"Достава" на Пици

Jam

Член од
12 јануари 2015
Мислења
46
Поени од реакции
41
Пиците во Доминос се полни со адитиви кои се штетни по здравјето, а и цените им се ненормални, има пицерии као што се Јакомо, Мамма миа, и др, кои се со достава и се поефтини.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
ај мала помош. знае ли некој од која пицерија е купонов? нарачав еднаш, супер пица, арно ама заборавив која е. а на нив не напишале...

 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
ај мала помош. знае ли некој од која пицерија е купонов? нарачав еднаш, супер пица, арно ама заборавив која е. а на нив не напишале...

Бастион? Пица Егнати(ј)а? Џакомо не верувам да е, имам 8 вакви од Џакомо ама поразлични се. Ако ми текне уште на некоја ќе ти пишам ваљда ќе ти текне :)
Оно додуша и по нетов се рекламираат, али ме мрзи да барам. Едино од овие шо ти ги набројав имав купони ама кој ти се сеќава како изгледаа ... :D
 
Последно уредено:

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
и јас барав пред да пишам, ама не најдов. Бастион не е, иам од нив, други се. ниту пак Џакомо. од Егнатиа исто не е, пред некој ден кај другарче се нарачуваше од таму и не се со сигурност.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
и јас барав пред да пишам, ама не најдов. Бастион не е, иам од нив, други се. ниту пак Џакомо. од Егнатиа исто не е, пред некој ден кај другарче се нарачуваше од таму и не се со сигурност.
Пица 5 провери?
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.017
Јас нарачувам или од Портофино или Мама Италијана. Од двете сум задоволен. Брзина, вкус, цена.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Jam
И

Име И Презиме

Гостин
Пицерија Јакомо, убави и вкусни пици а доставата коректна и на време
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.556
mama italiana do 40-50 denari poskapuvanje na pici u novoto meni, pozdrav i sve najubavo.[DOUBLEPOST=1543082027][/DOUBLEPOST]
Kazete nekoja predobra pizza dostava sto raboti sabota do 00.00?
Jakomo, vcera 45 min mi rekoa ke cekam, dojdoa za 25, ali zavisi i od mestoto kade sto zivees, centar obicno brzi se, za drugi lokacii gleam na pejdzot kaj niv dosta gi kritikuvale na vremeto. Bar odgovaraat na istite, valjda se popravile, za centar do sega nemaat nikakva utka.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
mama italiana do 40-50 denari poskapuvanje na pici u novoto meni, pozdrav i sve najubavo.[DOUBLEPOST=1543082027][/DOUBLEPOST]
Jakomo, vcera 45 min mi rekoa ke cekam, dojdoa za 25, ali zavisi i od mestoto kade sto zivees, centar obicno brzi se, za drugi lokacii gleam na pejdzot kaj niv dosta gi kritikuvale na vremeto. Bar odgovaraat na istite, valjda se popravile, za centar do sega nemaat nikakva utka.
Се правдаа у коментари дека им го поскапеле тестото, кашкавалот итн... Иако според мене имаат најдобра пица од овие што доставуаат сепак малце забегаа со цените.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
Domino's имаат најбоља пица со достава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom