.1
a kolku za informacija: laga e deka Ace K. e na toa mesto..najdobra opstina vo RM e Valandovo
Dosta bese...vreme e za promena i da mu se dade sansa na drug, a bidejkji e od VMRO- DPMNE nesomneno e deka kje bide vreden i uspesen gradonacalnik :)
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
hehhehehhehehhee znaci od komunjarive mozes se i sesto da procitas znaCI upotrebuvate tolku dolni zborovi cccc nemozam da ve smislam a ne pak da dozvolime pak vie da dojdete na vlast kako grcine ste isti cccc nemozam da se pomiram so faktot deka seuste postojat vakvi luge kako vas sramota golema

hmmm nemozam da zboruvam za gospodinov ace kocevski a da ne ja vmesam i levata strana na gradov
Mislam deka i ne vredi da se diskutira za negovata rabota sto tolku mnogu NE napravi za gradov cudo nekoe
Sinoka si idam so kola od patot od kaj kosturnica do bogdan karakostev i najdov uste mnogu pricini zosto ne sum za ace kocevski
kako 1vo bi zemala da zboruvam za patot
patot ne lici na nisto,kockata od samite godisni vremija,dozd,sneg + 50 stepeni letno,vreme se deformirala i e tolku na loso nivo sto veke nemoze ni da se odi (mnogu mi e krivo site fleknici na stiklite mi padnaa :() patot ne lici na nisto ridce dolce vo nekoe selo veruvajte e milioni pati poubavo
2ra rabota so ja zabelezav a sto mu ja naogam za primedba na gospodinot ace kocevski e toa sto vo gradov napravi na milion mesta lulaski klackalki se i sesto a tuka kaj nas ima mesto a ne pravi so nasive deca od tuka neznaat li da se lulaat?
posle isto sakam da gi napomnam i klupite...Zosto kaj nas ne namesti klupi?
Ja neznam kako nema da mu bide sram da dojde i da drzi mitinzi na nasava strana
ke go mavame so kamenja zimi se :)
Mislam deka na seto ova od mene napisano gospodata Komunjari bi rekle "poradi terenski nepriliki levata strana ne e napravena"....kade be nie telinja li sme tuka?
Nie neli znaeme so moze a so nemoze?nie sme svesni za seta rabota deka sme na visoko ..No znaeme i deka na Ace Kocevski ne mu e gajle za ovaa strana...Vazno on si go napravi patot od opstina do kaj nego doma pa za drugoto ne mu e gajle......Epa zatoa i ke si go ispratime na 22 mart od opstina do doma...ke mu napravime edna cest sveceno ke go ispratime :)Ke mu napravime cest ne poradi negovata rabota so sto doprinel za gradot tuku za negovoto zaminuvanje i ostavanje na lokalnata vlast na eden pameten,dobar i mnogu "glasna"bukva (ova e za tanja sk-da ne zboruva za goran petrov oti nema poima kakov covek e toj)...Taka da drugari mozeme da pocneme da ja organizirame ceremonijata narecena ZBOGUM ACE TROTOARCE.....da zivee vmro-dpmne,da zivee MAkedonija,Da zivee Veles

i uste nesto d ai kazma na tanja sk
vmreto?Taka vo grcija ili vo Srbija tuka vo Makedonija kaj nas se vika VMRO-DPMNE

more ke ima da ve naucime himnata na VMRO daja peete kako oce nas komunjari edni :):):)
Oh bre, kaj se videlo devojce od 16 godini da rasprava za politika.
Isfrli toa ocajot i prezirot koj ocigledno ti e nametnat od partijata kade sto si zacleneta i pocni da go zivees zivotot, ei bree.
Devojce od 16 godini olicetvorenie na nevinost,ubavina i srekja, a ona politicarka :tapp:. more krivi se roditelite samo, nikoj drug.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Milena, Milena pa tolku mnogu si prosta sto ni samata ne si svesna!!!
Pa ednas zboris ne si u partija,drug pat deka si vo vmreto,zemi setaj neka ne te zadojuvaat so gluposti ovie bulgarive.
Devojce zemi setaj vo najubava vozrast si,a ne da te zamajuvaat.pa posle da se kaes!!!
Jas se uste cekam odgovor koj e toj goran petrov i za sto se pogrzil za vasiot grad kako pretstvanik od Veles vo parlamentot.

Samo toa ti zborele deka ovie od SDSM se komunjari,ako i sirota neams poima sto se podrazbira pod toj poim.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Мене пак ми изгледа како да е тежок баксуз. :)
Зошто нас македонците ни сметаат чесни луѓе како на пример Томислав Крстиќ, па мораме да ги нарекуваме Баксузи. Го познавам човекот пошто ми е комшија и цел живот е со крстот на челото затоа остана стечаец а има знаење вонего и треба да се искористи,јас така мислам што не значи дека е правилно.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Мене пак ми изгледа како да е тежок баксуз. :)

Може да се рече и дека е баксуз,ама ја повеќе би рекол дека е премногу чесен за да игра нечии игри ,и нели денес златно правило е ако не сакаш да играш како ќе ти свират ќе си напуштиш работно место.Инаку вистинска штета е за поранешните влади а и сегашнава ,што овој човек не доби некоја функција во министерство за земјоделие ,јас сеуште немам сретнато човек кој повеќе се разбира во аграрот од Томислав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom