"Достава" на Пици

Член од
9 јануари 2014
Мислења
50
Поени од реакции
63
Скоро сите што сум ги видел ресторани се рекламираат дека доставуваат пици низ ЦЕЛ ГРАД.
Се јавив на одприлика 11 ресотрани од кои никој не носи надвор од Центар.

Доминос не носи надвор од центар...
Пица Егнатиа не носат надвор од центар...

Пица Мама Италијана едно време носеа пица до кај мене, па после ми рекоа бидејки е далеку патот само фамилиарна е доставата па потоа ми рекоа 20 ден па ајде си реков можеби сум единствен па нека е 20 а сега па ми викаат 140 ден достава. Па куров ми со DHL да ја пракаа ќе беше поефтино, во Кисела Вода жиевам тоа е од прилика 3 километри од центар. До толку ли ке се у зиан, па знам едно 10-15 куки кои активно барат за пица навака и не добиваат бидејки никој нејке да прака.

И уште многу други кои се рекламирата како најфкусни пици со достава низ цел град а праќаат само 100 метри одалеченост од продавница.

Па сеа и гладен ќе останам, дајде линк/телефон барем некој што има муда да донесе пица до Кисела Вода.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Тешко дека Мама Италијана би побарале 140 достава до Кисела Вода! o_O Да не си грешка нешто?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Па не е само за пици и за други работи пр. Гиро. Повеќе ми се исплати од ибеј да нарачам нешто него ли од Гиро Мамас коа беше не знам дали уште постои. Нарачај у 1 за да стигне у 5.А, обично сите доставуваат али со доплата или одредена сума.
Не знаете вие каков проблем си имаме ние од Ѓорче :icon_lol:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
До толку ли ке се у зиан, па знам едно 10-15 куки кои активно барат за пица навака и не добиваат бидејки никој нејке да прака.

Па сеа и гладен ќе останам, дајде линк/телефон барем некој што има муда да донесе пица до Кисела Вода.
Порачете сите заедно, да видиш како ќе ви донесат :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
red caffe донесоа од аеродром до влае
мислам 50 ден дека земаа за достава
е сеа квалитетот на пицата.. :icon_lol:
 
Член од
9 јануари 2014
Мислења
50
Поени од реакции
63
Тешко дека Мама Италијана би побарале 140 достава до Кисела Вода! o_O Да не си грешка нешто?
И мене ми беше чудно, ја мислев ке кажат 20-30-50 денари нека е не е проблем ама 140 кога ми лупна цена таа на телефон. А и претходно ми правеа мали проблеми, еднаш ми рекоа добро ќе донесеме ама ќе чекаш саат време 0_0 и се такви ствари, а тоа што имаа најфкусна пица тоа е друга работа.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Затоа ќе си јадеме од Лоли :P
Па не е само за пици и за други работи пр. Гиро. Повеќе ми се исплати од ибеј да нарачам нешто него ли од Гиро Мамас коа беше не знам дали уште постои. Нарачај у 1 за да стигне у 5.А, обично сите доставуваат али со доплата или одредена сума.
Не знаете вие каков проблем си имаме ние од Ѓорче :icon_lol:
Гиго го расипаа неверојатно...еднаш јадев после доооооооооолго време и пицата беше булшти,ај реков првиот пат може ја утнале ама и вториот пат исти ку*ац.Жими се од Лоли 100 пати ми е поубава,млечен кашкавал ставаат и тестото :love:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Шо знам мене Гиго ми се топ. И јас 2 години скоро немав јадено таму и коа пробав сеа скоро топ ми беше, поготово панцеротата. Лоли едино тостот сум го пробал коа ми го донесоа со застава :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Затоа ќе си јадеме од Лоли :P


Гиго го расипаа неверојатно...еднаш јадев после доооооооооолго време и пицата беше булшти,ај реков првиот пат може ја утнале ама и вториот пат исти ку*ац.Жими се од Лоли 100 пати ми е поубава,млечен кашкавал ставаат и тестото :love:
Гиго има пролем со пица мајстори, имаат 1 што не го бива, и 2 многу добри, ако сакаш многу добра пица гледај црната да е на смена, или тој дебелиот, и земи за седење, не за носење :)

Во Гиго ставаат млечен кашкавал, од секогаш. Си помешал нешто...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Тој дебелиот нели е газда? И малце оф топик али има ли врска пицеријава Гиго со маркетот кај кругче Гиго ?
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Значи не сум помешал,кашкавал имаше многу малце и ептен малце беше стопен,како гума,тоа ми личи на растителен..а баш си реков леле ми се јаде добра пица дај од Гиго...и ку*ац..........а може 2 пати сум се погодил кај ист мајстор,ќе го барам тогаш дебелиот мајстор следен пат :D
Гиго има пролем со пица мајстори, имаат 1 што не го бива, и 2 многу добри, ако сакаш многу добра пица гледај црната да е на смена, или тој дебелиот, и земи за седење, не за носење :)

Во Гиго ставаат млечен кашкавал, од секогаш. Си помешал нешто...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Значи не сум помешал,кашкавал имаше многу малце и ептен малце беше стопен,како гума,тоа ми личи на растителен..а баш си реков леле ми се јаде добра пица дај од Гиго...и ку*ац..........а може 2 пати сум се погодил кај ист мајстор,ќе го барам тогаш дебелиот мајстор следен пат :D
Другар, имам јадено милион пати од Гиго, и ти гарантирам дека никогаш не користеле растителен кашкавал, 15 години јадам од таму, ама нема везе да не се натегаме, ако мислиш така ок...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom