До и Од модераторот на подфорум Религија

Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
Целта е да се заборави тоа „осетливост“ во врска со религиите, бидејќи тоа создава фанатици кои во иднина нема да прават ништо добро исто како и во минатото! Осетливо било и ќе се молчи... тоа треба да те натера да истражуваш и знаеш повеќе...
Затоа треба да се дискутира, но да се знае за нештата, да се чита и она што не ни се допаѓа - а тоа, ретко го прави некој.
Целта не е некој да стане христијанин, муслиман или не знам што... или да мериме фалуси чии богови подобро маваат громови!!!

Знам дека е сарказам и освен сарказам друго не нудиш.
Тоа мислиш дека е во ред во однос на религиите? Тоа не е осетливо? Подобро е сарказам отколку реално да кажеш што и како мислиш и зошто за нештата поврзани со било кое учење?

Ете ова ти се детски муабети. :)
:facepalm:

Опет изнатреска глупости. Три дена и ноќи ќе ми треба да те оправам.

П.С. Не ме замарај по ПП те молам.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.658
Поени од реакции
11.689
Тоа што се фати сам во замката на своите размисли за да се одбраниш зошто не пишуваш, нормално дека се глупости за тебе. Кај смееш да признаеш дека немаш познавање за нештата на подфорумов религија? Се загрижи ти дали христијаните, муслиманите или Телемитите ќе се навредат од твоите тешки вистини во врска со учењата...
Ај што те гледам чуден...

Следен сарказам од твоја страна на било која тема, ќе добиваш казнени, бидејќи не сакаме да ги навредиме религиите! Како што и самиот кажа!
Ете, не се заморуваме повеќе со тебе. Нема поента за тоа нели...
И секој го охрабрувам да пријавува сарказам во било која форма за осетливи религиозни теми на подфорумов. :)

P.S. Кога ти нема да заморуваш со смајлиња, тогаш нема ниту пп :)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.658
Поени од реакции
11.689
Колеги :)

Ве оставам сами во дискусиите низ подфорумот Религија, низ старите или некои идни нови теми. Јас се повлекувам од дискусиите (минати, сегашни и идни).
Гледајте да го држите нивото на подфорумот, без навреди и офтопици по темите бидејќи некому по некоја логика не му се допаѓа некоја тема :)

Пријавувајте што сметате дека е за пријавување како навреда или офтопик и ќе решаваме дипломатски и безболно...

Се читаме секако ;)
 

alf

Член од
28 јануари 2010
Мислења
1.506
Поени од реакции
1.068
Колеги :)

Ве оставам сами во дискусиите низ подфорумот Религија, низ старите или некои идни нови теми. Јас се повлекувам од дискусиите (минати, сегашни и идни).
Гледајте да го држите нивото на подфорумот, без навреди и офтопици по темите бидејќи некому по некоја логика не му се допаѓа некоја тема :)

Пријавувајте што сметате дека е за пријавување како навреда или офтопик и ќе решаваме дипломатски и безболно...

Се читаме секако ;)
???? :eek:
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Колеги :)

Ве оставам сами во дискусиите низ подфорумот Религија, низ старите или некои идни нови теми. Јас се повлекувам од дискусиите (минати, сегашни и идни).
Гледајте да го држите нивото на подфорумот, без навреди и офтопици по темите бидејќи некому по некоја логика не му се допаѓа некоја тема :)

Пријавувајте што сметате дека е за пријавување како навреда или офтопик и ќе решаваме дипломатски и безболно...

Се читаме секако ;)
Ти посакувам да најдеш мир, со оваа одлука си чекор поблиску до тоа!
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.658
Поени од реакции
11.689
Ти посакувам да најдеш мир, со оваа одлука си чекор поблиску до тоа!
Туку така пресуди дека немам мир па ми посака да барам и најдам мир... Чудаци...
Мир се има, без мир не може да се управува, така велат овие кинезиве :)

Оди сега, дискутирај на подфорумов и не греши душа... мир со тебе :)
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Туку така пресуди дека немам мир па ми посака да барам и најдам мир... Чудаци...
Мир се има, без мир не може да се управува, така велат овие кинезиве :)

Оди сега, дискутирај на подфорумов и не греши душа... мир со тебе :)
Многу се објаснуваше на долго и широко со секакви овде, далеку е тоа од мир. Имам видено неколку со мир во себе, нив ни муабет не им се прај не па да модерираат на форум. Ќе биде. :)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.658
Поени од реакции
11.689
Многу се објаснуваше на долго и широко со секакви овде, далеку е тоа од мир. Имам видено неколку со мир во себе, нив ни муабет не им се прај не па да модерираат на форум. Ќе биде. :)
Зошто да не? Има ли поубаво од надолго и нашироко објаснување секму... Како тоа лесно пресудувате за кој што е мир што не ... :) Ама ок, ќе биде... сеуште по старо туркате, со стари идеи...
Потешко е муабет да направиш саглам, а да не ти се наруши мирот, отколку да модерираш тука, онака информативно да знаеш.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Има ли поубаво од надолго и нашироко објаснување секму..
Има, да гледаш во природата, јато птици, пољана во прекрасни бои, пчелките од цвет на цвет, шарени пеперутки во постојан танц со ветрот, иако е зима, затвори ги очите, сети се на мирисот, замисли на пољаната нема мрежа, не може да се објаснуваш на долго и широко по форуми и соушлс, целото внимание ти е на рајската градина и таа прекрасна симфонија. Па ги отвараш очите и со тоа чувство на припадност чекориш низ светот, и во најтмурната зима гледаш убавина. Ќе биде, битно го направи првиот чекор!
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Најголемиот мир е во немирот мај френдс, мечот е у мирување кога се кова....така да порачам и јас нешто, ковајте се и бидете мирни?
Тоа е веќе - се играме, со радоста на детето за животот?
 
Член од
17 декември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
10
Држете се до темите, дебатирајте, разменувајте мислења - така се дознава повеќе :)
Се извинувам,во иднина ќе бидам пример за коректност на новите форумџии.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.658
Поени од реакции
11.689
Се извинувам,во иднина ќе бидам пример за коректност на новите форумџии.
Сарказам и се останато - е бесцелност. Откачи се од мене, уживај во форумот (има бесконечно теми, подфоруми) - не мора да дискутираме и да се расправаме за било што меѓу себе (сигурно си некој стар член со ново корисничко име - тоа е забрането со правилата на форумов)... бесцелно е тоа уште повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom